Baltimore, Maryland: Most się zawalił, gdy urzędnicy ogłosili zamknięcie pasów ruchu i objazdyCNN

Twarze Baltimore Potencjalny incydent „masowy”. Przedstawiciel straży pożarnej powiedział CNN, że statek uderzył w most Francisa Scotta Key Bridge we wtorek wczesnym rankiem, powodując zawalenie się mostu i utonięcie w zimnej wodzie nawet 20 osób.

Nurkowie i zespoły poszukiwawczo-ratownicze szukają ludzi w rzece Patapsco po tym, jak przypuszcza się, że do wody kilka pojazdów, w tym jeden wielkości ciągnika siodłowego, powiedział Kevin Cartwright, dyrektor ds. komunikacji straży pożarnej miasta Baltimore Dział.

Cartwright powiedział, że lokalne agencje otrzymały telefony pod numer 911 około godziny 1:30 z informacją, że statek opuszczający Baltimore uderzył w kolumnę na moście.

Dodał, że „w momencie zawalenia się na moście mógł znajdować się pojazd wielkości przyczepy ciągnika”.

„Załogi pracują «systematycznie i bezpiecznie», aby mieć pewność, że wszyscy pracujący na miejscu zdarzenia są bezpieczni i że możemy kontynuować działania bez krzywdzenia kogokolwiek” – powiedział Cartwright.

Obejrzyj tę interaktywną zawartość na CNN.com

Według Urzędu Transportu stanu Maryland cały ruch został wprowadzony objazdami.

– powiedział burmistrz Baltimore Brandon Scott Wpis w mediach społecznościowych Około godziny 3:00 w nocy był w drodze na miejsce zdarzenia na moście. „Służby ratunkowe są na miejscu i trwają czynności” – powiedział.

Przesyłaj strumieniowo na żywo

Zdjęcie zostało zrobione w momencie zawalenia się mostu Francis Scott Key Bridge.

Na nagraniu kolizji widać, jak wysoka łódź kieruje się prosto na jedną z kolumn wsporczych mostu, w ciągu kilku sekund wrzucając dużą część mostu do wody poniżej, po czym zderza się z nią. Uderzenie natychmiast spowodowało zawalenie się kolejnych odcinków mostu.

Nagranie wideo pokazało, że w wyniku katastrofy w powietrze wzbiły się ogromne kłęby dymu i ognia, a część mostu zawaliła się z przodu łodzi. Czarny dym unosił się w powietrzu przez kilka minut.

READ  Wells Fargo dochodzi do siebie po skandalach i osiąga ugodę z akcjonariuszami w wysokości 1 miliarda dolarów

Czteropasmowy most o długości 2,6 mili rozciąga się nad rzeką Patapsco i służy jako zewnętrzne przejście przez port w Baltimore oraz istotne połączenie z autostradą międzystanową nr 695 lub obwodnicą Baltimore.

Obejrzyj tę interaktywną zawartość na CNN.com

Nazywa się Francis Scott Key Uważa się, że siedział Bycie świadkiem bombardowania Fort McHenry w 1814 roku zainspirowało go do napisania słów „Sztandaru z gwiazdami”.

To rozwijająca się historia, która będzie aktualizowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *