Biden pyta teraz pożyczkobiorców pożyczek studenckich: co teraz?

Sąd Najwyższy w piątek odrzucił plan ulgi w pożyczkach studenckich prezydenta Bidena, natychmiast odkrywając jeden z podpisanych przez prezydenta wysiłków i wywierając na niego presję, aby znalazł nowy sposób na dotrzymanie obietnicy złożonej kluczowemu okręgowi wyborczemu, gdy rozpocznie się kampania prezydencka w 2024 roku. .

Zeszłego lata p. Kiedy Biden ogłosił, że jego administracja umorzy do 20 000 dolarów federalnego zadłużenia z tytułu pożyczek studenckich, grupy rzeczników studentów i wielu postępowców wiwatowało na ten ruch, który pomógłby 40 milionom ludzi i kosztował 400 miliardów dolarów.

„Ludzie mogą w końcu zacząć schodzić z tej góry długów” – powiedział. Biden powiedział.

Po miesiącach udręki nad tym, kto na tym skorzysta i czy będzie to zbyt kosztowne, jego plan będzie centralnym argumentem dla wyborców, że jego program gospodarczy ma pomóc w stworzeniu ścieżki dla Amerykanów o niskich i średnich dochodach. Więcej dobrobytu.

Zamiast tego większość sędziów zgodziła się z krytykami, że prezydencki program redukcji zadłużenia był poza jego uprawnieniami na mocy ustawy Kongresu zezwalającej na modyfikacje kredytów studenckich podczas sytuacji kryzysowej.

Urzędnik Białego Domu powiedział w piątek, że p. Biden potępił orzeczenie sądu i powiedział, że da jasno do zrozumienia, że ​​będzie nadal walczył o umorzenie długów. „Prezydent ogłosi nowe środki mające na celu ochronę pożyczkobiorców pożyczek studenckich” – powiedział urzędnik.

Pan. Urzędnik, który poprosił o anonimowość w celu omówienia strategii przed komentarzami Bidena, powiedział, że Biały Dom obwini Republikanów za odmowę ulgi federalnym pożyczkobiorcom pożyczek studenckich.

Pan. Wyzwaniem dla Bidena i jego doradców jest odpowiedź na frustrację milionów jego zwolenników, którzy stoją przed zniechęcającą perspektywą zwrotu dziesiątek tysięcy dolarów, które zaoszczędzili na studia.

Przez większą część minionego roku urzędnicy administracji odmawiali ujawnienia, czy pracują nad „planem B” na wypadek odrzucenia planu prezydenta przez Sąd Najwyższy.

READ  Lakers-Warriors Game 5 aktualizacje na żywo, składy, raport kontuzji, jak oglądać, kanał telewizyjny

Nawet po tym, jak kilku sędziów wyraziło głęboki sceptycyzm podczas ustnych argumentów na początku tego roku, Mr. Biden i jego współpracownicy nadal twierdzą, że są pewni zasadności planu redukcji zadłużenia i nie chcą powiedzieć, czy pracują nad alternatywą.

W rzeczywistości adwokaci uważają, że rząd federalny ma sposoby na zapewnienie ulgi kredytowej niektórym studentom nawet po orzeczeniu sądu. Administracja już pomaga niektórym studentom, korzystając z przebaczenia pożyczek na usługi publiczne, które zapewnia ulgę w pożyczkach osobom, które pracują w pełnym wymiarze godzin dla organizacji stanowych, lokalnych, federalnych lub non-profit.

Administracja już zapowiedziała, że ​​będzie w większym stopniu wykorzystywać istniejące programy, które pozwalają osobom o niskich dochodach dostosować plany spłat w oparciu o ich dochody.

Istniejące programy redukcji zadłużenia są jednak ściśle ukierunkowane i dotyczą bardzo małych populacji. Pan. Raczej nie zaspokoją rozczarowania milionów ludzi, którzy w ramach planu Bidena spodziewali się radykalnej poprawy ich sytuacji finansowej.

Miliony ludzi z federalnymi pożyczkami studenckimi doznają kolejnego szoku finansowego tej jesieni, kończąc wieloletnie moratorium na spłatę istniejących pożyczek.

Były prezydent Donald J. Rząd federalny pod przywództwem Trumpa nałożył zamrożenie zwrotów kosztów na początku pandemii, ponieważ firmy zamknęły swoje drzwi, a miliony straciły pracę. Pan. Biden kilkakrotnie odnawiał moratorium od czasu objęcia urzędu, ale powiedział, że nie zostanie ono przedłużone, gdy pandemia w dużej mierze się skończy.

Pan. Płatności zostaną wznowione w październiku, wywierając nową presję na posiadaczy długów, którym plan amnestii Bidena miał pomóc.

Jedno pytanie do pana Bidena dotyczy tego, czy rozczarowani wyborcy będą obwiniać jego lub Sąd Najwyższy, kiedy pójdą do urn w przyszłym roku.

Podczas swojej kampanii w 2020 r. Biden obiecał wyeliminować część długów studenckich, mówiąc nawet podczas ratusza: „Upewnię się, że spróbujemy wyciągnąć wszystkich w tym pokoleniu z 10 000 dolarów ich długu studenckiego. To jest okropna epidemia”.

READ  Śledczy twierdzą, że zbadają nagrania głosowe i dane ze statku macierzystego, który przewoził łódź podwodną Titanic.

Po objęciu urzędu wielu Demokratów – w tym senator Chuck Schumer z Nowego Jorku, czołowy Demokrata w Kongresie – skrytykowało Mr. Wezwali Bidena, aby poszedł jeszcze dalej, wzywając prezydenta do wymazania do 50 000 USD na osobę w pożyczkach studenckich, aby pomóc uczniom z klasy średniej. – Osoby dochodowe, które borykają się z problemami finansowymi.

Pan. Po tym, jak Biden ogłosił swój plan zeszłego lata, aktywiści studenccy powiedzieli, że plan zainspiruje młodych ludzi do poparcia prezydenta. Poparcie to może budzić wątpliwości po orzeczeniu Sądu Najwyższego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *