Źródła: Russell Wilson podpisuje kontrakt wolnego agenta ze Steelers

Jak podają źródła ligowe ESPN, dziewięciokrotny rozgrywający Pro Bowl i były mistrz Super Bowl Russell Wilson planuje podpisać kontrakt z Pittsburgh Steelers.

Wilson podpisze przyjazną zespołowi roczną umowę. Denver Broncos, którzy w zeszłym tygodniu powiedzieli mu, że zostanie zwolniony, zapłacą mu 38 milionów dolarów pensji, gdy będzie nosił czarno-żółty strój.

W poście w mediach społecznościowych z niedzieli wieczorem Wilson napisał: „Rok 13. Wdzięczny”. Towarzyszył film przedstawiający Steelers i ich fanów.

Za zgodą drużyny Broncos Wilson odwiedził w piątek władze Steelers w Pittsburghu na ponad sześć godzin, ponieważ ma ważny kontrakt ważny do środowego rozpoczęcia nowego roku ligowego. Spotkał się z trenerem Mikiem Tomlinem i nowym koordynatorem ofensywy Arthurem Smithem. Obie strony miały wspólne interesy, co doprowadziło do rocznej umowy.

Wilson udaje się teraz do Pittsburgha z Kennym Pickettem, wybranym przez Steelers w pierwszej rundzie draftu 2022 i jedynym rozgrywającym, który ma obecnie kontrakt z zespołem. Mason Rudolph przechodzi do wolnej agencji po rozegraniu trzech meczów w barwach Pittsburgha w zeszłym sezonie.

W zeszłym tygodniu 35-letni Wilson otrzymał od drużyny Broncos informację, że zostanie zwolniony w środę, co zakończy burzliwą passę dwóch sezonów, podczas których Denver w początkowej fazie gry miał bilans 11-19 i opuścił play-offy. Zakończył sezon z 3070 podaniami przed końcem, 26 przyłożeniami i ośmioma przechwytami, a w 2023 r. znalazł się na ławce rezerwowych na dwa mecze do końca.

Broncos podpisali z Wilsonem pięcioletni kontrakt o wartości 242,6 mln dolarów w 2022 r., po tym jak zawiązał on niezwykle udany handel z Seattle Seahawks. W ciągu najbliższych dwóch sezonów będą mieli 85 milionów dolarów na swoim pułapie wynagrodzeń. oswobodzenie

Wilson spędził 10 sezonów w Seattle, wygrywając dziewięć meczów Pro Bowl i wygrywając Super Bowl w 2014 roku. W 2012 roku został wybrany przez Seahawks w trzeciej rundzie gry. Rzucił na odległość 43 653 jardów, zdobywając 334 przyłożenia i 106 przechwytów.

Wilson został zapytany o swoją przyszłość podczas występu w zeszłym miesiącu w podcaście „I Am Athlete” z byłym skrzydłowym Broncos Brandonem Marshallem i powiedział, że zwycięstwo jest jego priorytetem.

„W ciągu najbliższych dwóch lat chcę wygrać dwa [Super Bowls]Chcę znowu poczuć chłód tego kubka” – powiedział Marshallowi. „Uwielbiam to miasto [of Denver] Wszystko inne, ale ty też chcesz być [in] Miejsce, które Cię kocha. Chcę tylko wygrać, tylko na tym mi zależy.”

Ma na koncie zwycięstwo w karierze przeciwko Steelers. Po dwóch startach przeciwko Tomlinowi i Pittsburghowi Wilson ma bilans 2:0 z ośmioma podaniami po przyłożeniu, żadnymi przechwytami i notą 147,1 podań.

Harmonogram Steelers na rok 2024 obejmuje mecz przeciwko Broncos w Denver, w którym teraz będzie powrót Wilsona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *