Akcje GameStop ponownie rosną wraz z powrotem zjawiska memów

(Bloomberg) — Inwestorzy zajmujący się akcjami memów powracają do GameStop Corp. i AMC Entertainment Holdings Inc., a akcje obu firm rosną w związku z odrodzeniem się szaleństwa w handlu detalicznym.

Najczęściej czytane przez Bloomberg

Akcje tego sprzedawcy gier wideo wzrosły we wtorek aż o 51% w notowaniach przed otwarciem sesji, podczas gdy akcje dotkniętej kryzysem sieci kin wzrosły aż o 58%.

Ostatni wiec nabrał tempa w poniedziałek po powrocie do mediów społecznościowych Keitha Gilla, który w 2021 r. wyreżyserował manię memów pod pseudonimem „Roaring Kitty”. Gill zyskał sławę w tym roku, zachęcając day traderów na Reddicie, próbując wycisnąć z GameStop krótkie pozycje. Do poniedziałku jego konto X było przez długi czas nieaktywne.

Akcje obu spółek – które pozostają poniżej szczytów z 2021 r. – zwyżkowały w poniedziałek o ponad 70%, ponieważ w obrocie znajdowało się prawie 700 000 kontraktów, a wolumen opcji wzrósł do najwyższego poziomu od lipca 2022 r. W przeciwieństwie do ostatnich kilku dni, wzrost ten nie był spowodowany wyłącznie handlem na żądanie, ponieważ wolumen również wzrósł.

„W poniedziałek GameStop była drugą pod względem wolumenu opcji kupna akcjami inwestorów detalicznych” – powiedział Giacomo Pierantoni, dyrektor ds. danych w Vanda Research.

„Sprzedawcy detaliczni również aktywnie kupują akcje bazowe, a 16 milionów dolarów wpływa do GameStop i 37 milionów dolarów do AMC” – powiedział Pierantoni.

BlackBerry Ltd., Sunpower Corp. i Virgin Galactic Holdings Inc. we wtorek. Poniedziałkowy wiec prowadziły firmy Rivian Automotive Inc., Lucid Group Inc., Nicola Corp. i stworzył inne bardzo ryzykowne i bardzo krótkie nazwy, takie jak Winfast Auto Ltd. .

–Z pomocą Michaela Misiki.

(Aktualizuje ruchy zapasów i dodaje dodatkowe zapasy w ostatniej kolumnie.)

Najczęściej czytane w Bloomberg Businessweek

©2024 Bloomberg LP

READ  Masters 2024: Tiger Woods strzelił w sobotę swój najgorszy wynik w turnieju głównym w Masters

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *