Autonomia Palestyńska uwalnia czterech zakładników w Izraelu W operacji zginęło ponad 100 osóbCNN

Izraelskie wojsko poinformowało, że w wyniku specjalnej operacji w obozie dla uchodźców Nusirat w środkowej Gazie uwolniono czterech zakładników po tym, jak palestyńskie władze poinformowały, że w atakach w tym samym obszarze zginęło ponad 100 osób.

W sobotę Izraelskie Siły Obronne (IDF) poinformowały, że Noah Argamani, Almog Meir Jan, Andrey Kozlov i Shlomi Ziv zostali uratowani z dwóch różnych miejsc w Nuseirat.

Według IDF cała czwórka została uprowadzona 7 października z festiwalu muzycznego Noah.

„Są w dobrym stanie zdrowia i zostali przewiezieni do Centrum Medycznego „Sheba” w Tel-Haszomer w celu dalszych badań lekarskich” – dodał IDF.

Wiadomość o akcji ratunkowej nadeszła po tym, jak izraelskie wojsko poinformowało, że działa w Nusirat i innych obszarach środkowej Gazy, gdzie zgłoszono ciężki ostrzał i ataki artyleryjskie.

Według rzecznika Szpitala Męczenników Al-Aksa w Deir al-Bala w sobotę w wyniku operacji w Nusayrat, Deir al-Bala i al-Jawaideh zginęło co najmniej 107 osób.

Nidal Abdo, który w sobotę robił zakupy w Nusirat, określił atak jako „szalony bombardowanie”.

„Dzieci są rozdarte i rozproszone po ulicach, zniszczyli Nusirat, to piekło na ziemi” – powiedział.

Inny miejscowy Abu Abdullah powiedział, że strajk rozpoczął się, gdy ludzie spali, i dodał: „Psy zjadały ludzkie szczątki. Wyciągnęliśmy sześciu męczenników, wszystkie dzieci i kobiety zostały rozszarpane i ryzykowaliśmy życie, zabierając ich do szpitala.

W sobotnim komunikacie prasowym Hamas określił to posunięcie jako „ohydną zbrodnię”, stwierdzając, że armia izraelska „dopuściła się straszliwej masakry na niewinnych cywilach”.

Marco Djurica/Reuters

Uwolniony zakładnik Almok Mir Jan Sobota fot.

Instrukcja za pośrednictwem Biura Prasowego Prezydenta Izraela/Reuters

Noah Arkamani rozmawia przez telefon z prezydentem Izraela Izaakiem Herzogiem po jego zwolnieniu w sobotę.

Uratowanie zakładników było rzadkością: była to trzecia udana operacja. Kapral IDF Ori Megidish Został uratowany z północnej Strefy Gazy w październiku ubiegłego roku. W Kolejna aktywność 12 lutego tego roku Fernando Marman i Luis Harr zostali uratowani z South Rafah.

READ  Rezerwa Federalna i globalne banki centralne działają na rzecz zwiększenia dostępu do dolara

Jeden z członków tej grupy, 25-letni Noah Arkamani, stał się jednym z symboli ataków z 7 października po tym, jak pojawiło się wideo, na którym krzyczy i błaga z siedzenia motocykla, gdy odjeżdża z nim grupa bojowników Hamasu. Zawiąż i pociągnij.

Na nagraniu widać, jak chłopak Arkamani, współobywatel Izraela Avinathan Orr, zostaje uprowadzony i porwany przez bojowników Hamasu.

Matka Noaha, Leora Arcamani, jest obywatelką Chin chorującą na raka mózgu. W nagraniu opublikowanym w listopadzie zeszłego roku desperacko błagała, aby jeszcze raz spotkać się z córką.

„Nie wiem, ile mi jeszcze czasu zostało. Chcę mieć szansę zobaczyć mojego Noaha w domu” – powiedziała jej matka, wzywając prezydenta USA Joe Bidena, aby nalegał na uwolnienie jej córki.

Jej rodzina otrzymała wcześniej sygnały, że Arkamani wciąż żyje. Wystąpił w serii propagandowych filmów Hamasu opublikowanych w styczniu tego roku.

Wideo Pokazano, jak Arkhamani przytula ojca po uwolnieniu. Odbył także rozmowę telefoniczną z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, który powiedział: „Nie opuściliśmy was ani na chwilę”.

Wydano między innymi:

niech Bóg cię chroni22 lata pochodzi z Or Yehuda, małego miasteczka pod Tel Awiwem. Nową pracę w firmie technologicznej miał rozpocząć 8 października.

Szlomi Ziw41-latek pracował jako ochroniarz na festiwalu Noego. Został uprowadzony 7 października. Ziv mieszkał z żoną Miren przez 17 lat w miejscowym moszawie, czyli osadzie rolniczej.

Andrij Kozłow27-letni obywatel Rosji wyemigrował do Izraela rok temu. Noe pracował także jako stróż na festiwalu.

Ratowanie zakładników podczas ataków Hamasu z 7 października było głównym celem izraelskiej kampanii wojskowej w Gazie.

Po sobotnim ogłoszeniu całkowita liczba zakładników w Strefie Gazy od 7 października wynosi obecnie 116, a co najmniej 41 zginęło.

To rozwijająca się historia, która będzie aktualizowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *