Ponowne pojawienie się flagi „Roaring Kitty” podnosi poziom GameStop, wywołując wzrost zapasów memów

Autorzy: Medha Singh i Laura Matthews

(Reuters) – Akcje sprzedawcy gier wideo GameStop wzrosły w poniedziałek o 66% po tym, jak „Roaring Kitty”, wpływowa osoba wpływająca na finanse w mediach społecznościowych, podsyciła wzrost cen memów w 2021 r., powracając do X.com po trzyletniej przerwie.

Akcje GameStop osiągnęły najwyższy od 18 miesięcy poziom 38,20 dolarów i były kilkakrotnie wstrzymywane ze względu na zmienność. Zmierzali do najostrzejszego jednodniowego wzrostu procentowego od 2021 roku.

Rajd spółki z siedzibą w Grapevine w Teksasie podniósł akcje innych spółek wycofanych z rynku, które spadały w ciągu ostatniego roku. Sieć kinowa AMC wzrosła o 48%, a producent słuchawek Cos Corp o 32%.

Keith Gill, znany jako „Roaring Kitty” na YouTube i „DeepF***ingValue” na Reddicie, był kluczową postacią tak zwanego wiecu na Reddicie, w wyniku którego w ciągu dwóch tygodni akcje GameStopu wzrosły 21-krotnie. stycznia 2021 r., po czym w kolejnych dniach spadnie do poziomów sprzed wzrostów.

W niedzielę Gill opublikował szkic mężczyzny pochylonego do przodu na krześle, popularny mem wśród graczy, który sugeruje, że sytuacja staje się poważna. GameStop nie jest wspomniany w poście.

Jego pierwszy tajemniczy post na platformie X, wcześniej znanej jako Twitter, po zauważalnej nieobecności na platformach mediów społecznościowych od połowy 2021 r.

Gill nie odpowiedział natychmiast na prośbę Reutersa o komentarz.

Jak wynika z danych JPMorgan, GameStop i AMC były najczęściej notowanymi akcjami wśród inwestorów detalicznych o godzinie 11:00 czasu wschodniego.

Roaring Kitty „wydaje się podejrzliwa w związku z dzisiejszym ponownym zainteresowaniem.

„Nie ma zasadniczych zmian w żadnej z instytucji spopularyzowanych w ramach tego wydarzenia”.

W marcu GameStop zwolnił nieokreśloną liczbę stanowisk pracy, aby obciąć koszty i przychody w czwartym kwartale.

Akcje borykającego się z trudnościami sprzedawcy gier wideo wzrosły o ponad 57% od maja do piątkowego zamknięcia, ale nadal pozostają znacznie poniżej szczytowego poziomu 120 dolarów wyznaczonego na rok 2021. Po dzisiejszych wzrostach wartość rynkowa akcji wynosi obecnie około 9 miliardów dolarów, ale w szczytowym momencie była warta około 37 miliardów dolarów.

READ  Caitlin Clark pobija trzypunktowy rekord Steph Curry i tworzy kolejną historię

„Jest mało prawdopodobne, że jeszcze raz zobaczysz Meme Stock Mania przez jakiś czas, ponieważ wtedy wiele osób siedziało w domu z darmowymi pieniędzmi, a teraz już tak nie jest” – powiedział. Thomas Hayes, prezes Great Hill Capital LLC.

Mem dotyczący wzrostu cen akcji w 2021 r. został zainspirowany postami Gilla na grupie dyskusyjnej WallstreetBets na Reddicie na temat zysków, jakie osiągnął z inwestycji w bardzo krótką spółkę.

Wzrost ten rozprzestrzenił się na inne akcje spółek o znacznej zwarciu, w tym na AMC, gdy użytkownicy Reddita zebrali się, aby wycisnąć zwyżkowe fundusze hedgingowe, które spowodowały, że straciły miliardy, i zostały poddane kontroli amerykańskich organów regulacyjnych.

Cały odcinek zainspirował Craiga Gillespiego do nakręcenia w 2023 roku filmu „Dump Money”.

Działalność krótkiej sprzedaży i opcji

Według firmy analitycznej Artex, jedna czwarta publicznie dostępnych akcji GameStop ma zniżkę, a inwestorzy niedźwiedzi mogą stracić 1,23 miliarda dolarów w poniedziałkowej gazecie.

Krótka sprzedaż zazwyczaj sprzedaje pożyczone akcje z zyskiem, a następnie odkupuje je, gdy cena spada. W poniedziałek nie było możliwości pożyczenia akcji GameStop na platformie handlowej Interactive Brokers, potwierdził trader z Berlina.

Tymczasem od początku maja aktywność opcyjna na giełdach rośnie.

Według danych TradeAlert, zainteresowanie opcjami kupna wyniosło 10 maja 588 205, w porównaniu z 501 296 w poniedziałek.

„Firmy patrzące na GameStop z krótkiej strony będą pamiętać, co wydarzyło się w 2021 roku, i przeczekają tę sytuację” – powiedział Chris Murphy, współszef ds. strategii instrumentów pochodnych w Susquehanna.

(Raport: Medha Singh z Bengaluru; dodatkowe raporty: Pranav Kashyap, Shruti Shankar, Akash Sriram i Sristi Achar; redakcja: Shinjini Ganguly i Michael Ehrman)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *