Król Karol zaprasza Harry’ego i Meghan na koronację, ale nie wiadomo, czy pójdą


Londyn
CNN

Książę Harry i Meghan, księżna Sussex, otrzymali zaproszenia na koronację króla Karola III – ale para nie potwierdziła jeszcze, czy wezmą udział, rzecznik księcia powiedział CNN w niedzielę.

„Mogę potwierdzić, że książę otrzymał niedawno e-maile z Biura Jej Królewskiej Mości dotyczące koronacji” – powiedział rzecznik. „Nie możemy w tej chwili podjąć natychmiastowej decyzji, czy książę i księżna będą obecni”.

Koronacja króla Karola i jego żony, królowej małżonki Camilli, odbędzie się 6 maja w Opactwie Westminsterskim.

Koronacja obejmie trzydniowe obchody w całym kraju, do udziału w których zaproszona zostanie publiczność.

Pałac Buckingham powiedział, że koronacja będzie „uroczystą posługą religijną oraz okazją do świętowania i przepychu”, odzwierciedlając „rolę monarchy dzisiaj i wobec przyszłości, będąc jednocześnie zakorzeniona w wieloletnich tradycjach”.

Ta linia została zinterpretowana przez ekspertów jako znak, że koronacja Karola będzie inna i bardziej stonowana niż ta, której doświadczyła jego zmarła matka siedemdziesiąt lat temu, z krótszą ceremonią i poprawkami do niektórych feudalnych elementów ceremonii.

Na tym etapie pałac nie określił, którzy członkowie rodziny pojawią się wraz z królem i królową małżonką podczas procesji z Pałacu Buckingham do Opactwa Westminsterskiego oraz na pałacowym balkonie pod koniec dnia.

Wynika to z wygnania księcia Andrzeja z życia publicznego w wyniku historycznych zarzutów o wykorzystywanie seksualne i publikacji wspomnień księcia Harry’ego, za które obwiniał swoją rodzinę.

Harry wcześniej nie chciał dać się wyciągnąć z tego, czy jego rodzina wróci na koronację ojca.

„Drzwi są zawsze otwarte” – powiedział w styczniowym wywiadzie dla brytyjskiej telewizji ITV, promując swoją książkę. „Piłka jest po ich stronie. Jest wiele do przedyskutowania i jestem pewien, że będą chcieli usiąść i o tym porozmawiać.

W środę rzecznik księcia i księżnej Sussex powiedział CNN, że para została poproszona o opuszczenie swojego oficjalnego domu w Wielkiej Brytanii, Frogmore Cottage.

READ  Giełdy na świecie spadają, obligacje stabilizują się, gdy rosną obawy przed recesją

Pałac Buckingham powiedział w środę, że nie będzie komentował sprawy. Królewskie źródło powiedziało CNN, że takie dyskusje będą prywatną sprawą rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *