Postępowanie w sprawie Dyera Nicholsa w Memphis reprezentuje zmianę narodową

Pan. Ben Crump, prawnik reprezentujący rodzinę Nicholsa, pochwalił szybki harmonogram, ale zasugerował, że rasa mogła odegrać pewną rolę. Wszystkich pięciu oskarżonych policjantów było czarnych. „Chcemy ogłosić, że za każdym razem, gdy taki plan będzie realizowany, niezależnie od tego, czy są czarni, czy biali, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności” – powiedział. — powiedział Crump. „Nie można już mówić, że musimy czekać od sześciu miesięcy do roku”.

Chris Magnus, który wcześniej kierował wydziałem policji w Tucson w Arizonie, powiedział: „Istniało przekonanie, że im mniej się mówi o różnych incydentach – z pewnością odzwierciedlających niedociągnięcia lub niewłaściwe postępowanie policji – tym lepiej”.

„Myślę, że przyczyniło się to do powstania środowiska nieufności i nieufności wobec policji, ponieważ ludzie czuli, że są informowani tylko wtedy, gdy są to dobre wieści” – powiedział. – powiedział Magnus. Program policyjny szkoły prawniczej.

W ostatnich latach niektóre departamenty policji przyjęły praktykę publikowania filmów z policyjnych strzelanin, unikając debaty na temat publikowania materiału. Oficerowie w Milwaukee I Feniks, na przykład publikuje prezentacje w YouTube, które często zawierają nagrania z kamer ciała, czasem wycięte i opatrzone narracją. Niektóre agencje zezwalają teraz członkom rodziny zmarłego na oglądanie filmów przed udostępnieniem ich publicznie.

Kristen Ziman, która przeszła na emeryturę jako szefowa policji w Aurora w stanie Illinois w 2021 roku, powiedziała, że ​​na początku swojej kariery powiedziano jej, aby nie komentowała strzelanin policyjnych. Uważano, że takie postępowanie grozi naruszeniem dochodzeń karnych lub wewnętrznych.

Ale w ostatnich latach ta strategia stała się nie do utrzymania, powiedział. Ponieważ głośne zgony z rąk policji wywołały ogólnokrajowe protesty, a wiele departamentów przyjęło kamery ciała, oczekiwania się zmieniły. powiedziała Zabójstwo George’a Floyda Przez policjanta z Minneapolis w 2020 roku wywołało to protesty i niepokoje w całym kraju. Łącznie z AurorąTo był punkt zwrotny.

READ  Southwest stracił 220 milionów dolarów z powodu świątecznego krachu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *