Morgan Spurlock, dokumentalista „Super Size Me”, umiera w wieku 53 lat



CNN

Morgan Spurlock, nominowany do Oscara reżyser i były prezenter CNN odpowiedzialny za dokument McDonald’s „Super Size Me”, zmarł w czwartek na raka – poinformowała jego rodzina.

Spurlock, lat 53, zmarł w Nowym Jorku w otoczeniu rodziny i przyjaciół – poinformował w oświadczeniu jego brat.

„To smutny dzień, gdy żegnamy mojego brata Morgana” – powiedział Craig Spurlock. „Morgan dał tak wiele poprzez swoją sztukę, pomysły i hojność. Świat stracił prawdziwego geniusza twórczego i wyjątkowego człowieka. Jestem bardzo dumny, że mogłem z nim pracować” – powiedział.

Kariera reżyserska Spurlocka była zróżnicowana i nieprzewidywalna. Najbardziej znany jest z „Super Size Me”, który wywołał ogólnokrajową dyskusję – i nie brakowało kontrowersji – na temat relacji Ameryki do fast foodów. Film przedstawia jej eksperymentowanie z jedzeniem wyłącznie jedzenia z McDonald’s przez 30 dni, tylko po to, aby „powiększyć” zamówienie na jedzenie, jeśli zostanie wywołane transakcją sprzedaży.

Ale nakręcił także satyryczny dokument o polowaniu na Osamę bin Ladena, wyreżyserował film z koncertu One Direction, a nawet nakręcił film o Homerze Simpsonie i baseballu.
Przez wiele lat Spurlock był gospodarzem popularnego oryginalnego serialu CNN „Morgan Spurlock Inside Man”.

Urodzony w Parkersburgu w Wirginii Zachodniej, przyszły reżyser dorastał w Beckley, gdzie ukończył Woodrow Wilson High School. on odszedł uzyskał dyplom na Uniwersytecie Nowojorskim w 1993 r.

Spurlock jest założycielem nowojorskiego studia produkcyjnego Warrior Poets, a jego pierwszy film „Super Size Me” miał premierę na Festiwalu Filmowym w Sundance w 2004 roku, zdobywając nagrodę dla najlepszego reżysera.

Film zdobył nagrodę Writers Guild of America za najlepszy scenariusz do filmu dokumentalnego, a także nominację do Oscara za najlepszy film dokumentalny.

W dokumencie widzowie urzekła chęć Spurlocka do sprawdzenia skutków jedzenia fast foodów na śniadanie, lunch i kolację. Przytył 25 funtów i udokumentował negatywne skutki dla swojego organizmu.

READ  Messi zdobywa zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry w debiucie w Interze Miami

Jego wydawnictwo z 2019 roku to „Super Size Me 2: Holy Chicken”.

Zachęcony sukcesem swojego pierwszego projektu Spurlock wydał w 2008 roku książkę „Where in the World Is Osama Bin Laden?” Przeglądałem inne filmy dokumentalne, m.in oraz „POM Wonderful Presents: Największy film, jaki kiedykolwiek sprzedano” z 2011 roku. W 2005 roku stworzył reality show „30 Days” i pomógł zagłębić się w oryginalne programy, tworząc pierwszy serial na platformie Hulu, „A Day in the Life”.

W 2017 r., gdy ruch #MeToo nabrał rozpędu, Spurlock W oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych przyznał, że w przeszłości stosował przemoc seksualną.

„Po miesiącach ujawniania tych rewelacji rozumiem, że nie jestem niewinnym świadkiem, jestem częścią problemu” – napisał wówczas, odnosząc się do niedawnej fali zarzutów o molestowanie seksualne postawionych prominentnym mężczyznom.

Ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego swojej firmy produkcyjnej.

Spurlock był także płodnym scenarzystą i producentem. „Szczury”, „7 grzechów głównych” i „Ziemia niczyja” to tylko niektóre z jego innych filmów.

Korekta: wcześniejszy nagłówek tej historii błędnie przedstawiał historię Oscara Spurlocka. „Super Size Me” był nominowany do nagrody, ale nie wygrał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *