Masters 2024: Tiger Woods strzelił w sobotę swój najgorszy wynik w turnieju głównym w Masters

AUGUSTA, GA. – Dzień po ustanowieniu rekordu turniejowego na Masters Tiger Woods ustanowił swój własny najniższy wynik.

Woods, wyraźnie utrudniony po piątkowym dniu spędzonym na 23 dołkach na stadionie Augusta National, Woods zanotował najgorszą w karierze sobotę, 82, i spadł w tabeli liderów.

Runda była jego najgorszym wynikiem w turnieju głównym. Przed sobotą jego poprzednia wysoka runda w Masters wynosiła 78, a kolejne rundy trafiał w 2022 roku.

„Nie trafiłem dobrze ani nie puttowałem” – powiedział Woods podczas krótkiej rozmowy z reporterami. „Nie miałem dobrej rozgrzewki i kontynuowałem ją przez cały dzisiejszy dzień. Uderzaj piłkę wszędzie tam, gdzie wiem, że nie powinienem.

Dla Woodsa była to trzecia szansa na wygranie turnieju wielkoszlemowego w latach 80. i pierwsza od turnieju US Open w 2015 r., kiedy w pierwszej fali zmagał się z problemami z plecami. Jego najwyższy wynik w turnieju głównym uzyskał 85 punktów w drugiej rundzie jako amator podczas US Open w 1995 roku.

W sobotę dolna część pleców Woodsa ponownie go ograniczała, gdy miał problemy z zamachem i trafił pięć torów wodnych i osiem greenów. Zapytany, czy wystąpiła konkretna zmiana lub moment, który spowodował problem, odpowiedział: „Cały dzień”.

Odszedł w 42. roku, a następnie zaliczył pięć kolejnych bogeyów i wrócił do domu. Trzecią rundę zakończył z wynikiem 11 na 227 i obecnie zajmuje 52. miejsce.

Z wietrzną drugą rundą 72, Woods W Masters zdobył 24 runyCz Czas z rzędu, zrywając remis z Fredem Jody i Garym Blairem. Grając jednak w późnej wczesnej fali, Woods musiał wrócić wcześnie rano w piątek, aby kontynuować pierwszą rundę, a następnie, po niecałej godzinie przerwy, wrócił na pole golfowe na drugą rundę w trudnych warunkach dla weteranów zawodów Masters. Pamiętać

To trudne zadanie dla 48-latka, który już odczuwał ciągły dyskomfort.

READ  Terapia sierpowatokrwinkowa przynosi mieszankę niepokoju i nadziei

„Och, tak” – odpowiedział w piątek zapytany o niego. – Udało się.

W sobotę Woods miał czwartą pełną rundę turniejową, po tym jak Woods odpadł w połowie drugiej rundy turnieju Genesis Invitational w lutym. Od 14 miesięcy nie rozegrał czterech rund w oficjalnym turnieju, ale Woods obiecał, że wróci w niedzielę.

„Mój zespół mnie przygotuje” – powiedział. „To będzie długa noc i długa sesja rozgrzewkowa, ale będziemy gotowi”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *