McCarthy mówi, że negocjacje w sprawie zadłużenia nie mogą zostać wznowione, dopóki Biden nie wróci

  • Przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy powiedział w sobotę dziennikarzom, że Republikanie wznowią negocjacje w sprawie pułapu zadłużenia dopiero po powrocie prezydenta Joe Biden z Japonii.
  • Biden ma wrócić do Waszyngtonu z G-7 w niedzielę. Na konferencji prasowej ze szczytu prezydent powiedział, że nie martwi się negocjacjami.

Przewodniczący Izby Reprezentantów USA Kevin McCarthy (R-CA) rozmawia z reporterami z przywódcą mniejszości republikańskiej w Senacie USA Mitchem McConnellem (R-KY) po negocjacjach dotyczących pułapu zadłużenia w Białym Domu w Waszyngtonie, USA, 9 maja 2023 r.

Kevina Lamarcka | agencji Reutera

Debata na Kapitolu dotycząca pułapu zadłużenia została wznowiona, gdy przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy powiedział dziennikarzom w sobotę, że Republikanie wznowią negocjacje dopiero wtedy, gdy prezydent Joe Biden wróci ze szczytu Grupy Siedmiu w Japonii.

„Niestety, Biały Dom cofnął się” – powiedział McCarthy o obecnych debatach dotyczących pułapu zadłużenia. „Nie sądzę, abyśmy mogli posunąć się naprzód, dopóki prezydent nie wróci do kraju” – dodał.

Biden jest zaplanowany powrót Niedziela ze szczytu G-7 w Waszyngtonie Prezydent powiedział Na konferencji prasowej ze szczytu powiedział, że nie martwi się negocjacjami i uważa, że ​​”możemy uniknąć niewypłacalności, zrobimy coś dobrego”.

Negocjacje są ponownie wstrzymane, przynajmniej na razie, ponieważ McCarthy ujawnił, że ostatnią przeszkodą, przed którą stoi Kongres, jest debata na temat tego, co zrobić z niespłaconym pułapem zadłużenia. Sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała, że ​​1 czerwca to najwcześniejsza data, kiedy w USA zabraknie pieniędzy na spłatę długów, które rząd już zaciągnął.

Każda umowa dotycząca podwyższenia lub zawieszenia pułapu zadłużenia musi przejść zarówno przez Izbę Reprezentantów, jak i kontrolowany przez Demokratów Senat, a kluczowi prawodawcy obu partii zgodzili się, że kompromisowa ustawa byłaby ostatecznie nie do przyjęcia dla twardogłowych.

READ  Nastolatek ginie w strzelaninie, co powoduje zamknięcie w Mall of America na 2 dni przed Bożym Narodzeniem

Rozmowy na wysokim szczeblu w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia wznowiono na Kapitolu w piątek wieczorem, kilka godzin po ich zawieszeniu, gdy republikańscy negocjatorzy wybiegli z sali, obwiniając Biały Dom za zwlekanie z dyskusjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *