Załoga Titanica zginęła po „katastrofalnej eksplozji”

19:54 ET, 22 czerwca 2023 r

Pasażerowie zagubieni w „katastrofalnej eksplozji” łodzi podwodnej Titanic wspominają bliscy

Sugam Pokharel z CNN, Francesca Giuliani-Hoffman, Mostafa Salem z Abu Dhabi i Sophia Cox z Atlanty.

Od lewej Hamish Harding, Shahjata Dawood, Sulaiman Dawood, Paul-Henri Narjolet i Stockton Rush.

Pobrane z CNN

Okręt podwodny Titanic zatonął w niedzielę w drodze do zaginionego Titanica z pięcioma osobami na pokładzie. „Katastrofalna eksplozja” Kontradmirał amerykańskiej straży przybrzeżnej John Mager powiedział w czwartek.

Teraz ci, którzy znali pasażerów, zmagają się z ich tragiczną stratą, a niektórzy wysłali kondolencje, gdy wspomina się ich spuściznę.

Engro Corporation Limited, której wiceprezesem był pakistański biznesmen Shahjata Dawood, wydała oświadczenie w sprawie śmierci Dawooda i jego syna Sulemana. Tytan jest zanurzalny.

„Z ciężkim sercem i głębokim smutkiem opłakujemy stratę naszego wiceprezydenta Shahjaty Dawooda i jego ukochanego syna Sulaimana Dawooda. W tym smutnym czasie nasze myśli i modlitwy są z rodziną Dawood. Nasze najszczersze kondolencje kierujemy do rodziny, kolegów, przyjaciół i całego świata, którzy opłakują tę niewyobrażalną stratę. — napisała firma na Twitterze Czwartek.

Firma Action Aviation z siedzibą w Dubaju, należąca do pasażera Hamisha Hardinga, wydała oświadczenie w imieniu rodziny pasażera Hamisha Hardinga.

„Dzisiaj łączymy się w żałobie z innymi rodzinami, które straciły bliskich na pokładzie łodzi podwodnej Titan” – czytamy w oświadczeniu. „Hamish Harding był kochającym mężem swojej żony i oddanym ojcem swoich dwóch synów. Bardzo go kochał. Dla zespołu Action Aviation był mentorem, inspiracją, wsparciem i żywą legendą”.

W oświadczeniu pochwalono wysiłki Tytana w zlokalizowaniu łodzi podwodnej.

„Wiemy, że Hamish byłby bardzo dumny, widząc, jak narody, profesjonaliści, koledzy z branży i przyjaciele zebrali się razem w poszukiwaniu, i składamy szczere podziękowania za wszystkie ich wysiłki. W imieniu rodziny Harding i Action Aviation chciałbym pokornie prosić o prywatność w tym niezwykle trudnym czasie” – powiedział It.

Rodzina francuskiego nurka Paula-Henri Narcoleta powiedziała, że ​​zostanie „zapamiętany jako jeden z największych odkrywców głębinowych we współczesnej historii”.

W oświadczeniu podpisanym przez dzieci i żonę Narjoleta napisano, że mają nadzieję, że ludzie pomyślą o Paulu-Henrim i jego pracy, kiedy pomyślą o Titanicu, „ale to, co zapamiętamy z niego najbardziej, to jego wielkie serce, niesamowite poczucie humoru i to, jak bardzo kochał swoją rodzinę. Nawet dzisiaj, będziemy za nim tęsknić każdego dnia do końca naszego życia.”

Jego pasierb, John Bassel, opisał go jako „niesamowitego ojczyma”, opiekuńczego iz wielkim poczuciem humoru. Wspomina, jak jego matka i Narjolot jechali przez cały kraj, aby wziąć udział w ukończeniu studiów w 2014 roku po odwołaniu ich lotu.

„Wskoczyli do swojego małego, niebieskiego Mini Coopera i przejechali 16 godzin przez cały kraj z Connecticut do Chicago, jadąc całą noc. Jestem pewna, że ​​dużo jeździł. Pojawili się na rozdaniu dyplomów w odstępie godziny” – powiedziała CNN. zrobił to tam. W tym czasie moja mama była bardzo chora na raka i wiele dla mnie znaczyło, że mogła być tam w tym czasie. To jest coś, czego nigdy o nim nie zapomnę.

READ  Hollywoodzcy aktorzy dołączają do scenarzystów, by strajkować o północy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *