Marzenie Elona Muska trwa, gdy prawie 800 protestujących gromadzi się przeciwko ekspansji Gigafactory Tesli w Niemczech

Około 800 protestujących obozowało w piątek przed fabryką Gigafactory Tesli w Gruneheid w Niemczech, próbując powstrzymać plan rozbudowy i jego odrażający wpływ na środowisko.

Policjant używa gazu pieprzowego, aby zablokować aktywistów biegnących w kierunku Gigafabryki Tesli podczas protestu przeciwko rozbudowie Gigafabryki Tesli, 10 maja 2024 r. w Gruenheid pod Berlinem, Niemcy. REUTERS/Christian Mang (REUTERS)

Elon Musk nie jest z tego zadowolony, ponieważ jego marzenie o Tesli trwa.

Uzyskaj wyłączny dostęp do najświeższych wiadomości na temat wyborów powszechnych w Indiach tylko dzięki aplikacji HT. Pobierz teraz! Pobierz teraz!

Ekspansja, która była kwestią kontrowersyjną, spotkała się z krytyką ze strony Ole Beckera, rzecznika grupy organizującej protesty Disrupt.

„Walka z tą fabryką samochodów jest walką z każdą fabryką samochodów” – stwierdził Becker w notatce prasowej na stronie internetowej koalicji.

W komunikacie prasowym Disrupt oskarżono ponadto Gigafactory o nielegalną budowę i argumentowano, że jego rozbudowa zaszkodzi sąsiednim lasom.

Niedawny sondaż wykazał, że 60 procent lokalnych mieszkańców głosowało przeciwko powiększeniu o 50 hektarów. Przewodowy.

Czytaj więcej| Elon Musk chce rozbudować tę sieć Tesli po zwolnieniu pracowników, którzy ją budują

Następnie grupa protestujących rozbiła obóz w lesie.

Innym centralnym punktem sprzeciwu był wpływ wydobycia litu na środowisko, niezbędnego do produkcji akumulatorów do samochodów elektrycznych. Według Reutersa celem demonstrantów było zwrócenie uwagi na szkody dla środowiska spowodowane wydobyciem litu, które uwalnia toksyczne chemikalia i metale ciężkie do powietrza, wody i gleby na całym świecie.

W dniu demonstracji wzięło udział wiele osób z całych Niemiec

Film udostępniony w Internecie uchwycił chaotyczne sceny starć protestujących z organami ścigania, gdy próbowali dostać się do fabryki.

Odpowiadając na materiał filmowy, Musk zapewnił, że obwód bezpieczeństwa obiektu pozostał nienaruszony.

„Protestujący nie byli w stanie przedrzeć się przez ogrodzenie. Wokół są jeszcze dwie nienaruszone linie ogrodzenia” – napisał.

„Podpowiedź: w Niemczech trwa „Narodowy Tydzień Protestów”, więc z różnych powodów odbywa się wiele protestów”.

READ  Sezon zasadniczy NBA jest inny niż wszystkie, pełen thrillerów, wybuchów i zmian w rankingach.

Musk był zdumiony decyzją ekologów o wycelowaniu w Teslę.

Wyraził swoją konsternację, mówiąc: „Dzieje się coś dziwnego, ponieważ Tesla jest jedynym hitem firmy samochodowej”.

Czytaj więcej Elon Musk dzieli się tym, jak wygląda Ziemia w częstotliwości radiowej Niewidziany film wprawi Cię w osłupienie

Musk otwarcie skrytykował niedbałość policji, pytając: „Dlaczego policja tak łatwo wypuszcza lewicowych demonstrantów?”

Becker powiedział CNN, że podczas protestu doświadczył wielu policyjnych tortur, a wideo opublikowane w X pokazuje, jak policja strzela gazem pieprzowym do uciekających demonstrantów. Aby zapobiec zakłóceniom, aresztowano kilkudziesięciu demonstrantów. Policja szacuje, że podczas demonstracji rannych zostało kilkaset osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *