Lakers vs. Wynik Mavericks, dania na wynos: triple-double Luki Doncica prowadzi Dallas do zwycięstwa w meczu z Los Angeles Lakers

Gwiazdy dały z siebie wszystko w meczu 2 z kalendarza NBA na Boże Narodzenie, gdy LeBron James i Luka Doncic dali pokaz zwycięstwa Dallas Mavericks 124-115 nad Los Angeles Lakers. Pomimo jego najlepszych starań, James nie był w stanie pomóc odwiedzającym Lakersom utrzymać ich wczesnej przewagi, gdy Mavericks zaatakowali ich w trzeciej kwarcie. Dallas zdobył historyczne 51 punktów, rekord w Boże Narodzenie, który był zbyt duży dla Los Angeles.

Donczyk zdobyłby większość nagłówków gazet dzięki potrójnemu podwójnemu występowi z 32 punktami, dziewięcioma zbiórkami i dziewięcioma asystami, podczas gdy ofensywa Mavericks All-Star kończy Christiana Wooda i Tima Hardaway Jr. łącznie na 56 punktów. Punkty za wygraną. Na drugim końcu spektrum LeBron zakończył z 38 punktami, sześcioma zbiórkami i pięcioma asystami i osiągnął typ supergwiazdy, jaki widzieliśmy przez lata, ale Lakers nie do końca wspierali go w składzie. Do pracy na drodze.

Dzięki wygranej Dallas poprawiło się do 18-16 w sezonie, podczas gdy Los Angeles spadło do 13-20.

1. Mavericks eksplodowali, otwierając mecz w trzeciej kwarcie

Nie mogło być gorzej niż Mavericks w pierwszej połowie przeciwko Lakers. Strzelali 39,5 procent z gry i 22,7 procent z dystansu za 3 punkty i przegrywali z Lakersami bez Anthony’ego Davisa o 11 punktów. Opierając się na tym, jak złe rzeczy potoczyły się w pierwszych dwóch kwartach, Dallas było zmuszone odwrócić sytuację, ale nikt nie mógł przewidzieć wybuchu 51 punktów, którego Mavericks użyli w biegu 20-5 nad Lakersami, aby zdobyć 82 punkty. 65 na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty.

Pod koniec trzeciej klatki Dallas prowadził 94-75, a ich suma 51 punktów wyrównała nie tylko rekord Świąt Bożego Narodzenia, ale także rekord Mavericks pod względem większości punktów zdobytych w jednej kwarcie. Najwięcej punktów w kwadrans w tym sezonie. Wszystko dzięki dziewięciu trójkom, z czego cztery od Tima Hardawaya Jr., który zdobył 16 ze swoich 26 punktów w trzeciej kwarcie. Doncic również dołączył do zabawy w trzeciej kwarcie, zdobywając 13 ze swoich 32 punktów w tych 12 minutach i rozdając sześć asyst.

READ  Giełdy na świecie spadają, obligacje stabilizują się, gdy rosną obawy przed recesją

To nie było tak, że Mavericks robili coś stylistycznie odmiennego w trzeciej kwarcie, to było tak proste, jak faceci rzucający strzały. Tak było w Dallas przez cały sezon. Kiedy ta drużyna gotuje z terytorium za 3 punkty, trudno ją pokonać. Mavericks zajmują drugie miejsce pod względem liczby otwartych trójek w tym sezonie, ale robiąc to, plasują się w środku stawki z wynikiem 38,1 procent, co daje 15. miejsce w lidze. Pierwsza połowa była wersją Mavericks, która nie uderzała w ich szeroko otwarte spojrzenia, podczas gdy trzecia kwarta była ciężkim zamachem w innym kierunku z prawie każdym strzałem w środku. To nie jest zrównoważone w przyszłości, ale jest to pozytywny znak. Dallas może odwrócić sytuację w środku gry i zobaczyć, jak gracze tacy jak Reggie Bullock, którzy walczyli, wydostają się z zapaści.

2. LeBron James kontra wszyscy

Wiedzieliśmy już, że James będzie musiał dać z siebie wszystko, aby Lakers mieli szansę w tym meczu, ponieważ bez Davisa na parkiecie nie mają zbyt dużej głębi za swoimi dwiema gwiazdami. Mimo to LeBron pokonał czterech starterów Lakers, którzy zdobyli zaledwie 32 punkty. Russell Westbrook starał się pomóc wchodząc z ławki, zdobywając 17 punktów, pięć zbiórek i cztery asysty, a Austin Reaves miał 16 punktów, ale nie można uzyskać dwucyfrowej liczby, gdy nie ma się innych starterów. Wygraj wiele gier. Strzelanie było chronicznym problemem dla Lakers w tym sezonie, zwłaszcza gdy drużyna strzelała 32,1% z dystansu za 3 punkty. LA zajmuje 26. miejsce w lidze pod względem 3-punktowego odsetka i strzelili zaledwie włos poniżej swojej średniej sezonowej, po raz kolejny udowadniając, że ten zespół potrzebuje strzelców, aby konkurować na Zachodzie. LeBron również poszedł 0 z 4 z głębokiego, ale kiedy robi wszystko źle, jest to mały punkt na radarze.

READ  Katie Britt, najmłodsza kobieta z Partii Republikańskiej wybrana do Senatu USA, wyparła się orędzia o stanie Unii Bidena

Podczas gdy Lakers strzelili 53,5 procent z gry w pierwszej połowie i wysyłali Danzig podwójnie na każdy wyjazd, każdy inny gracz Mavericks był zmuszony zdobywać punkty, z czym mieli trudności. Lakers dwukrotnie zdobyli 14-punktową przewagę w pierwszej połowie, ale kiedy Dallas zaczęło się palić w przerwie, Los Angeles nie miało broni, aby nadążyć za tempem.

To najnowszy przykład fanów Lakers pokazujących GM Robowi Belince, że ten zespół musi wykonać jeden lub więcej ruchów, jeśli ma jakiekolwiek szanse na awans do play-offów lub play-in.

3. Christian Wood pokazuje, dlaczego powinien być w wyjściowym składzie

W szóstym meczu z rzędu Wood był w wyjściowym składzie Mavericks i mógł to być jego najlepszy mecz w mundurze Mavericks. Skończył z 30 punktami, ośmioma zbiórkami, siedmioma asystami, czterema przechwytami i dwoma blokami. To był kompletny występ w ataku, a on miał kilka kluczowych rzeczy w obronie, pokazując, że jest gotów włożyć wysiłek w tę część parkietu. Wood miał 15 punktów w przerwie, co było głównym powodem, dla którego przewaga Lakersów nie była większa niż była, i kontynuował swoją mocną grę po przerwie.

Biorąc pod uwagę obecny status Wooda, to idealny czas na tak olśniewający występ Kwalifikuje się do czteroletniego przedłużenia kontraktu o wartości 77 milionów dolarów. Wood jest w ostatnim roku swojego kontraktu i ma zostać nieograniczonym wolnym agentem tego lata, ale jeśli Mavericks chcą zatrzymać wielkiego człowieka w tym sezonie, podpisanie z nim kontraktu teraz jest najlepszą opcją, ponieważ cena wzrośnie jeśli nadal będzie się poprawiał. Sposób, w jaki potoczyły się sprawy z Jalenem Brunsonem, gdzie Dallas mógł zaoferować mu przedłużenie kontraktu w połowie kadencji, ale zmarnował okazję, a gdyby stracili go na rzecz Knicks jako nieograniczonego wolnego agenta zeszłego lata, nie chcieliby, aby tak się stało Ponownie. Ich planem jest przepuszczenie Wooda w tym sezonie.