Lakers pokonali Grizzlies 40 i awansowali do 2. rundy NBA Playoffs

Dave’a McMenaminaPisarz personelu ESPN3 minuty czytania

LOS ANGELES – LeBron James obiecał, że będzie w najlepszej formie w piątkowym meczu 6 pierwszej rundy serii Los Angeles Lakers przeciwko Memphis Grizzlies.

Dotrzymał słowa, a jego koledzy z drużyny wywierali presję na Grizzlies od pierwszej końcówki, niszcząc nr 2 Grizzlies 125-85 i wygrywając serię 4-2.

James oddał 17 strzałów na pięć w grze 5. W piątek strzelił siedem ze swoich pierwszych ośmiu, kończąc dominującą pierwszą połowę dwuręcznym odwrotnym wsadem w przejściu.

LA prowadziło 17 punktami po pierwszej połowie, a James miał 16 punktów, o jeden więcej niż w meczu 5. Skończył z 22 punktami, 6 asystami i 5 zbiórkami i przeszedł do historii, wygrywając swoją 40. serię play-offów w karierze i remisując z Derekiem Fisherem na zawsze.

„Gra z poczuciem pilności” – powiedział trener Lakers, Darwin Hamm, przed meczem 20-letniego weterana. „On wie, że to tylko o wiele więcej [postseason runs] Może uczestniczyć. Więc na pewno był w pobliżu tym razem”.

Druga połowa Game 6 była przedłużonym świętem dla tłumu na Crypto.com Arena, z Lakersami prowadzącymi 40. Szum był już dawno spóźniony, ponieważ franczyza zakończyła swoje pierwsze zwycięstwo u siebie, kończąc play-offy. Pierwsza seria 2012, zwycięstwo w pierwszej rundzie nad Denver Nuggets w Game 7.

Do Jamesa w rekonwalescencji dołączył rozgrywający Lakers, D’Angelo Russell. Po przegranej 4 na 11 w środowej porażce z Memphis, w samej pierwszej kwarcie miał 5 na 8. Russell zdobył 31 punktów w strzelaniu 12 na 17, ustanawiając nowy rekord kariery w play-offach. Wychodzi z poważnego kryzysu w fazie play-off, ponieważ nigdy wcześniej nie strzelał na 50% lub lepiej w meczu posezonowym.

Zrobił to z Kyrie Irvingiem, byłym kolegą Jamesa z Cleveland Cavaliers, siedzącym na boisku naprzeciwko ławki Lakersów.

Wszystko pozornie poszło po myśli Lakersów w piątek. Ich ofensywa strzeliła 53,8% z pola. Ich obrona utrzymała Memphis do 30,2%.

READ  Madonna hospitalizowana z powodu infekcji, odkłada trasę „Celebration”.

Austin Reaves grał w piłkę nożną, którą tak ukochał w Los Angeles, zdobywając 11 punktów, 8 asyst i 6 zbiórek. Jared Vanderbilt pomógł nękać gwiazdę Grizzlies, Ja Moranta, podczas nocy strzelaniny 3 za 16, jednocześnie rzucając 3 za 8 rzutami za 3 punkty i zdobywając dziewięć punktów w ofensywie. Rui Hachimura ponownie był skuteczny wchodząc z ławki, zdobywając sześć punktów po rzutach 3 na 5, w tym dwa wsady, które przebiły parkiet.

A Anthony Davis – kontuzje, które uwydatniły frustrację zespołu przez kilka ostatnich sezonów – wykrzyknął radośnie „AD! AD!” Śpiewaj z tłumu po gonitwie za luźną piłką po korcie, aby obronić luźną piłkę na Lakers 30 pod koniec trzeciej kwarty.

Davis – który miał 16 punktów, 14 zbiórek i 5 bloków w strzelaniu 6 za 9 – uniósł obie ręce w górę i wezwał więcej fanów.

Obie drużyny wycofały swoje startery na nieco ponad dziewięć minut przed końcem czwartej kwarty, dając Los Angeles prowadzenie 103-71. Zwycięstwa typu Blowout, takie jak srebro, rzadko zdarzały się Lakersom w sezonie zasadniczym, nie mówiąc już o najbardziej produktywnym turnieju roku.

Lakers stali się pierwszym rozstawionym numerem 7, który przegrał w rundzie otwarcia od San Antonio Spurs w 2010 roku i szóstym zespołem, który dokonał tego wyczynu. Czekają na zwycięzcę niedzielnego meczu nr 7 pomiędzy Sacramento Kings i Golden State Warriors, aby znaleźć przeciwnika w drugiej rundzie.

Po rozpoczęciu sezonu 2-10, Lakers wygrali 14 z ostatnich 18 meczów prowadzących do końca sezonu regularnego, dopóki nie pokonali Minnesoty Timberwolves w serii przeciwko Grizzlies.

Lakers stali się drugą drużyną rywalizującą od czasu ich wprowadzenia w 2020 roku, aby awansować do drugiej rundy, dołączając do Miami Heat, który pokonał Milwaukee Bucks na początku tygodnia.

Zarówno James, jak i Davis są zdrowi, aby przejść 5: 0 w play-offach.

READ  Kierowca aresztowany po wypadku ciężarówki w pobliżu Białego Domu; Znaleziono nazistowską flagę

Po tym, jak Dillon Brooks z Grizzlies nazwał Jamesa „starym” po porażce Lakers w meczu 2 w Memphis, Los Angeles wygrało trzy z czterech kolejnych meczów.

James skonfrontował się z Brooksem na korcie przed trzecim meczem w Los Angeles, a źródło w nagraniu z tej rozmowy powiedziało ESPN, że wiadomość, którą James wysłał do Brooksa, brzmiała w istocie: „Czy jesteś gotowy na to, co cię czeka dziś wieczorem?”.

Brooks nie był gotowy. Grizzlies nie byli gotowi.