Indyjski wypadek kolejowy: minister mówi, że przyczyną był błąd sygnału

  • Saudik Biswas w Delhi i Adam Durbin w Londynie
  • wiadomości BBC

Tytuł Filmu,

Archana Shukla z BBC w Cuttack: „stres i chaos” w szpitalu leczącym ofiary katastrofy kolejowej

Indyjski minister kolei zasugerował, że usterka sygnału, która doprowadziła do katastrofy pociągu Odisha, może doprowadzić do „zmiany na elektroniczną blokadę”.

Ashwini Vaishnav powiedział później, że zidentyfikowano przyczynę i sprawców trzech wykolejeń pociągów we wschodnich Indiach, ale żadnych szczegółów.

Raport o najgorszym wypadku kolejowym w Indiach w tym stuleciu ma zostać opublikowany później.

Tymczasem urzędnicy poinformowali, że liczba ofiar śmiertelnych została zmniejszona do 275 po dwukrotnym policzeniu niektórych ciał.

Spośród 1175 rannych, którzy zostali zabrani do szpitala, 793 zostało wypisanych. Niektóre rodziny wciąż szukają swoich bliskich.

Podczas wypadku pociąg pasażerski zderzył się ze stojącym pociągiem towarowym i wykoleił się po tym, jak został źle skierowany na tor pętlowy po stronie głównej linii.

Wykolejone wagony uderzyły w tylne wagony drugiego pociągu pasażerskiego jadącego w przeciwnym kierunku.

Na konferencji prasowej w niedzielę Jaya Verma Sinha z Indian Railway Board powiedział, że dwa pociągi pasażerskie zbliżyły się do stacji dystryktu Balasore w odstępie kilku sekund z dokładną prędkością 130 km (81 mil na godzinę) pod zielonym sygnałem – wskazując, że jest to bezpieczne .

Pociągi pasażerskie powinny mijać się na głównych liniach, ale Coromandel Express zderzył się z pociągiem towarowym załadowanym rudą żelaza na linii pętlowej, powodując podniesienie lokomotywy i niektórych wagonów na ciężkie wagony towarowe. .

Powiedział dziennikarzom, że pociąg pasażerski odniósł pełne skutki zderzenia, a pociąg towarowy nie został wykolejony ani przesunięty.

Howrah Superfast Express prawie przejechał w przeciwnym kierunku, ale jego dwa tylne wagony zderzyły się z wykolejonym Coromandel Express.

Pani Verma Sinha powiedziała, że ​​„nie ma problemu z elektronicznym systemem blokady”, a dochodzenie wykazało raczej „jakieś zakłócenia sygnału” niż awarię.

„Niezależnie od tego, czy jest to ręczne, czy jest przypadkowe, związane z pogodą, zużyciem, awaria konserwacji wyjdzie na jaw po zbadaniu” – dodał.

Elektroniczny system nastawczy w sygnalizacji kolejowej zapewnia bezpieczny ruch pociągów po torze poprzez przydzielanie torów każdemu pociągowi w określonym obszarze.

Ekspert ds. infrastruktury, Partha Mukhopadhyay, powiedziała BBC, że zielone sygnały nie mogą być wyświetlane na głównej linii, jeśli tor został zbudowany dla pętli.

„Blokada sygnału nie powiodła się, a awaria na taką skalę jest dość bezprecedensowa” – powiedział Mukhopadhyay z Centrum Badań nad Polityką w Delhi.

W sobotę premier Narendra Modi odwiedził miejsce wypadku i zapowiedział, że ktokolwiek będzie za to odpowiedzialny, zostanie „surowo ukarany”.

Uważa się, że około 2000 osób podróżowało dwoma pociągami pasażerskimi, Coromandel Express jadący między Kalkutą (dawniej Kalkuta) a Chennai (dawniej Madras) oraz Howrah Superfast Express jadący z Yesvantpur do Howrah. Piątek około 19:00 (13:30 GMT)

Urzędnik stanu Odisha, Pradeep Jena, powiedział BBC, że co najmniej 187 ciał nie zostało zidentyfikowanych, a władze zamieszczają zdjęcia ofiar na rządowych stronach internetowych i w razie potrzeby przeprowadzą testy DNA.

Działania ratunkowe zostały zakończone w sobotę i trwały starania o usunięcie wraku i wznowienie obsługi pociągów – poinformowały władze.

Indie mają jedną z największych sieci kolejowych na świecie, z której codziennie korzystają miliony osób dojeżdżających do pracy, ale znaczna część infrastruktury kolejowej wymaga poprawy.

Pociągi w Indiach są o tej porze roku bardzo zatłoczone, a liczba osób podróżujących w czasie wakacji szkolnych wzrasta.

Najgorsza katastrofa kolejowa w kraju miała miejsce w 1981 roku, kiedy cyklon w stanie Bihar zmiótł zatłoczony pociąg pasażerski z torów do rzeki, zabijając około 800 osób.

READ  Rynki azjatyckie spadły przed decyzją Fed w sprawie polityki, śledząc straty na Wall Street

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *