OJ Simpson umiera w wieku 76 lat: aktualizacje na żywo

12:02 ET, 11 kwietnia 2024 r

Sportowiec Bob Costas twierdzi, że Simpson jest „nie tylko podziwiany, ale i kochany” jako powszechnie znane nazwisko.

Z CNN Alaa Elazar

OJ Simpson obserwuje z boku mecz piłki nożnej Buffalo Bills w 1975 roku.

George’a Gojkovicha/Getty Images

Bob Costas, doświadczony sportowiec, który zaprzyjaźnił się z OJ Simpsonem po tym, jak dołączył do OJ Simpsona w NBC, powiedział, że Simpson był nie tylko graczem o jakości Hall of Fame, ale „trudno go zdefiniować; same statystyki tego nie oddają”.

„Jest nie tylko podziwiany, ale także kochany” – Costas powiedział CNN. „Jeśli nie był pierwszym, to osobą, która zrobiła to w wielkim stylu, był Afroamerykanin”.

Chociaż był znany jako utalentowany sportowiec, „jeden z niewielu najlepszych biegaczy w historii futbolu w college'u, a następnie NFL”, nazwisko Simpson stało się powszechnie znane dzięki występom w różnych reklamach, w tym filmach i popularnych reklamach. Wypożyczony samochód Hertz z 1978 r. pokazuje Simpsona biegnącego przez lotnisko.

„Ludzie mniej więcej to wyczuwają” – powiedział Costas.

Analityczka sportowa Christine Brennan nazwała Simpsona „amerykańską ikoną”, która wykraczała poza sport.

„To, co obserwujemy obecnie u sportowców, może ostatnio Caitlin Clark, z pewnością Tom Brady, Serena Williams, LeBron[James]mógłbym wymieniać bez końca, jesteśmy po imieniu z tymi sportowcami, absolutnie spodziewamy się zobaczyć ich w reklamach” – powiedział. Brennan powiedziała CNN. „W moim przypadku tak naprawdę zaczęło się od reklam OJ i Hertza”.

Dodał, że nawet ludzie, którzy nie oglądali meczu lub znali go jako sportowca, rozpoznali, kim był Simpson.

„Znałem go jako sportowca, ale znałem go jako miotacza, a ten crossover przemawia do każdego salonu, więc nawet jeśli nie lubisz piłki nożnej, znasz OJ-a ze względu na jego zdolność wykraczania poza grę. To biznesmen i miotacz” – powiedziała Brennan.

„A potem proces i pozew cywilny, pozew cywilny, który przegrał, i upadek z łaski był niezwykły i zasłużony, był całkowicie samowystarczalny i człowieka, którego nigdy więcej nie widziano” – dodał. .

READ  Jak badacze złamali 11-letnie hasło do portfela kryptowalutowego o wartości 3 milionów dolarów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *