Ta mało znana zasada kształtuje parkowanie w Ameryce. Miasta to zmieniają

Nowy Jork (CNN) Ameryka utknęła z miejscami parkingowymi.

Mniej więcej 2 miliardy miejsc parkingowych Wystarczająco, by założyć cały stan Connecticut w całym kraju. Od boisk baseballowych w Los Angeles po centra handlowe w Atlancie, parkingi są większe niż otaczające je budynki.

Miasta stworzyły więcej miejsc parkingowych dzięki polityce, o której niewielu wie: minimalnym wymogom parkingowym. Chociaż miasta nie wymagają miejsc parkingowych dla prawie każdego biura, centrum handlowego, sklepu, kina, kręgielni, restauracji i innych budynków, wymagania te często mają ograniczoną liczbę miejsc dla każdego budynku.

Obowiązkowe parkowanie przynajmniej pomogło ukształtować nowoczesny charakter amerykańskich miast. Stają się samospełniającą się przepowiednią. Więcej parkingów oznacza większe parkingi. Duże parkingi to budynki odizolowane od dróg i chodników, oddzielone od infrastruktury arterii morzami asfaltu. W obliczu bardziej atrakcyjnej infrastruktury skoncentrowanej na pojazdach, wielu wybiera jazdę samochodem zamiast chodzenia.

Szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych na każdy samochód przypada od trzech do ośmiu miejsc parkingowych.

Wymagania dotyczące parkowania wiążą się z innymi wadami, a rosnąca liczba miast i miasteczek — zarówno na obszarach kierowanych przez Republikanów, jak i Demokratów — reformuje obecnie swoje zasady parkowania. Wysiłki mające na celu zniesienie wymogów dotyczących parkowania otrzymały również wsparcie federalne.

W swoich kodeksach zagospodarowania przestrzennego wiele miast wymaga, aby nowe lub przebudowane projekty nieruchomości zawierały minimalną liczbę miejsc parkingowych poza ulicą, często w oparciu o wielkość zabudowy lub rodzaj użytkowania terenu.

Ale teraz przedstawiciel USA Robert Garcia, demokrata z Kalifornii, przedstawił niedawno projekt ustawy, który wyeliminowałby minima parkingowe dla nowych przystępnych cenowo budynków mieszkalnych, handlowych, przemysłowych i komercyjnych. Oddzielnie wprowadził przepisy mające na celu wyeliminowanie obowiązku parkowania w pobliżu transportu publicznego.

Zwolennicy tanich mieszkań, środowiska i transportu publicznego twierdzą, że parkowanie na minimalnym poziomie zmniejsza podaż mieszkań i podnosi koszty. Deweloperzy często łączą koszty parkowania z czynszem lub cenami domów.

Budowa nowego parkingu w Nowym Jorku kosztuje około 36 000 dolarów.

Kosztuje ok 28 000 $ Według firmy budowlanej WGI ma powstać parking. Koszty budowy są wysokie w Nowym Jorku, gdzie znalezienie lokalizacji jest niezwykle trudne. Nowy parking w mieście kosztuje około 36 000 USD, wliczając w to koszt zakupu gruntu.

READ  Erdogan mówi, że przywódca Państwa Islamskiego został zabity w Syrii przez turecki wywiad

Rozporządzenia parkingowe uniemożliwiają deweloperom i firmom zbudowanie parkingu, którego potrzebują, a miejsca, w których mogłyby znajdować się mieszkania, zostały pochłonięte przez rozporządzenia parkingowe.

Krytycy twierdzą, że zwiększają korki, emisję dwutlenku węgla i sprawiają, że miasta są mniej przyjazne dla pieszych.

Są nierówne, bo wszyscy za nie płacą – nawet ci, którzy nie mają lub nie stać ich na samochód.

„To szkodzi gospodarce, ponieważ wiąże się z kosztami parkowania wszędzie” – powiedział Donald Szup, profesor urbanistyki na UCLA i ewangelista rozporządzeń przeciwko parkowaniu. „To długi ciąg konsekwencji”.

Arbitralne zasady

Wymogi dotyczące parkowania zaczęły się sto lat temu.

W latach dwudziestych Nowy Jork, Los Angeles i inne amerykańskie miasta były zatłoczone samochodami przy krawężnikach. Aby zwalczyć ten problem, miasta zaczęły instalować nowo wynalezione parkometry w swoich najgęstszych obszarach, mając nadzieję na utrzymanie liczby samochodów dla tych, którzy naprawdę ich potrzebują, i jednocześnie zarobić trochę pieniędzy. Stworzyli również wymagania dotyczące parkowania poza ulicą dla nowych budynków.

Zamówienia przyspieszyły, gdy więcej ludzi jeździło, rozwój autostrad i suburbanizacja ogarnęły kraj w okresie powojennym.

Shoup powiedział, że minimalne przepisy dotyczące parkowania „rozpowszechniają się szybciej niż jakiekolwiek inne przepisy dotyczące planowania”. „Poszli z dowolnego miejsca do dowolnego miejsca”.

Decydenci, planiści i deweloperzy zaprojektowali miasta i przedmieścia z myślą o zapewnieniu wystarczającej liczby miejsc do parkowania dla wszystkich – nawet jeśli nie prowadzą pojazdów.

„Planiści odpowiedzieli na to, czego ludzie chcieli, nie myśląc o tragicznych długoterminowych konsekwencjach” – powiedział.

Wymagania były często arbitralne i enigmatyczne, powiedział Tony Jordan, współzałożyciel Parking Reform Network.

Kilka przykładów znalezionych przez Jordana: Tiny Woodbury, Georgia, populacja 905 osób, ma dziesiątki konkretnych rozporządzeń dotyczących parkowania, w tym osobne zarządzenia. Heliporty i Helistopy. (Pięć miejsc na lądowisko dla helikopterów i jedno na lądowisko dla śmigłowców o powierzchni 1000 stóp kwadratowych).

READ  Członek izraelskiego gabinetu wojennego Gantz mówi, że zrezygnuje bez nowego planu wojennego

SeaTac w stanie Waszyngton potrzebuje miejsca parkingowego Urządzenia do hodowli motyli i ćmy Na każde 150 stóp kwadratowych powierzchni biurowej lub handlowej.

i Dallas potrzebne Jedno miejsce parkingowe na każdy milion galonów pojemności w oczyszczalni ścieków, ale dwa miejsca parkingowe dla stacji uzdatniania wody.

„Weź próbkę 10 gmin w dowolnym miejscu w kraju, a znajdziesz podobne szanse i nagłówki” – powiedział Jordan.

Miasta odwracają kurs

Wpływowa książka Shoupa z 2005 roku, „The High Cost of Free Parking”, dowodziła, że ​​miasta powinny wyeliminować wymogi dotyczące parkowania poza ulicami, pobierać opłaty za parkowanie przy krawężnikach w oparciu o popyt – zakaz mający na celu złagodzenie niedoboru tanich miejsc parkingowych, który pozostawia jedno lub po dwie otwarte przestrzenie w każdym — i mierzyć przychody, aby ulepszać usługi publiczne. Wydawaj je.

Jego myśli były chwilą.

W ubiegłym roku 11 miast, w tym Raleigh, Anchorage i Lexington w stanie Kentucky, zakończyło swoje minima parkingowe. Sieć reformy parkingowejGrupa non-profit, która bada i opowiada się za zmianami w polityce parkingowej.

Kalifornia stała się pierwszym stanem, który uchwalił przepisy kończące minima parkingowe dla nowych inwestycji Blisko transportu publicznego.

Zwolennicy twierdzą, że parkingi można przekształcić w niedrogie mieszkania.

Cztery miasta ukończyły je do 2023 roku, w tym Richmond w Wirginii.

„Parking przynajmniej przyczynił się do rozrostu miast, braku obfitych i niedrogich mieszkań oraz zależności od samochodu” – powiedział jeden z nich. Raport personelu Przez Departament Planowania Richmond.

Richmond i inne miasta pozwalają właścicielom nieruchomości decydować, ile miejsc parkingowych dodać do proponowanych inwestycji, pozwalając siłom rynkowym określić, ile miejsc parkingowych jest potrzebnych.

Niektóre miasta m.in NashvilleParking porusza się dokładnie w przeciwnym kierunku niż minimum, tworząc maksymalne wymagania dotyczące parkowania, które ograniczają liczbę miejsc, które deweloperzy mogą zbudować.

READ  Ceny złota odrobiły straty w obciążonych wyścigach po cięciach OPEC+

Tanie mieszkania

Po niszczycielskim wpływie pandemii miasta szukają sposobów, by na nowo wymyślić swoje przestrzenie publiczne. Brakuje im również tanich mieszkań.

Wyeliminowanie minimalnych wymogów parkingowych pomogłoby rozwiązać oba wyzwania. Deweloperzy twierdzą, że zamiast przeznaczać teren na parking, można go przekształcić w małe mieszkania.

Buffalo i Seattle, które wycofały parking odpowiednio w 2017 i 2012 roku, stwierdziły, że prawie 70% nowych domów zbudowanych po reformie parkingowej nie byłoby dozwolone na mocy poprzednich przepisów. Badania przeprowadzone przez Sideline InstituteBezstronna grupa wspierająca zrównoważony rozwój.

W Buffalo deweloperzy stworzyli mniej miejsc parkingowych, niż było to wcześniej wymagane Parking wygodnyNaukowcy z University at Buffalo stwierdzili, że nie obciążają indywidualnych użytkowników, ale dodają ich do czynszu lub cen domów.

Badacze stwierdzili, że deweloperzy z Seattle stworzyli o 40% mniej miejsc parkingowych niż wymagali tego przed reformami, co skutkowało 18 000 mniej miejsc parkingowych. Uniwersytet Santa Clara wykryte.

„Odkrycia te podkreślają wpływ, jaki decydenci mogą mieć poprzez ograniczenie lub wyeliminowanie wymogów dotyczących parkowania poza ulicami” – stwierdzili naukowcy.

Lepsza polityka, twierdzą naukowcy z Brookings Institution powiedział Raport na temat minimów parkingowych w 2020 r. pozwoli deweloperom i firmom zdecydować, ile miejsc parkingowych należy zbudować.

Naukowcy przewidzieli, że w obszarach, w których popyt na miejsca parkingowe jest wysoki, deweloperzy zdecydują się budować miejsca.

Ale w miejscach, gdzie miejsc parkingowych jest pod dostatkiem, a tanich mieszkań jest mało, mówią, że „minimum parkingowe to XX-wieczny relikt, który zasługuje na emeryturę”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *