Kaitlyn Clark przewyższa Stephena Curry'ego i ustanawia rekord NCAA pod względem zdobytych za trzy punkty w sezonie

Caitlin Clark wciąż przepisuje księgi rekordów NCAA, nawet w wolnym czasie.

Jest liderem wszechczasów pod względem liczby rzutów za trzy punkty zdobytych w jednym sezonie NCAA, co jest wyczynem porównywalnym z legendą Golden State Warriors i byłą gwiazdą Davidsona Stephenem Currym oraz byłym strażnikiem Liberty Dariusem McGee (162 l.). .

Clark przystąpił do piątkowego meczu w ćwierćfinale turnieju Big Ten w stanie Iowa przeciwko rozstawionemu z numerem 7 Penn State o jedną trójkę przed stratą, która nastąpiła dopiero w czwartej kwarcie. W zwycięstwie 95-62 zdobył 24 punkty, 10 zbiórek i siedem asyst, choć trafił 5 z 19 celnych rzutów i 2 z 14 rzutów za trzy punkty.

Jego pierwsze przyłożenie w meczu zaowocowało niecelnym potrójnym trafieniem w połowie pierwszej kwarty, po czym nastąpiły dwa rzuty wolne i zdobył pierwsze cztery punkty. Biorąc pod uwagę jej tendencję do priorytetowego traktowania swoich kolegów z drużyny i sukces Iowy, gdy się to liczy, Clark szybko podaje piłkę, jeśli chodzi o nią.

Jednak dzięki obronie Nittany Lions i świadomości Clarka spudłował 11 rzutów za trzy punkty i dwukrotnie oddał piłkę, zanim pobił rekord. Nie trafił do kosza z gry, dopóki nie dał Iowa pierwszych punktów w drugiej kwarcie, a na niecałe cztery minuty przed końcem trafił głęboko za dwa punkty.

Na osiem minut przed końcem w czwartej kwarcie oddała rekordowy strzał na oczach wiwatującego tłumu. Wyraz ulgi przemknął przez jej twarz, zanim podniosła ręce i zachęciła do wiwatów.

„Efekt Clarka” w tym sezonie osiągnął ogromny wzrost oglądalności i frekwencji, dlatego po raz pierwszy w historii bilety na turniej Wielkiej Dziesiątki kobiet w Target Center w Minneapolis zostały wyprzedane. Bilety na pięciodniowe wydarzenie kupiło ponad 109 000 fanów.

Kiedy Curry'ego zapytano o sławę Clarka, pomyślał, jak wiele czasu się zmieniło, odkąd w 2008 roku przyprowadził na mecze Davidsona tłumy reporterów i fanów.

„Nie mogę sobie wyobrazić, jak to jest teraz” – powiedział Curry Atletyczny. „Twitter był właściwie mój już wcześniej. Instagram założyłem dopiero, gdy byłem jeszcze studentem. Sam element mediów społecznościowych sprawia, że ​​jest to naprawdę szalone.

Nie było wątpliwości, kto przyciągnął piątkową publiczność, gdy słyszalne „Caitlin Clark, Caitlin Clark, Caitlin Clark” przerwało ciszę rozpoczynającej się końcówki.

READ  Zdobądź najlepszą technologię na MWC 2024 już teraz

Wielu z tych fanów cieszyło się chwilą, gdy cierpliwie czekali godzinami, zanim Clarke wystąpi na korcie.

Turniej Wielkiej Dziesiątki odbywa się w trybie pojedynczej eliminacji, a piątkowe zawody będą ostatnim meczem konferencyjnym w karierze Clarka w college'u. Hawkeyes nie byli zbytnio zmartwieni po objęciu prowadzenia 46-26 w pierwszej połowie.

Po niezapomnianym występie Clark w NCAA przeniesie swój talent do WNBA. 29 lutego w poście w mediach społecznościowych ogłosił plany rezygnacji z piątego roku studiów w Iowa.

3 marca, zaledwie kilka dni po tym, jak Clark przekazała wiadomość o swoich zamiarach w WNBA, zdobyła 35 punktów w wygranym 93-83 meczu Iowa z Ohio State, pobijając rekord wszechczasów mistrza LSU Pete'a Maravicha w NCAA w jej ostatnim meczu w college'u w sezonie zasadniczym.

Clark pobił także kilka rekordów w ubiegłorocznym turnieju NCAA. Jest rekordzistą pod względem większości zdobytych za trzy punkty w jednym konkursie – 25. Pobił także rekord meczów w mistrzostwach kraju w zakresie rzutów za trzy punkty, trafiając osiem w przegranej z LSU.

Ona i Iowa powrócą do tytułowej gry, gdy March Madness rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu. Test odbędzie się w niedzielę, 17 marca. Hawkeyes mają jednak nadzieję, że najpierw wygrają turniej Wielkiej Dziesiątki, który będzie sobotnim półfinałem i niedzielnym meczem o mistrzostwo.