JP Morgan Chase publikuje rekordowe zarobki

Nowy Jork (CNN) JPMorgan Chase (JPM) Zysk i przychody za pierwszy kwartał w piątek całkowicie przerosły oczekiwania.

Nowojorski bank odnotował zysk w wysokości 12,6 miliarda dolarów, czyli 4,10 dolara na akcję. To było 8,3 miliarda dolarów, czyli 2,63 dolara na akcję, co oznacza wzrost o 52% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Według Refinitiv analitycy spodziewali się zysku na poziomie 3,41 USD na akcję.

Z aktywami o wartości 3,67 biliona dolarów JPMorgan Chase jest największym bankiem w Ameryce i liderem amerykańskiej gospodarki.

„Gospodarka USA nadal znajduje się w ogólnie zdrowych warunkach – konsumenci nadal wydają pieniądze i mają mocne bilanse, a przedsiębiorstwa są w dobrej kondycji. Jednak chmury burzowe, które śledziliśmy przez ostatni rok, są już na horyzoncie”, CEO — powiedział Jamie Dimon w komunikacie prasowym.

Depozyty wzrosły do ​​2,38 bln USD w pierwszym kwartale z 2,34 bln USD w kwartale zakończonym w grudniu. Dzieje się tak po tym, jak upadek bankowości w zeszłym miesiącu wywołał napływ nerwowych klientów do dużych banków. Inwestorzy postrzegali również fundusze rynku pieniężnego jako raj.

Kluczowym punktem rozmów po zawirowaniach z zeszłego miesiąca było to, czy banki zaostrzą standardy kredytowe, utrudniając uzyskanie kredytów na duże zakupy, takie jak domy i samochody, co spowoduje, że konsumenci będą wydawać mniej.

„Warunki finansowe będą się zaostrzać, ponieważ pożyczkodawcy staną się bardziej konserwatywni, i nie wiemy, czy to spowolni wydatki konsumentów”, powiedział Dimon, dodając, że JPMorgan Chase „jest przekonany, że będziemy w stanie zaspokoić potrzeby naszych klientów i klientów w wszystkie środowiska”.

Akcje JPMorgan Chase wzrosły o 6,1% w obrocie przedsesyjnym. Telekonferencja spółki po wynikach jest zaplanowana na 8:30 czasu wschodniego.

Ta historia się rozwija i będzie aktualizowana.

READ  Lakers-Warriors Game 6 aktualizacje na żywo, składy, raport kontuzji, jak oglądać, kanał telewizyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *