Raport i najważniejsze informacje z wyścigu sprinterskiego Grand Prix Miami 2024: Max Verstappen oskarża Charlesa Leclerca i Sergio Pereza o zwycięstwo w wyścigu sprinterskim w Miami

Na 14 okrążeniu Hamilton ponownie próbował wyprzedzić Magnussona, co doprowadziło do kolejnego momentu pomiędzy zakrętami 11 i 12 – Brytyjczyk poinformował, że „zepchnął mnie z toru” – co pozwoliło Tsunodzie na softstarter zajął dziewiąte miejsce i zdobył punkty netto. na zbliżającą się karę Dane’a.

Chwilę później Tsunoda i ostatecznie Hamilton wyprzedzili Magnussena, który został dodatkowo ukarany za powyższą kolizję i naruszenie limitów toru, co doprowadziło do czołowego zderzenia maszyn RB i Mercedesa. Sprawdzona flaga.

Gdy cały ten dramat się rozegrał, lider wyścigu Verstappen wykorzystał pozostałe kilometry, aby odnieść zwycięstwo w sprincie, a za nim uplasowali się Leclerc i Perez, a Ricciardo gonił Sainza i Piastre’a i uplasowali się na czwartym miejscu.

Hulkenberg był siódmy względem Haasa, a Hamilton pokonał Tsunodę i zajął ósme miejsce, ale został przesłuchany za przekroczenie prędkości w alei serwisowej, gdy boisko wyprzedziło go pod wczesny samochód bezpieczeństwa, a później dostał 20 sekund. Kara.

Tak więc Pierre Gasly zajął dziewiąte miejsce w swoim Alpine, Sargent, Zhou Guanyu, Russell drugim mercedesie, starter z pit lane Alban, Bottas i Ocon, Hamilton 16. przed spóźnionym Alonso i surowo ukarany Magnussen.