Cyklon na południowym wschodzie: poszukiwania trwają dzień po tym, jak cyklon i burza uderzyły na południe, zabijając co najmniej 9 osóbCNN

Działania ratownicze i poszukiwawcze były kontynuowane na południu dzień później w piątek Silne burze A tornado uderzyło w ten region, zabijając co najmniej dziewięć osób, zrywając dachy domów i pozbawiając prądu tysiące ludzi.

Co najmniej siedem osób zginęło w hrabstwie Autauga w środkowej Alabamie, a dwie kolejne – w tym 5-letni chłopiec – w Georgii – poinformowały władze. Przynajmniej w tych stanach i Kentucky 35 Wstępne raporty o huraganach Burze uszkodziły linie energetyczne, łamały gałęzie drzew i wyrzucały szczątki na ulice.

W piątek w hrabstwie Autauga kontynuowano poszukiwania, ponieważ urzędnicy nadal nie znają kont wszystkich, którzy mieszkali w zniszczonych domach, powiedział w piątek CNN stanowy dyrektor zarządzania kryzysowego Ricky Adams.

„Naszym dzisiejszym priorytetem jest nadal ratowanie życia w każdym obszarze, w którym prowadzone są poszukiwania i ratownictwo” – powiedział Adams, który podał liczbę ofiar śmiertelnych w hrabstwie do siedmiu.

Koroner Buster Barber powiedział wcześniej, że tamtejsze władze w piątek rano „znalazły więcej ciał”. Nie było od razu jasne, czy znalazło to odzwierciedlenie w opłatach za przejazd.

W prowincji na zachodzie wystąpił duży tajfun Powszechne zniszczenie Znany w Selmie w Alabamie Jego rola w Ruchu Praw Obywatelskich i liczy około 17 000 mieszkańców. Powiedziała, że ​​w urzędzie skarbowym w Selmie Deborah Brown i inni rzucili się w bezpieczne miejsce po tym, jak zobaczyli tornado toczące się ulicą.

„Moglibyśmy zniknąć” – powiedział Brown w filmie na Facebooku. „Musieliśmy uciekać, żeby się ukryć. Musieliśmy biegać i skakać po półce.

Chociaż zniszczenia były „rozległe”, burmistrz Selmy, James Perkins Jr., powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej, że nie ma ofiar.

Tornado w Selmie było na ziemi przez co najmniej 50 mil i spowodowało szkody w siedmiu hrabstwach, powiedział meteorolog National Weather Service Gerald Satterwhite. Może to być EF-2 lub EF-3 Ulepszona skala FujitaPowiedział, że oznacza to wiatry pełne twisterów o prędkości co najmniej 111 mil na godzinę.

READ  Rosja wydaje nakaz aresztowania Lindsay Graham za komentarze na temat Ukrainy

5-letnie dziecko zmarło po tym, jak drzewo spadło na samochód w hrabstwie Butts w środkowej Georgii – poinformowało biuro koronera hrabstwa. Pracownik państwowy zmarł po upadku na gruz podczas reagowania na burze, powiedział w piątek gubernator Brian Kemp.

Czwartkowe silne burze pozostawiły około 40 000 domów i firm wciąż w ciemności w Georgii i Alabamie, powiedział organ nadzorujący. PowerOutage.us.

Eksperci zwrócili uwagę, że burze oznaczały ostatnią surową pogodę, która okazała się śmiertelna w Stanach Zjednoczonych Kryzys klimatyczny wywołany przez człowieka Powód tak ekstremalnych zdarzeń. Miliony ludzi zostało wstrząśniętych tygodniami ulewnych deszczy w Kalifornii Zginęło co najmniej 18 osób Tysiące innych zostało bez prądu.

Burmistrz Selmy poprosił mieszkańców o oszczędzanie wody po tym, jak uszkodzeniu uległy oczyszczalnie ścieków, a burze doprowadziły do ​​znacznie chłodniejszej, choć słonecznej pogody w całym regionie.

„Musimy się ułożyć i być gotowym” – powiedział Perkins, gdy kilka następnych dni spadło poniżej zera w ciągu nocy.

Gubernatorzy w Alabamie i Georgii ogłosili stan wyjątkowy na dotkniętych obszarach, aby wspomóc odbudowę i działania porządkowe.

„Zdajemy sobie sprawę z niszczycielskiej pogody, ale nasi ludzie są odporni” – napisał na Twitterze gubernator Alabamy, Kay Ivey. „Przejdziemy przez to i będziemy silniejsi”.

Zniszczenia spowodowane przez burzę zaobserwowano w czwartek w Selmie.

Oprócz tornada i szkód spowodowanych przez burzę, niszczące wiatry przetoczyły się przez region od Mississippi po Wirginię.

W całej Ameryce Południowej i Środkowej zarejestrowano ponad 160 raportów o niszczącym wietrze w Mississippi, Georgii, Florydzie, Karolinie Południowej, Karolinie Północnej, Tennessee, Kentucky i Wirginii. Dziewiętnaście doniesień o silnym gradzie odnotowano w Kentucky, Ohio, Alabamie, Wirginii Zachodniej, Mississippi, Tennessee i Georgii.

W północno-wschodnim Mississippi kilka budynków zostało zrównanych z ziemią lub poważnie uszkodzonych w wyniku burzy, która przeszła przez hrabstwo Monroe w czwartek rano, jak pokazało wideo zamieszczone na Twitterze przez stanową agencję zarządzania kryzysowego. Agencja poinformowała, że ​​nie ma żadnych obrażeń.

READ  Charles Barkley ogłasza plany przejścia na emeryturę w 2025 roku w związku z rozmowami na temat praw medialnych NBA

Zniszczenia spowodowane tornadem w hrabstwie Dallas w stanie Alabama — gdzie mieszka Selma — rozciągnęły się na całe hrabstwo, powiedział koroner William Allen Dailey podczas wideokonferencji.

Cartel Deuce i Devo McGraw siedzą na dachu budynku przemysłowego i otaczają swój dom po przejściu tornada przez Selmę w Alabamie w czwartek.

Dom Chrishuna Moore’a w Selma zawalił się, gdy burza wysłała go i jego matkę do łazienki. „Wszystko, co słyszeliśmy, to wiatr i cały dom się trząsł” – powiedział Moore CNN, dodając, że nikt nie został ranny.

Priscilla Lewis, która udostępniła zdjęcia CNN, powiedziała, że ​​zniszczenia w centrum Selmy uniemożliwiły ewakuację tego obszaru w czwartek. W hrabstwie Dallas w czwartek nie zgłoszono żadnych zgonów, ale niektórzy mieszkańcy zostali ranni.

„To obszar katastrofy. Linie energetyczne są zerwane, a drzewa powalone – to bardzo niebezpieczne” – powiedział sędzia spadkowy hrabstwa Dallas, Jimmy Nunn, podczas konferencji prasowej.

W sąsiednim hrabstwie Autauga co najmniej 20 domów zostało uszkodzonych lub zniszczonych, powiedział Gary Weaver, zastępca dyrektora powiatowej agencji zarządzania kryzysowego.

Ekipy oceniające szkody będą w terenie w całym regionie przez kilka następnych dni, poinformowała National Weather Service w Birmingham.

Uszkodzony dom jest widziany w pobliżu Prattville w Alabamie po niesprzyjającej pogodzie w czwartek.

Ponieważ szkody spowodowane przez burzę zablokowały drogi w Georgii, niektórzy uczniowie nie byli w stanie opuścić czterech gimnazjów na południe od Atlanty, poinformował ich system szkolny w czwartek wieczorem.

Do piątku rano ponad dwudziestu uczniów powróciło do swoich rodzin po tym, jak gruzy burzy zmusiły ich do schronienia się na terenie szkoły, podał Griffin-Spalding County School System w poście w mediach społecznościowych.

Hrabstwo Spalding ogłosiło w czwartek stan wyjątkowy z powodu zgłoszonych tam tornad, poinformowali urzędnicy na Facebooku, wzywając mieszkańców do schronienia się na miejscu. Część stanu pozostawała pod obserwacją tornada w czwartkową noc.

„Kiedy zaczynasz schodzić drogami, nie ma sposobu, aby dotrzeć tam, dokąd zmierzasz” – powiedział DJ Imberger, dyrektor robót publicznych hrabstwa Spalding.

READ  Alito mówi, że Dobbs Leaker nie jest konserwatystą, ale nie chce wymieniać nazwisk

Okręg szkolny Griffin-Spalding będzie zamknięty w piątek, ponieważ teren przechodzi renowację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *