Biały Dom powiedział, że agencje mają 30 dni na zablokowanie TikToka na urządzeniach rządu federalnego

(CNN) Biały Dom dał agencjom federalnym 30 dni na usunięcie TikToka ze wszystkich rządowych urządzeń.

Shalanda Young, dyrektor Biura Zarządzania i Budżetu; Napisano w poradniku W poniedziałek wszystkie agencje administracyjne i ich kontrahenci muszą usunąć wszelkie aplikacje TikTok lub jego spółki macierzystej, ByteDance, w ciągu 30 dni od powiadomienia, z pewnymi wyjątkami. W ciągu 90 dni agencje będą musiały zawrzeć w umowach zakaz korzystania z aplikacji do krótkich form wideo na urządzeniach oraz anulować umowy wymagające korzystania z aplikacji.

Memorandum wytyczne administracji Bidena zgromadzi władzę wykonawczą i jej wykonawców Zgodność z rachunkiem Pod koniec zeszłego roku minęło wymaganie od agencji federalnych zbycia TikTok, którego właścicielem jest chińska firma ByteDance. Oznacza to ostatnią próbę awarii aplikacji w środku Zaktualizowane uwagi dotyczące bezpieczeństwa O danych użytkowników z USA i obawach, że może trafić do chińskiego rządu.

Ustawa przeszła szybko przez Kongres w grudniu, lądując pod koniec wielkiego roku Pakiet kosztów zbiorczych.

agencji Reutera Pierwszy zgłoszony Na wskazówkach.

Urzędnicy amerykańscy wyrazili obawy, że chiński rząd może wywierać presję na ByteDance, aby przekazał informacje zebrane od użytkowników, które mogłyby zostać wykorzystane do celów wywiadowczych lub dezinformacyjnych. Jak wcześniej informował CNN, niezależni eksperci ds.

Brooke Oberwetter, rzeczniczka TikTok, powiedziała, że ​​taki zakaz to „niewiele więcej niż dramat polityczny”.

„Zakaz TikTok dotyczący urządzeń federalnych został przyjęty bez debaty w grudniu i niestety to podejście posłużyło jako plan dla innych rządów na całym świecie”, powiedział Oberwetter w oświadczeniu: „Wierzymy, że rozwiązując problemy związane z bezpieczeństwem narodowym, TikTok wykracza poza urządzenia rządowe. nie będą miały wpływu na cenzurowanie głosów milionów Amerykanów. Kongres zbada rozwiązania.

Rzecznik chińskiego MSZ Mao Ning odpowiedział na pytanie we wtorek po ogłoszeniu, mówiąc, że Stany Zjednoczone „uogólniają koncepcję bezpieczeństwa narodowego”, „nadużywają władzy narodowej” i „nierozsądnie tłumią przedsiębiorstwa innych krajów”.

READ  Wyciek tabletu Pixel ujawnia specyfikację ekranu i baterii, datę premiery

ogłosiła Kanada Zakaże używania na urządzeniach rządowych od wtorku Komisja Europejska W zeszłym tygodniu wydał własny zakaz aplikacji na oficjalnych urządzeniach, powołując się na obawy związane z cyberbezpieczeństwem.

Ponad połowa wszystkich stanów USA TikTok jest częściowo lub całkowicie zbanowany na urządzeniach pracowników rządowych, a Izba Reprezentantów USA ogłosiła wcześniej ograniczenia w korzystaniu z urządzeń elektronicznych administrowane przez izbę.

CEO TikToka Sho Chi Siew zostaje jedynym świadkiem Na posiedzeniu Komisji ds. Energii i Handlu Izby Reprezentantów zaplanowane na koniec marca.

Brian Fung z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *