Ceny złota odrobiły straty w obciążonych wyścigach po cięciach OPEC+

  • Ceny złota oscylują blisko tygodniowych minimów
  • Rosną amerykańskie i europejskie obligacje
  • Powrót do 1980 USD „sugeruje siłę” — analityk

3 kwietnia (Reuters) – Ceny złota spadły w poniedziałek po tym, jak OPEC+ ogłosił niespodziewane ograniczenie wydobycia ropy naftowej, podsycając obawy o inflację i zwiększając wyzwania dla podwyżek stóp procentowych banku centralnego.

Złoto spot spadło o 0,2% do 1 964,69 USD za uncję do 0924 GMT, po wcześniejszym spadku do 1 949,54 USD w ciągu prawie tygodnia. Amerykańskie kontrakty terminowe na złoto również spadły o 0,2% do 1 982,00 USD.

Cięcia produkcji OPEC+ wzmocniły dolara, spychając złoto w dół, ale niektórzy łowcy okazji zbliżają się do poziomów 1960-1965 dolarów, powiedziała analityk StoneX, Rona O’Connell.

Dodał, że ponieważ energia jest „dość wysokim składnikiem sił inflacyjnych”, można spodziewać się wyższych podwyżek stóp procentowych wycenianych przez rynek.

Europejskie akcje rosły, gdy największe koncerny naftowe zbierały się w związku z wyższymi cenami ropy, ale zyski były ograniczone, a amerykańskie i europejskie obligacje rosły w związku z ponownymi obawami o inflację.

Podczas gdy złoto było tradycyjnie postrzegane jako zabezpieczenie przed inflacją, wysokie stopy procentowe mające na celu ograniczenie rosnącej presji cenowej osłabiły atrakcyjność tego aktywa ze względu na płatności pozaodsetkowe.

Pokazuje to narzędzie CME Fedwatch Rynki obserwują 60,3% szans na podwyższenie stóp procentowych przez Fed w maju o ćwierć punktu.

Brytyjscy producenci załamali się w marcu, ale nabrali optymizmu, gdy presja kosztowa i problemy z łańcuchem dostaw złagodniały, co może być pozytywnie ocenione przez Bank Anglii przed kolejną decyzją o podwyżce stóp procentowych w maju.

Srebro wzrosło o prawie 8% w ostatnim kwartale po tym, jak ostatnie zawirowania w globalnej bankowości wywołały zakłady, że bank centralny ograniczy podejście do podwyżek stóp procentowych.

„Strefy wsparcia znajdują się na poziomie 1935 USD i 1920 USD, podczas gdy powrót do poziomu 1980 USD wskazywałby na siłę” – powiedział Carlo Alberto De Casa, zewnętrzny analityk w Kinesis Money.

READ  Hollywoodzkie studia negocjują, by uniknąć strajku aktorów – DW – 13.07.2023

Srebro spot spadło o 1,3% do 23,75 USD za uncję, platyna o 0,6% do 985,74 USD, a pallad wzrósł o 0,9% do 1 473,03 USD.

Technologia / ok

Reportaż Sehara Dareena i Kavyi Guduru w Bangalore; Montaż autorstwa Kirsten Donovan

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *