Fala upałów podniesie temperaturę do 130 stopni w ten weekendCNN

Niebezpieczna już tygodniowa fala upałów jeszcze się pogorszy w ten weekend Kopuła ciepła Nasila się i osiąga szczytową siłę w niektórych częściach zachodnich Stanów Zjednoczonych.

Kopuła ciepła jest bardzo mocna Narodowa Służba Pogodowa Phoenix Nazwał to „jednym z najsilniejszych systemów wysokiego ciśnienia, jaki region kiedykolwiek widział”. Gromadząc ponad 1000 rekordów wysokich temperatur pobitych w Stanach Zjednoczonych od czerwca, intensyfikujący się weekend może przynieść dziś spadek około 100 rekordów upałów.

Ponad 90 milionów ludzi doświadcza teraz pierwszej ekstremalnej fali upałów w tym roku po rozszerzeniu się kopuły ciepła w miejscach takich jak Kalifornia.

Teksas, Floryda i inne kraje od kilku tygodni doświadczają niebezpiecznych upałów Arizona, gdzie Phoenix Jest w trakcie rekordowej serii 110 stopniowych dni z rzędu. Niska temperatura w Phoenix nie spadła poniżej 90 stopni przez osiem kolejnych dni, co jest kolejnym rekordem.

Pokazuje, jak najgorętsze obszary porównują się ze średnią, z ciemniejszymi odcieniami wskazującymi na więcej ciepła.

Upał będzie tak intensywny, że synoptycy radzili mieszkańcom Las Vegas, aby unikali wychodzenia na zewnątrz między 9:00 a 18:00, a miasto ma zmierzyć się z rekordową temperaturą 117 stopni w niedzielę. W nocy nie jest zbyt zimno, a temperatury sięgają blisko 90 stopni — Szczególnie niebezpieczne działanie niepożądane Kryzys klimatyczny.

Nawet Dolina Śmierci w Kalifornii, najgorętsze miejsce na Ziemi, może osiągnąć w niedzielę rzadko spotykane maksimum z potencjałem 130 stopni, poinformowali prognostycy National Weather Service w CNN. Zdarzyło się to tylko kilka razy, jeden z nich Najwyższa temperatura, jaką kiedykolwiek zarejestrowano na świecie 134 stopnie.

Ten rodzaj ekstremalnych upałów jest jedną z cech charakterystycznych zmian klimatycznych spowodowanych przez człowieka, których oznaki zdobywają w tym roku światowy rekord: „bezprecedensowy”. Ciepło oceanu u wybrzeży Florydy i w Północny atlantyk; Rekordowe upały w Pekinie, co się stanie Jedno z najgorętszych lat w Chinach; Wymagana moc nagrywania I upał w Teksasie; I trwa Fala upałów „Cerbera”.Europejskie temperatury grożą pobiciem rekordów.

READ  Ogień nadal płonie kilka dni po tym, jak dwóch strażaków zginęło na pokładzie statku towarowego Port Newark

To zależy od tego, co to może być Najcieplejszy rok w historii.

Lekarze twierdzą, że te zapisy dodają coś bardzo poważnego do zdrowia ludzkiego.

„Nie popełnij błędu: ten upał jest śmiertelny, a przebywanie w nim przez długi czas jest śmiertelne” – powiedział CNN dr Matthew Levy z Johns Hopkins University School of Medicine.

Ekstremalne temperatury mogą wywołać chorobę cieplną w ciągu 20 do 30 minut u ludzi robiących cokolwiek forsownego na zewnątrz, ponieważ upał działa jak „idealna burza”, która przeciąża organizm, aż w końcu dochodzi do zwarcia, a następnie wyłącza się, powiedział Levy. Czas trwania jest jeszcze krótszy w przypadku osób bardziej narażonych na ciepło, takich jak osoby starsze i osoby z wcześniejszymi schorzeniami.

Choroba cieplna jest poważnym problemem w ten weekend dla milionów ludzi mieszkających w głównych obszarach metropolitalnych, takich jak Phoenix i Las Vegas.

Populacje spadły na całym południowym zachodzie i w Dolinie Centralnej Kalifornii Rzadki stan „ekstremalny”. Zagrożenie upałami w sobotę, niedzielę i poniedziałek, według serwisu pogodowego.

Podobnie jak „wysokie ryzyko” w przypadku tornad, „wysokie ryzyko przegrzania” jest najwyższym poziomem ryzyka w przypadku upału i jest ostrzeżeniem przed znacznymi ekspozycjami na ciepło, które wymagają przygotowania.

Obszary te muszą przygotować się na związane z upałem gwałtowne wzrosty liczby wizyt na ostrym dyżurze, potencjalne przerwy w dostawie energii elektrycznej oraz temperatury, które mogą stać się niebezpiecznie wysokie. Pracownicy zewnętrzni I te bez niezawodnego chłodzenia.

Levy powiedział, że pracownicy mogą zachować bezpieczeństwo, robiąc częste przerwy na nawodnienie, nosząc odzież odbijającą promienie słoneczne i mając „system partnerski”, aby nikt nie był sam w upale, gdy atakuje choroba. Osobom bez niezawodnego chłodzenia zaleca Levy Lokalizowanie centrum chłodzenia I miej plan, jak się tam dostać, zanim zajdzie taka potrzeba.

Przed ostatnią falą upał już panuje Zginęło co najmniej 12 osób Phoenix zginął w tym roku w hrabstwie Maricopa 425 w zeszłym roku. Miasto otworzyło „ośrodki wypoczynkowe”, aby zapewnić ulgę, a państwo poprosiło mieszkańców o przechowywanie pojazdów w wodzie.

Upał nie odpuści po tym weekendzie, nawet gdy temperatury osiągną szczyt: przez długi czas Przeglądy temperatur Centrum prognozy pogody wzywa do temperatur powyżej normy w południowej Kalifornii, południowo-zachodniej, południowej Florydzie i na Florydzie w przyszłym tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *