Elon Musk omawia w pełni autonomiczną jazdę w Chinach

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Tytuł Zdjęcia, Chiny są drugim co do wielkości rynkiem Tesli

Elon Musk odwiedza Pekin z doniesieniami medialnymi, że omawia możliwość umożliwienia autonomicznej jazdy samochodami Tesli w Chinach.

Musk chce uruchomić w Chinach całkowicie autonomiczny pojazd (FSD) i przesyłać zebrane dane za granicę w celu szkolenia jego mechanizmów.

FSD jest dostępny w krajach, w tym w USA, ale nie w Chinach.

Wiadomość ta pojawia się po tym, jak amerykański raport powiązał systemy autonomicznego prowadzenia Tesli z co najmniej 13 wypadkami, w tym jednym śmiertelnym.

Podczas spotkania z premierem Chin Li Keqiangiem państwowe media zacytowały Muska, mówiąc, że Tesla jest gotowa pogłębić współpracę z Chinami, aby „osiągnąć więcej korzystnych dla obu stron wyników”.

W odpowiedzi Li powiedział Muskowi, że chiński rynek jest „zawsze otwarty dla firm finansowanych z zagranicy”.

Chiny są drugim co do wielkości rynkiem Tesli. Inni producenci samochodów, na przykład Xpeng z siedzibą w Guangzhou, próbują konkurować z Teslą, wdrażając w swoich samochodach podobne funkcje autonomicznej jazdy.

W niedzielę Musk określił chińskich producentów samochodów mianem „najbardziej konkurencyjnych firm samochodowych na świecie”.

Tesla podjęła już wcześniej kroki, aby zapewnić chińskie władze o wprowadzeniu FSD w tym kraju, w tym utworzyła centrum danych w Szanghaju w celu przetwarzania danych dotyczących chińskich konsumentów zgodnie z lokalnymi przepisami.

Wycieczka następuje kilka dni po tym, jak amerykańska Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) oświadczyła, że ​​bada, czy wycofanie z rynku skutecznie rozwiązało problemy związane z bezpieczeństwem związanym z systemem wspomagania kierowcy Tesli.

Oprogramowanie Tesli ma dbać o to, aby kierowcy uważali i aby funkcja była używana tylko w odpowiednich sytuacjach, np. podczas jazdy po autostradach.

Musk obiecał, że Tesle będą mogły przez wiele lat działać jako autonomiczna „robotaksa”. W 2015 roku Tesla oświadczyła, że ​​osiągnie „pełną autonomię” do 2018 roku. W 2019 r. firma podała, że ​​Robotaxis zacznie działać w przyszłym roku.

W tym miesiącu dyrektor naczelny Tesli powiedział, że robotyxi firmy zostaną zaprezentowane w sierpniu.

Krytycy zarzucają Muskowi, że nadal podnosi perspektywę w pełni autonomicznej jazdy, aby podnieść cenę akcji spółki w kontekście wyzwań, takich jak spadający światowy popyt na pojazdy elektryczne i konkurencja ze strony tańszych chińskich producentów. Musk zaprzecza zarzutom.

„Ceny Tesli muszą się często zmieniać, aby dopasować produkcję do popytu” – powiedział niedawno Musk w X, należącym do miliardera serwisie mikroblogowym znanym jako Twitter.

Tesla niedawno odnotowała 13% spadek sprzedaży pojazdów do 17,3 miliarda dolarów (13,7 miliarda funtów) w pierwszych trzech miesiącach roku.

Całkowita sprzedaż Tesli spadła o 9%, a zysk spadł do 1,13 miliarda dolarów w porównaniu z 2,51 miliarda dolarów w tym samym okresie ubiegłego roku.

Do tej pory w 2024 roku cena jej akcji spadła o 32%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *