Zatrzymany podczas protestu Virginia Tech przeciwko wojnie między Izraelem a Gazą

Szkoła podała, że ​​do aresztowań doszło wczesnym rankiem w poniedziałek podczas propalestyńskiego protestu w Virginia Tech w Blacksburgu.

„Są w trakcie opracowywania” – poinformowała rzeczniczka szkoły w e-mailu z samego rana w poniedziałek.

Liczba aresztowań i protestujących nie była od razu znana. Z akt X wynika, że ​​setki osób protestowało, a wiele z nich zostało aresztowanych.

Studenci protestujący zostali aresztowani 29 kwietnia podczas propalestyńskiej demonstracji w Virginia Tech w Blacksburgu. (Wideo: Reuters)

Wydarzenia w Virginia Tech odzwierciedlały wydarzenia z ostatnich dni w całym kraju, kiedy urzędnicy kampusu starli się z propalestyńskimi protestującymi, żądającymi zakończenia izraelskiej wojny w Gazie.

Między innymi uczniowie demonstrowali, wspierając prawa Palestyny ​​i żądali od swoich szkół zbycia lub zaprzestania inwestycji w firmach prowadzących interesy z Izraelem.

Aresztowania w Blacksburgu były następstwem sobotniego ataku na inną instytucję publiczną w Wirginii. Uniwersytet Mary Washington w Fredericksburgu podał, że podczas protestu aresztowano 12 osób, w tym dziewięciu studentów, co według niego naruszyło wytyczne.

Protesty na kampusie Virginia Tech rozpoczęły się w piątek rano przed Graduate Life Center. Szkoła stwierdziła, że ​​protestującym powiedziano, że naruszają zasady korzystania z obiektów szkolnych.

W swoim oświadczeniu uniwersytet podał w niedzielę, że protestujący „nadal odmawiali przestrzegania zasad i podjęli dodatkowe kroki, aby zająć trawnik Graduate Life Centre i przestrzenie przylegające do Centrum Studenckiego”.

Szkoła stwierdziła, że ​​„uznała, że ​​wzrosło ryzyko, że sytuacja stanie się niebezpieczna”.

Virginia Tech oświadczyła w niedzielnym oświadczeniu, że „szanuje prawo do wolności słowa i prawo osób sprzeciwiających się do bycia wysłuchanym, ale tylko wtedy, gdy zapewnia prawa innych i bezpieczeństwo publiczne”.

READ  Legenda Packers, Leroy Butler, nalega, aby New York Jets „nie pojechali na żaden Super Bowl” z Aaronem Rodgersem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *