Gubernatorzy sześciu południowych stanów ostrzegają pracowników przed przyłączaniem się do związku UAW

Podejmując głośne wysiłki mające na celu zablokowanie tworzenia związków zawodowych w przemyśle samochodowym w swoich stanach, gubernatorzy sześciu południowych stanów ostrzegli swoich mieszkańców, że dołączenie do United Auto Workers zagrozi miejscom pracy i „wartościom, według których żyjemy”.

Wspólne oświadczenie republikańskich gubernatorów ukazało się dzień przed głosowaniem fabryki Volkswagena w Chattanooga w stanie Tennessee za przyłączeniem się do UAW – pierwszej z kilkunastu fabryk, które związek próbuje stłumić na południu. Poza twierdzą na Środkowym Zachodzie.

Gubernatorzy Tennessee, Alabamy, Georgii, Mississippi, Karoliny Południowej i Teksasu stwierdzili: „Rzeczywistość jest taka, że ​​firmy mają wybór co do tego, gdzie inwestować oraz zapewniać miejsca pracy i możliwości. napisał. „Zjednoczenie z pewnością zagrozi miejscom pracy w naszych stanach”.

Ta znacząca interwencja jest następstwem oznak optymizmu wśród prozwiązkowych pracowników fabryki VW. Rozpocznie się w środę i potrwa trzy dni, a jego wyniki spodziewane są w piątek.

„Bardzo się boją” – powiedział strateg UAW, Chris Brooks napisał Gubernator Alabamy Kay Ivey przesłała oświadczenie w mediach społecznościowych. W przeciwnym razie związek nie miał komentarza.

Ekonomista, który uważnie badał uzwiązkowienie na Południu, nazwał raport „bezprecedensowym i szokującym” i stwierdził, że zniechęca on pracowników do korzystania z przysługującego im prawa do organizowania się.

„To wskazuje, że gubernatorzy obawiają się, że UAW wygra nadchodzące wybory w sprawie uznania związku zawodowego i że zwycięstwo UAW może wywrócić do góry nogami ich modele gospodarcze oparte na stosunkowo niskich płacach i minimalnym głosie pracowników” – napisał w e-mailu profesor Uniwersytetu Amerykańskiego Stephen Silvia. .

Republikanin z Tennessee pomógł pokonać dwie próby UAW utworzenia związku zawodowego w fabryce VW w 2014 i 2019 r., a w ostatnich tygodniach nasilił swój sprzeciw poprzez konferencje prasowe i oświadczenia publiczne. Podczas swojej wizyty w Chattanooga w tym miesiącu gubernator Bill Lee powiedział, że przyłączenie się do związku zawodowego było „wielkim błędem”.

READ  Blinken, Wang rozwiązuje trudne problemy, gdy Xi spotyka się z krosnami

Niektóre serwisy informacyjne podkreślają, że UAW popiera prezydenta Bidena i ma długie powiązania z Partią Demokratyczną.

„Mamy poważne zastrzeżenia, czy kierownictwo UAW będzie w stanie reprezentować nasze wartości. Z dumą nazywają siebie demokratycznymi socjalistami i bardziej skupiają się na pomocy w ponownym wyborze prezydenta Bidena niż na zwalnianiu pracowników samochodowych w zakładach, które już reprezentują” – gubernatorzy napisał.

Niektórzy pracownicy VW powiedzieli w tym miesiącu dziennikowi The Washington Post, że chcą, aby politycy nie wtrącali się w tę sprawę i pozostawili ją pracownikom.

Politycy Demokratów wyrazili poparcie dla UAW. We wtorek senatorowie stanu Demokratów w Tennessee w mediach społecznościowych skrytykowali republikańskiego gubernatora. „W tym tygodniu pracownicy samochodowi na Południu przejdą do historii. #StandUp, Chattanooga!” – napisał senator London Lamar.

Gubernator Kentucky Andy Beshear, stan stojący przed działaniami organizacyjnymi UAW w fabryce Toyoty w Georgetown Media społecznościowe W zeszłym tygodniu powiedział, że związki zawodowe poprawiły standardy życia pracowników i że jest „dumny, że może stać ramię w ramię” z UAW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *