W raporcie Durhama specjalny doradca z czasów Trumpa zaprzeczył sondzie rosyjskiej

John Durham, specjalny doradca z czasów Trumpa, który przez cztery lata prowadził politycznie obciążone śledztwo w sprawie rosyjskiej sondy, oskarżył FBI o „brak dyscypliny analitycznej”. Ostateczny raport został opublikowany w poniedziałek Dochodzenie przeprowadzone przez biuro w 2016 r. w sprawie tego, czy kampania Trumpa była w zmowie z Moskwą.

Pan. 306-stronicowy raport Durhama nie ujawnił istotnych nowych informacji na temat postępowania FBI z rosyjską sondą, nazwaną huraganem Crossfire. Współpracownicy kiedyś p. Durham zasugerował, że się dowie.

Zamiast tego prokurator generalny Merrick B. Raport – opublikowany bez merytorycznego komentarza lub redakcji przez Garland – powtórzył błędy ujawnione wcześniej w dochodzeniu, w tym raport inspektora generalnego z 2019 r., podczas gdy FBI cierpiało z powodu stronniczości potwierdzającej. Związki pana Trumpa z Rosją.

„Podczas huraganu Crossfire fakty i okoliczności niezgodne z przesłanką, że Trump i/lub osoby związane z kampanią Trumpa były w zmowie lub w zmowie z rosyjskim rządem, były ignorowane lub po prostu dyskontowane” – powiedział. ogłosił Durham.

Pan. Durham w dużej mierze odwołał krytykę wyrażoną w oddzielnym dochodzeniu i nadal nalegał, że kampania Hillary Clinton pomogła podsycić rosyjską sondę. W 2019 roku inspektor generalny stwierdził, że FBI manipulowało aplikacjami do podsłuchów wykorzystywanymi w śledztwie.

„Nasze dochodzenie ujawniło brak rygoru analitycznego ze strony wyższego personelu FBI w przeglądanych przez nich informacjach, w szczególności w informacjach uzyskanych od osób i organizacji powiązanych politycznie” – powiedział. Durham napisał. „Ta informacja częściowo podsyciła i utrwaliła huragan Crossfire i przyczyniła się do potrzeby śledztwa specjalnego prokuratora Muellera”.

Ale używając słowa „indukowany”, Mr. Raport Durhama, Mr. Nawiązując do teorii spiskowej wysuniętej przez zwolenników Trumpa, FBI wszczęło dochodzenie w lipcu 2016 r. w oparciu o tak zwane Steele Dossier, sondy antysondowe rzekomo finansowane przez kampanię Clintona. Został później zdewaluowany.

Właściwie, panie Jak Durham przyznał w innym miejscu raportu, dokument dotarł do śledczych dopiero w połowie września. Zamiast tego FBI wszczęło dochodzenie w oparciu o wskazówkę australijskich dyplomatów, po ujawnieniu przez WikiLeaks zhakowanych e-maili Demokratów, sugerujących, że doradca kampanii Trumpa wcześniej wiedział, że Rosja ujawni szkodliwe informacje dla kampanii Clintona.

READ  Porwanie szkolne w Nigerii: 300 dzieci uwolnionych po dwóch tygodniach więzienia

Ustalenia specjalnego doradcy w piątek Mr. Rzeczniczka departamentu powiedziała, że ​​dokumenty zostały wysłane do Garland i przekazane Kongresowi i mediom bez żadnych uzupełnień i zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *