5 rzeczy, które warto wiedzieć na 13 maja: impeachment Trumpa, Gaza, Ukraina, trudna pogoda, Bob MenendezCNN

Tysiące ludzi w całej kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej wezwano do ewakuacji ze względu na szalejące w weekend pożary. Powstały smog będzie się utrzymywał przez następne dwa dni, powodując złą jakość powietrza i zmniejszoną widoczność w stanach USA, takich jak Minnesota.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć? Przyspiesz swój dzień.

Zdobądź 5 rzeczy w swojej skrzynce odbiorczej

Twój dzień jest zajęty. 5 Things to miejsce, w którym znajdziesz najnowsze nagłówki oraz inne artykuły i filmy, które ludzie klikają. Zapisz się na newsletter 5 Rzeczy tutaj.

Oczekuje się, że były prawnik Donalda Trumpa pojawi się dziś jako kluczowy świadek w sprawie prowadzonej przez prokuratora okręgowego na Manhattanie przeciwko byłemu prezydentowi. Michael Cohen złoży zeznania na temat swojej roli w negocjowaniu kwoty 130 000 dolarów w ramach cichej kwoty dla aktorki filmów dla dorosłych Stormy Daniels przed wyborami w 2016 r. oraz o tym, jak wypłacił swoje wynagrodzenie w 2017 r. Zarzuty te stanowią sedno impeachmentu wobec Trumpa. Jednak zeznania Cohena wiążą się z całym bagażem wieloletniego współpracownika byłego prezydenta. Sam Cohen został oskarżony przez władze federalne o naruszenia zasad finansowania kampanii, przestępstwa podatkowe i okłamywanie Kongresu we wcześniejszych zeznaniach. Zmienił swoją narrację, odkąd z lojalnego obrońcy Trumpa stał się głównym przeciwnikiem po przyznaniu się do zarzutów federalnych w 2018 roku.

„Przygotowywanie gruntu dla Michaela Cohena”: analityk prawny CNN na temat rozmów telefonicznych w śledztwie dotyczącym Trumpa

Najwyżsi urzędnicy amerykańscy wydali w niedzielę surowe ostrzeżenia przed izraelską inwazją na Rafah, przewidując, że wielka ofensywa lądowa w południowej Gazie doprowadzi do powszechnych ofiar wśród ludności cywilnej, wywoła powstanie Hamasu i stworzy próżnię władzy, którą grupa terrorystyczna będzie później starała się wypełnić. Sygnał alarmowy podniósł sekretarz stanu Anthony Blinken i doradca Białego Domu ds. bezpieczeństwa narodowego Jack Sullivan po zeszłotygodniowym ultimatum prezydenta Joe Bidena, że ​​izraelska inwazja na Rafah wstrzyma część transferów broni. Zarówno Blinken, jak i Sullivan powiedzieli, że Biden podjął tę decyzję, ponieważ ocenił amerykańską broń jako krwawą i nierozważną operację. ONZ szacuje, że co najmniej 360 000 ludzi uciekło z Rafah przed planowaną przez Izrael okupacją.<p>Paula Hancox donosi, że na przejściach granicznych w południowej Strefie Gazy pilnie potrzebna jest pomoc humanitarna.</p>
<p>” class=”image__dam-img image__dam-img–loading” onload=”this.classList.remove(’image__dam-img–loading’)” onerror=”imageLoadError(this)” height=”1080″ width=”1920″/></picture>
    </div>
</div></div>
</p></div>
</p></div>
<div class=

Ponad 300 000 Palestyńczyków uciekło z Rafah

Zdaniem najwyższego generała Ukrainy, sytuacja w północnym obwodzie charkowskim Ukrainy „znacznie się pogorszyła” po tym, jak Rosja oświadczyła, że ​​zajęła dodatkowe wsie, rozszerzając tym samym swoją niespodziewaną ofensywę transgraniczną. Dokładny cel nowego ataku Rosji, który rozpoczął się w ubiegły weekend, pozostaje niejasny. Utworzenie strefy buforowej mającej na celu zminimalizowanie ukraińskich ataków na terytorium Rosji lub ewentualnego ponownego ataku na miasto Charków, niecałe 20 mil na południe. Według moskiewskiego Ministerstwa Obrony Rosja twierdzi, że kontroluje obecnie dziewięć przygranicznych wiosek z Ukrainą na północny wschód od Charkowa.<p>Rosja twierdzi, że zdobyła kilka wiosek w wyniku ciężkich walk w obwodzie charkowskim na Ukrainie.  Emerytowany generał dywizji armii australijskiej Mick Ryan dołącza do Michaela Holmesa, aby omówić cele, jakie siły rosyjskie mają nadzieję osiągnąć na nowym froncie.</p>
<p>” class=”image__dam-img image__dam-img–loading” onload=”this.classList.remove(’image__dam-img–loading’)” onerror=”imageLoadError(this)” height=”1080″ width=”1920″/></picture>
    </div>
</div></div>
</p></div>
</p></div>
<div class=

Rosja prowadzi ofensywę lądową w północno-wschodniej części Ukrainy

Gwałtowne powodzie mogą w tym tygodniu nawiedzić znaczną część południowych Stanów Zjednoczonych, ponieważ kolejna seria silnych burz zalała już nasycony grunt – w tym części Teksasu, gdzie uratowano setki ludzi podczas ubiegłotygodniowych ulew. Od dzisiaj do wtorku ponad 13 milionów ludzi objętych jest przedłużonym obserwacją powodziową Rozciąga się od środkowego Teksasu po południową część Florydy, w tym obszary zmęczone deszczem na północ od Houston. W ostatnich dniach południe kraju nawiedziło kilka rund deszczu, w tym silne burze, które w niedzielę przesunęły się w kierunku Teksasu i Luizjany, a niektórym z nich towarzyszył grad wielkości piłki tenisowej, co skłoniło National Weather Service do wydania zegarków tornad i ostrzeżeń o gwałtownych powodziach.<p>Alison Sinzar z CNN Weather Center opowiada Rachel Solomon o trudnych warunkach pogodowych na południu Stanów Zjednoczonych</p>
<p>” class=”image__dam-img image__dam-img–loading” onload=”this.classList.remove(’image__dam-img–loading’)” onerror=”imageLoadError(this)” height=”1080″ width=”1920″/></picture>
    </div>
</div></div>
</p></div>
</p></div>
<div class=

Amerykę Południową nawiedzają burze, powodzie i huragany

Demokratyczny Senat New Jersey. Bob Menendez stoi przed drugim, wyjątkowym procesem dotyczącym przekupstwa i korupcji w ciągu siedmiu lat, a wybór ławy przysięgłych ma rozpocząć się dzisiaj. Prokuratorzy twierdzą, że śledztwo obejmuje sztabki złota, koperty z gotówką, mercedesa i inne przedmioty, które Menendez otrzymał w zamian za wyświadczanie przysług mieszkańcom Egiptu i Kataru oraz wpływanie na postępowanie prokuratorskie w New Jersey. Menendez, były przewodniczący Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych, będzie sądzony wraz z dwoma współoskarżonymi biznesmenami z New Jersey. Jego żona Nadine również została oskarżona, ale będzie rozpatrywana oddzielnie. Cała czwórka nie przyznała się do winy.

exp enendez Przekupstwo Rząd egipski Ziad Abdel Thawab INTV 092702ASEG1 CNNi World_00020630.png

Jak zarzuty wobec amerykańskiego senatora Boba Menendeza wpłyną na stosunki USA-Egipt

Maya Rudolph jest najlepszą „mamą” w zapierającym dech w piersiach monologu otwierającym „SNL”.
Aktorka „Saturday Night Live” wyszła, aby przywitać się z publicznością po zimnym otwarciu, a obsada powitała na scenie swoje prawdziwe matki, aby opowiadały dowcipy z okazji Dnia Matki.

Kultowe Porsche 911 w wersji hybrydowej
Oficjalnie zapowiedziano hybrydowy model sygnowanego przez Porsche modelu, którego silnik benzynowy wspomagany jest co najmniej jednym silnikiem elektrycznym zasilanym akumulatorowo. Zostanie on ujawniony podczas wydarzenia online jeszcze w tym miesiącu.

Posłuchaj rady Jerry’ego Seinfelda dla absolwentów studiów wyższych w roku 2024
Komik był mówcą rozpoczynającym studia na Duke University w 2024 r. i udzielił absolwentom niekonwencjonalnych rad.

Pracownicy sklepu Apple w Maryland głosowali za zezwoleniem na strajk
Pracownicy sklepu Apple w Towson w stanie Maryland – pierwszego związku zawodowego wśród pracowników detalicznych giganta technologicznego – w weekend ponownie przeszli do historii, głosując za zezwoleniem na strajk.

Zorze rozświetlają niebo podczas rzadkich burz słonecznych
Zobacz olśniewające zorze polarne utworzone na całym świecie przez układy słoneczne i koronalne wyrzuty masy emanujące ze Słońca.

Zmarł Roger Corman, barwny producent i reżyser, którego niskobudżetowe filmy – w tym oryginalny „Mały sklepik z horrorami” – pomogły wypromować największe hollywoodzkie talenty, takie jak Jack Nicholson oraz reżyserzy James Cameron i Martin Scorsese. Miał 98 lat. Do wyczynów Price’a w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych należała seria filmowych adaptacji Edgara Allana Poe z Vincentem Pricem w roli głównej, znanych jako Król filmów klasy B.

67
Tyle minut zajęło Alejandro Tabilo osiągnięcie tego, czego innym tenisistom nie udało się niezliczoną ilość razy, pokonując nr 1 na świecie Novaka Djokovica. Chilijczyk pokonał numer 1 na świecie i czołowe miejsce w tabeli 6:2, 6:3 w trzeciej rundzie Italian Open w niedzielę, co było pierwszym spotkaniem obu drużyn.

„Myślę, że to, co znajdziesz, zwłaszcza w Waszyngtonie, [is] Ludzie są dumni z tego, że są okropni.
— Sędzia Sądu Najwyższego Clarence ThomasOprócz odpierania krytyki podczas konferencji sądowej w Alabamie, ubolewał nad „paskudnością” i „kłamstwami” skierowanymi pod jego adresem oraz nad tym, co określił jako „cudowne miejsce” w Waszyngtonie.

Sprawdź swoją lokalną prognozę tutaj>>>

Wreszcie…

Still_20619167_2553200.37_still_10.jpg

Dlaczego rozmnaża się tak wiele cykad? Ekspert wyjaśnia

Dlaczego rozmnaża się tak wiele cykad? Ekspert wyjaśnia
Saad Bamla, adiunkt w Georgia Tech School of Chemical and Biomolecular Engineering, wyjaśnia, dlaczego oczekuje się, że u rzadkich piskląt bliźniaków wyklują się miliardy cykad, ich głośne ćwierkanie i dlaczego w powietrzu unosi się tak dużo moczu.

READ  Akcje spadają wraz z zyskami Nvidii po minutach Fed

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *