Heat biorą mecz ECF 1 w Bostonie: Celtics nie mogą powstrzymać Jimmy’ego Butlera, drugoplanowej obsady

Joe Wharton, Jay King, Steve Buckley i Jared Weiss

BOSTON – Miami Heat nie zajmują przeciętnego ósmego miejsca. Teraz są historycznym nr. Jeszcze trzy zwycięstwa, by zająć 8. miejsce.

The Heat pokonali Boston Celtics 123-116 w pierwszym meczu finałów Konferencji Wschodniej w środę, tracąc 35 punktów Jimmy’ego Butlera i 20 punktów Bama Adebayo.

Miami chce zostać drugą drużyną w historii NBA i ósmym rozstawionym od 1999 roku New York Knicks, który awansuje do finału.

„Wyprzedzasz siebie” – powiedział trener Heat Erik Spoelstra, gdy wskazano powyżej.

Może. Gra nie tworzy serii. Ale znowu, ciepło jest regularną liczbą w jakikolwiek sposób. 8 Jak wygląda nasienie?

Rok temu o tej porze byli rozstawieni z numerem 1 i byłaby to bliska, gorzka porażka w siedmiu meczach z tą samą drużyną Celtics. Butler jest jednym z najlepszych graczy play-off w historii Heat, a były mistrz Kyle Lowry zakotwicza teraz ławkę Miami.

Będzie to trzecie spotkanie tych dwóch drużyn w finałach konferencji w ciągu ostatnich czterech sezonów i 10. występ Miami w finale konferencji.

The Heat zmagali się z kontuzjami i problemami ze składem w tym sezonie zasadniczym, ale już w pierwszej rundzie pokonali rozstawionego z numerem 1 Milwaukee, przegrali tylko dwa razy w postseason i wygrali mecz 1 we wszystkich trzech seriach.

Nie są mieszkańcami dna.

„Wszyscy, licząc nas od początku, budują ten chip (na naszym ramieniu)” – powiedział Adebayo. „Czuję, że jesteśmy obecnie jedną z najlepszych drużyn w lidze, ponieważ przeciwności losu nas ukształtowały”.

Mecz 2 odbędzie się w piątek o 20:30 w TD Garden w Bostonie.

Butler strzelał 12 z 25 z siedmioma asystami, pięcioma zbiórkami i sześcioma przechwytami. To był jego 17. mecz play-off z co najmniej 30 punktami od czasu dołączenia do Heat cztery sezony temu i 11. mecz z rzędu z co najmniej 25 punktami. Butler jest piątym graczem w historii NBA, który to zrobił, dołączając do Michaela Jordana (8), Allena Iversona (3), Russella Westbrooka (3) i Ricka Barry’ego (2).

READ  Czy w 2023 roku będzie pandemia?

Adebayo odgrywa w tej serii zupełnie inną rolę niż finały konferencji z 2022 roku. Atak kręcił się wokół niego, a on rozdał pięć asyst, które pasowały do ​​​​jego ośmiu tablic. Adebayo remisował z LeBronem Jamesem w większości kolejnych meczów play-off w historii franczyzy z co najmniej ośmioma zbiórkami (10).

Max Struss, Gabe Vincent, Caleb Martin i Lowry zdobyli po 15 punktów dla Miami.

Celtics, którzy pokonali 76ers w niedzielnym meczu 7, aby osiągnąć ten punkt, prowadzili 66-57 do przerwy, a Heat pokonali 40-16 w farbie. Wyprzedzili Miami o 46 punktów w trzeciej kwarcie.

„Myślę, że pierwsza połowa była dobra, aw trzeciej kwarcie odeszliśmy od lin i straciliśmy poczucie pilności” – powiedział trener Bostonu Joe Mazzulla. „Byliśmy gotowi, a potem odpuściliśmy.… Musimy być gotowi, że kiedy ich pokonamy, odpowiedzą, a my musimy odpowiedzieć.

Jayson Tatum kończy najlepszy siódmy mecz w historii NBA, prowadząc Celtics z 30 punktami w 9 z 17 rzutów. Jaylen Brown dodał 22 punkty, a Malcolm Brockton dodał 19 punktów.

Strzelanie za 3 punkty jest wśród szans Heat w tym sezonie w porównaniu z poprzednim sezonem. Najlepsza drużyna strzelająca za 3 punkty w lidze w 2022 roku, Miami dramatycznie cofnęła się w tej kategorii w sezonie zasadniczym. The Heat znaleźli swoje uderzenie i trafili 16 z 31 z głębi w grze 1.

Mecz został rozstrzygnięty przez Celtics, którzy zajęli drugie miejsce w NBA z 43 rzutami za 3 punkty na mecz, 10 z 29 zza łuku.

„Czułem, że mieli tonę w pierwszej połowie” – powiedział Spoelstra. „Czułem, że mieli więcej, ale wiemy, że to duża część tego, co robią. Próbujemy zabrać trochę tego, ale jest to trudne.

AtletycznyNatychmiastowa analiza:

Celtics nie mogli powstrzymać Butlera, drugoplanowej obsady

Po długiej serii słabych 76ers, Celtics nie przystosowali się dobrze do ataku Miami. Nawet w pierwszej połowie, w której Boston zakończył z dziewięciopunktową przewagą, Lowry wielokrotnie karał Celtics na początku czasu akcji. Filadelfia często preferuje izolację. The Heat zrobiło to trochę w Game 1, ale bez żadnej stagnacji. Strzelili skutecznie przez pierwszą połowę, a następnie uderzyli w Boston z sianokosem 46-25 w trzeciej kwarcie.

READ  Nuggets 2: 0 kontra Lakers: Korekta w Key Denver powoduje wzrost Jamaala Murraya w grze 2

Celtics niczego nie zabrali. Pozwalały na 54,1% rzutów z gry, w tym 51,6% rzutów za trzy punkty. Butler zdobył 35 punktów, trafiając 12 z 25 rzutów, a Celtics nie mogli powstrzymać swojej obsady drugoplanowej. W końcówce mieli swoje okazje, ale je zmarnowali. — Król

3rd Quarter DD tnie do Gordona

Brown dał fanom Celtics trochę tsk-tsking przed meczem 7 półfinałów Konferencji Wschodniej, mówiąc, że muszą wnieść więcej energii. Co oni zrobili. Ale trzecia kwarta dzisiejszego meczu (i ewentualna strata Tatuma) pokazały, dlaczego fani mogą stracić tę energię: zawsze istnieje obawa, że ​​Celtics zrobią coś strasznie złego, a nie tylko na jedną lub dwie sztuki. — Buckleya

Celtics mieli najgorszą kwartę, jaką można sobie wyobrazić, i jakimś cudem znaleźli się na wyciągnięcie ręki pod koniec meczu. Potem Tatum go wyrzucił. Potem Tatum puścił nogi i przestał strzelać, zanim zszedł na dół. Boston był blisko, ale nadepnąłby na własne sznurowadła, kiedy miał szansę odwrócić sytuację. Celtics użyją wystarczającej siły fizycznej, aby powstrzymać Butlera przed separacją. — Weissa

Czy Boston może się odbić?

Boston ma talent do wygrania serii, ale Heat pokazał różnicę między drużyną wygrywającą trzy kwarty a drużyną grającą 48 minut. Miami cały czas rezygnuje z meczów krzyżowych, ale Heat byli połączeni przez cały mecz, a gwiazdy Miami mają spójność, której nie można dorównać. Najlepsi zawodnicy Celtics momentami wyglądali na trochę niepewnych, co zbiegło się z całkowitym brakiem koncentracji w obronie i presji w trzeciej kwarcie.

NBA ma na celu karanie drużyn, które nie nadążają za obroną, ale Heat są stworzone po to, by je niszczyć. Teraz odważny ósmy rozstawiony, którego widzieliśmy, prowadzi w finałach konferencji. — Weissa