Antykremlowska grupa biorąca udział w nalotach granicznych jest prowadzona przez neonazistę

Grupa milicji sprzymierzonych z Ukrainą brała udział w najbardziej zaciekłych walkach wewnątrz granic Rosji na początku tego tygodnia, co skłoniło zagranicznych i lokalnych dziennikarzy do zebrania się w środę w nieujawnionym miejscu, aby świętować, drwić z Kremla i pokazać, co. Nazywali je „Trofeami Wojskowymi”, ponieważ najechali swoją ojczyznę: Rosję.

Ich przywódca, Denis Kapustin, w pewnym momencie przechwalał się, że jego siły antyputinowskie Rosjan kontrolują, jak powiedział, 42 kilometry kwadratowe lub 16 mil kwadratowych terytorium Rosji.

„Chcę udowodnić, że można walczyć z tyranem” – powiedział. „Władza Putina nie jest nieograniczona, służby bezpieczeństwa mogą bić, krępować i torturować nieuzbrojonych ludzi. Ale kiedy napotykają w pełni zbrojny opór, uciekają.

To była retoryka niezadowolonego bojownika o wolność, ale była w niej ironiczna nuta, która wyróżniała się równie wyraźnie jak neonazistowska czarna plama słońca na mundurze żołnierza: Mr. Kapustin i kluczowi członkowie kierowanej przez niego grupy zbrojnej, Rosyjskich Sił Ochotniczych, otwarcie popierają skrajnie prawicowe poglądy. Rzeczywiście, władze niemieckie i organizacje humanitarne, w tym Ligę Przeciwko ZniesławieniuPan. Kapustin został zidentyfikowany jako neonazista.

Pan. Kapustin, który od dawna używa pseudonimu Denis Nikitin, ale zwykle używa swojego wojskowego znaku wywoławczego White Rex, jest obywatelem Rosji, który wyemigrował do Niemiec na początku XXI wieku. Związał się z grupą brutalnych fanów piłki nożnej, a później stał się „jednym z najbardziej wpływowych działaczy”. Neonazistowska odłamowa grupa na scenie mieszanych sztuk walkiPoinformowali o tym urzędnicy z niemieckiego kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia.

Pan. Mówi się, że był Kapustin Zakazany przed wjazdem do bezwizowej europejskiej strefy Schengen obejmującej 27 krajów, ale powiedział tylko, że Niemcy cofnęły mu zezwolenie na pobyt.

Fakt, że grupa zwróciła uwagę na swoją działalność i odnowiła powiązania z grupą z neonazistami, jest złowieszczym wydarzeniem dla ukraińskiego rządu, zwłaszcza, że ​​prezydent Rosji Władimir V. Putin uzasadnił swoją inwazję fałszywym twierdzeniem, że walczy z Neo. -Wspólny motyw nazistowskiej i kremlowskiej propagandy.

READ  „ciągłe wzrosty” w ślad za niedawną podwyżką stóp procentowych; Rajdy S&P 500

Większość ugrupowań antyrosyjskich ma długofalowe aspiracje polityczne powrotu do domu i obalenia rządów rosyjskiego i białoruskiego.

„Rosyjskie siły ochotnicze wkraczają i niszczą obecny rząd – to jedyny sposób” – powiedział. Kapustin powiedział na początku tego roku. „Nie możesz zmusić tyrana do odejścia, każda inna siła zostałaby uznana za najeźdźcę”.

Członkowie Legionu Wolnej Rosji i Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego pozują dziennikarzom na konferencji prasowej na północy Ukrainy w tym tygodniu.dług…Finbarr O’Reilly dla The New York Times

W rzeczywistości skrajnie prawicowe grupy na Ukrainie stanowią mniejszość, a Ukraina zaprzeczyła jakiemukolwiek zaangażowaniu w Rosyjskie Siły Ochotnicze lub jakiejkolwiek roli w walkach na rosyjskich granicach. ale panie Kapustin powiedział, że jego zespół „zdecydowanie otrzymał wiele zachęty” od władz ukraińskich.

Niektórzy ze skrajnej prawicy w Rosji, zwłaszcza pan Trump, byli krytykowani za uwięzienie wielu nacjonalistów, jego politykę wobec imigracji i to, co uważa za dawanie zbyt dużej władzy mniejszościom, takim jak Czeczeni. Od rewolucji na Majdanie w 2014 roku i rozpoczęcia wojny między Ukrainą a wspieranymi przez Rosję separatystami we wschodnim regionie Donbasu wielu z nich osiedliło się na Ukrainie i teraz walczy po stronie przybranego kraju.

Rosyjski Korpus Ochotniczy, znany również pod rosyjskimi inicjałami RDK, był jedną z dwóch grup antyrosyjskich bojowników, którzy przeprowadzili w poniedziałek transgraniczny atak w regionie Biełgorod na południu Rosji.

Grupy twierdzą, że celem najazdów jest zmuszenie Moskwy do ponownego rozmieszczenia wojsk z okupowanych części Ukrainy w celu ochrony jej granic, co jest zgodne z szerszymi celami ukraińskiego wojska, polegającymi na rozszerzeniu obrony w obliczu ukraińskiego kontrataku.

Rosyjskie Siły Ochotnicze przyznały się również do dwóch incydentów w rosyjskim regionie przygranicznym Briańsk w marcu i kwietniu.

Druga grupa to Legion Wolnej Rosji, działający pod patronatem Międzynarodowego Legionu Ukrainy, w skład którego wchodzą ochotnicy amerykańscy i brytyjscy, a także Białorusini, Gruzini i inni. Jest nadzorowany przez Siły Zbrojne Ukrainy i dowodzony przez władze ukraińskie.

READ  Topol, gwiazda „Skrzypka na dachu” na ekranie i na scenie, umiera w wieku 87 lat

Na konferencji prasowej w środę p. Kapustin potwierdził, że jego grupa nie jest kontrolowana przez ukraińskie wojsko, ale powiedział, że wojsko „życzy bojownikom wszystkiego najlepszego”. Powiedział, że ze strony ukraińskiej nie było „tylko zachęty”.

„Wszystko, co robimy, każda decyzja, którą podejmujemy, to, co robimy poza granicami państwa, jest naszą własną decyzją. Możemy otwarcie prosić naszych towarzyszy i przyjaciół o pomoc w planowaniu” – kontynuował. „Powiedzą„ tak, nie ”i to jest rodzaj zachęty, pomocy, o której mówię”. Twierdzenia tego nie można było zweryfikować w sposób niezależny.

Andrij Czerniak, przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego, poparł decyzję Kijowa o dopuszczeniu ugrupowania do walki w jego imieniu.

„Ukraina zdecydowanie wspiera wszystkich, którzy są gotowi walczyć z reżimem Putina” – dodał. „Ludzie przyjechali na Ukrainę i powiedzieli, że chcą nam pomóc w walce z reżimem Putina, więc oczywiście im na to pozwoliliśmy.

Ukraina nazwała najazdy „wewnętrznym kryzysem rosyjskim”, ponieważ członkowie grupy byli Rosjanami.

Niektórzy analitycy odrzucili znaczenie RDK jako siły bojowej, nawet jeśli ostrzegali przed niebezpieczeństwami, jakie stwarzają. Michael Colborne, badacz z Bellingcat, który zajmuje się międzynarodową skrajną prawicą, powiedział, że waha się nawet przed nazwaniem Rosyjskich Sił Ochotniczych jednostką wojskową.

„Są to w większości skrajnie prawicowa grupa neonazistowskich wygnańców, którzy dokonują tych najazdów na terytorium kontrolowane przez Rosję, którzy są bardziej zainteresowani tworzeniem treści w mediach społecznościowych niż czymkolwiek innym” – powiedział. — powiedział Colborne.

Andrij Czerniak, przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego, powiedział: „Ukraina z pewnością wspiera wszystkich, którzy są gotowi walczyć z reżimem Putina.dług…Finbarr O’Reilly dla The New York Times

Niektórzy inni członkowie RDK, których sfotografowano podczas nalotu na granicę, również otwarcie opowiadali się za neonazistowskimi poglądami. W 2020 roku ukraińskie służby bezpieczeństwa aresztowały mężczyznę imieniem Alexander Skachkov za sprzedaż rosyjskiego tłumaczenia manifestu białej supremacji z Christchurch w Nowej Zelandii, strzelca, który zabił 51 wyznawców meczetu w 2019 roku. Miesiąc w więzieniu.

READ  Narendra Modi został zaprzysiężony na premiera Indii

Inny członek, Alexei Levkin, który nakręcił selfie z logo RDK, jest założycielem grupy. Votanjugent Zaczęło się w Rosji, ale potem przeniosło się na Ukrainę. Pan. Levkin organizuje „National Socialist Black Metal Festival”, który rozpoczął się w Moskwie w 2012 roku, ale odbywał się w Kijowie od 2014 do 2019 roku.

Zdjęcia zamieszczone w Internecie przez bojowników na początku tego tygodnia pokazywały ich pozujących przed przechwyconym rosyjskim sprzętem, niektórzy mieli na sobie naszywki i wyposażenie w stylu nazistowskim. Jedna naszywka przedstawiała zakapturzonego członka Ku Klux Klanu.

Pan. Obrazy Kapustina i jego milicji mogą zaszkodzić bezpieczeństwu Ukrainy, alarmując sojuszników, którzy wspierają skrajnie prawicowe grupy zbrojne, Mr. — powiedział Colborne.

„Obawiam się, że coś takiego może obrócić się przeciw Ukrainie, bo to nie są niepozorni ludzie” – powiedział. „To nie są nieznane osoby, nie pomagają Ukrainie w żadnym praktycznym sensie”.

Pan. Kapustin, który mówi po rosyjsku i biegle włada językiem angielskim i niemieckim, powiedział dziennikarzom, że nie uważa tak zwanej „skrajnej prawicy” za „oskarżenie”.

„Nigdy nie ukrywamy naszych poglądów” – powiedział. „Jesteśmy prawicową, konserwatywną, wojskową, na wpół polityczną organizacją” – powiedział.

Thomas Gibbons-Neff, Andrew E. Kramera I Oleg Matsnev Dostarczony raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *