Gubernator stanu Georgia, Brian Kemp, skontaktował się ze specjalnym doradcą Departamentu Sprawiedliwości w dochodzeniu wyborczym w 2020 roku

Erik S Lesser/EPA-EFE/Shutterstock

Gubernator Georgii Brian Kemp.


Waszyngton
CNN

Specjalny doradca Departamentu Sprawiedliwości, Jack Smith, skontaktował się z gubernatorem Georgii Brianem Kempem, powiedział CNN urzędnik Kemp, aby wywrzeć presję na byłego prezydenta Donalda Trumpa, aby anulował wybory w 2020 roku.

„Mogę potwierdzić, że biuro Jacka Smitha skontaktowało się z naszym biurem, ale w tej chwili odmawiamy dalszych komentarzy” – powiedział w oświadczeniu Andrew Isenhour, rzecznik republikańskiego gubernatora.

Zespół Smitha skontaktował się z biurem Kempa w tym tygodniu, według osoby zaznajomionej z zasięgiem.

The Washington Post po raz pierwszy doniósł, że Smith skontaktował się z Kempem.

Trump naciskał Kemp odwróci wyniki wyborów prezydenckich w 2020 roku Po tym, jak stracił stan w Georgii na rzecz Demokraty Joe Bidena. Po tym, jak Kemp odmówił, Trump starał się udaremnić starania gubernatora o reelekcję, mianując pretendenta w prawyborach gubernatorskich GOP w 2022 roku. Kemp został ponownie wybrany pomimo wysiłków Trumpa.

„Był na mnie wściekły. Ja nie byłem na niego zły. Postępowałem zgodnie z prawem i konstytucją, mówiąc mu dokładnie, co mogę, a czego nie mogę zrobić, jeśli chodzi o wybory. Jak powiedziałem wcześniej, są one znacznie większe niż Donald Trump.

Śledczy Smitha skontaktowali się ostatnio z Ex Gubernator Arizony Doug DuceyTrump naciskał na unieważnienie wyborów również po utracie stanu w 2020 roku.

Federalni śledczy koncentrują się na wysiłkach Trumpa i jego najlepszych prawników, aby skłonić ówczesnego wiceprezydenta Mike’a Pence’a do przedstawienia fałszywych wyborców Kongresowi w jego imieniu i zablokowania poświadczenia wyników wyborów.

Trump otrzymał ok List docelowy na procesie Smitha w ubiegłą niedzielę, a jego zespół przygotowuje się teraz do wniesienia oskarżenia w tej sprawie.

Docelowy list cytował trzy przepisy oskarżające Trumpa o: pozbawienie praw wyborczych; spisek w celu popełnienia przestępstwa lub popełnienia oszustwa przeciwko Stanom Zjednoczonym; i manipulowanie świadkiem, według wielu serwisów informacyjnych, w tym The Wall Street Journal, który powołał się na osobę zaznajomioną ze sprawą.

READ  Musk przedstawia scenariusz recesji Tesli: koszty wycofania

Wiadomo, że 6 stycznia dochodzenie Departamentu Sprawiedliwości prowadzi dochodzenie w sprawie naruszeń związanych ze spiskiem i utrudnianiem Kongresu, które są częścią prawa dotyczącego manipulowania świadkami, jak wcześniej informowała CNN, po przeszukaniu domu doradcy administracji Trumpa.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *