Jeff Giants jest kolejnym szefem sztabu Bidena

Komentarz

Prezydent Biden nominuje Jeffa Giantsa na swojego następnego szefa sztabu, powracając do doradcy wykonawczego, który nadzorował administrację. Korona wirus Odpowiedź Zastąp Rona Kleina, który ma odejść w nadchodzących tygodniach, według czterech osób zaznajomionych z wynikiem.

Zients opuścił Biały Dom w kwietniu po kierowaniu reakcją administracji na pandemię i prowadzeniu największej kampanii szczepionkowej w historii USA. Jesienią wrócił do Białego Domu, a następnie pomógł Kleinowi przygotować się do rotacji personelu Średniowiecze – Program został ostatecznie ograniczony, ponieważ kilku starszych pracowników odeszło z administracji. Ale w ostatnich tygodniach Klein zlecał mu różne projekty, które według niektórych przygotowują Zientsa do roli głównej, pracownik, który zna układ, zabrał głos pod warunkiem zachowania anonimowości, aby omówić sprawę.

Rzecznik Białego Domu odmówił komentarza.

Zients dostaje prestiżową pracę, gdy Biden wkracza w nowy i pełen wyzwań okres swojej prezydentury: Republikanie rozpoczęli już serię dochodzeń w sprawie administracji i interesów syna prezydenta. Prokurator generalny Merrick Garland wyznaczył specjalnego doradcę do zbadania postępowania z tajnymi dokumentami znalezionymi w prywatnym biurze Bidena i w domu w Wilmington w stanie Delaware. A Biden przygotowuje się do wystartowania w reelekcji.

Giants przychodzi do pracy z zupełnie innym profilem niż Klein: Jego pierwsza praca w rządzie była w administracji Obamy, a większość swojej kariery spędził w sektorze prywatnym. Służył tylko we Władzy Wykonawczej. Na jego osobistym koncie na Twitterze nie ma żadnych postów.

Ale koledzy chwalili Zientsa jako mistrza w realizacji, który buduje głęboką lojalność osób, które nadzoruje.

Gdy Biden rozpoczyna swoją karierę polityczną, niektórzy Demokraci powiedzieli, że spodziewają się zmiany struktury przywódczej doradców politycznych Bidena, w tym Anity Dunn, Jen O’Malley Dillon, Mike’a Donilana, Steve’a Ricchettiego i Bruce’a Reeda. Większy nacisk na budowę.

Porównali układ do Białego Domu Obamy, gdzie Jack Lew był szefem sztabu w 2012 roku i skupiał się na utrzymaniu rządu federalnego w ruchu, podczas gdy David Plouffe, strateg polityczny, przybył do Białego Domu w latach 2011-2013. Starszy Doradca Nadzorujący Kampanię Reelekcyjną Demokraci twierdzą, że Dunn, starszy doradca, będzie pełnić rolę przypominającą blef.

READ  Podróżni spieszą się, aby skorzystać z ponownego otwarcia Chin

56-letni Zients urodził się w Waszyngtonie i przed ukończeniem Duke University uczęszczał do St. Albans School. Odnoszący sukcesy konsultant ds. zarządzania, współprowadził wraz z Davidem Bradleyem Consulting Board Company. Na początku XXI wieku Zients utworzył grupę, aby kupić Washington Nationals, co ostatecznie się nie powiodło.

Po raz pierwszy wszedł do rządu podczas administracji Obamy i służył na kilku wyższych stanowiskach, w tym w Biurze Zarządzania i Budżetu oraz Narodowej Radzie Gospodarczej. Został nazwany „Fix-It” ze względu na swoje silne umiejętności operacyjne, w tym pomoc w rozwiązywaniu problemów z witryną internetową administracji Obamy dotyczącą opieki zdrowotnej, health.gov.

Po odejściu z administracji Obamy Zients prowadził firmę inwestycyjną i przez dwa lata zasiadał w zarządzie Facebooka, co spotkało się z krytyką liberałów.

Zients został sprowadzony, aby pomóc w finansowaniu kampanii podczas szczególnie trudnego odcinka kampanii prezydenckiej Bidena w 2020 roku. Współprzewodniczył przemianie Bidena, zanim kierował reakcją administracji na koronawirusa.

Prowadząc wysiłki na rzecz walki z pandemią, Giants podjął się jednego z najtrudniejszych i najważniejszych zadań dla prezydenta — nadzorowania początkowych wysiłków mających na celu zaszczepienie populacji amerykańskiej i przystosowanie się do nowych i bardziej zakaźnych szczepów. Kiedy Giganci opuścili Biały Dom, Biden chwalił go jako „sługi i eksperta w zarządzaniu”.

„Dotknąłem Jeffa Giantsa, aby poprowadził reakcję mojej administracji na COVID-19, ponieważ nie ma nikogo lepszego w osiąganiu wyników niż Jeff” – powiedział Biden w oświadczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *