Most Baltimore: W miejscu zawalenia przygotowywany jest kanał zastępczy

BALTIMORE (AP) – Amerykańska straż przybrzeżna otworzyła tymczasową, alternatywną trasę dla statków pracujących nad usunięciem gruzu z miejsca zawalenia się mostu Francisa Scotta Key Bridge w Baltimore w ramach etapowego podejścia do ponownego otwarcia głównego kanału. Urzędnicy twierdzą, że jest to główny port.

Ekipy wykonują złożone zadania w procesie usuwania Stal i beton Kontenerowiec stracił moc i uderzył w kolumnę wsporczą, gdzie most śmiertelnie zapadł się do rzeki Patapsco. W niedzielę zespoły nurkowe zbadały części mostu i statek, a pracownicy dźwigów przecięli przy pomocy palników nadziemne sekcje poskręcanej stalowej nadbudówki.

Urzędnicy powiedzieli, że tymczasowy kanał będzie otwarty tylko dla statków pomagających w sprzątaniu. Władze uważają, że w wyniku zawalenia utonęło czterech pracowników. Odnalezienie ich ciał jest ważną częścią trwającej akcji ratunkowej.

Kanał będzie miał głębokość 11 stóp (ponad 3 metry), prześwit poziomy 264 stóp (80 metrów) i prześwit pionowy 96 stóp (29 metrów) – podali wcześniej urzędnicy. Na nagraniu opublikowanym w niedzielę widać, jak straż przybrzeżna wypuszcza boje do wody.

„To ważny pierwszy krok na drodze do ponownego otwarcia portu w Baltimore” – powiedział w poniedziałkowym oświadczeniu kapitan David O'Connell, federalny koordynator działań na miejscu zdarzenia. „Otwierając tę ​​alternatywną trasę, będziemy wspierać transport morski w Baltimore City”.

Prezydent Joe Biden odwiedzi to miejsce w piątek, oznajmiła w poniedziałek po południu rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre. Jean-Pierre powiedział, że spotka się z urzędnikami stanowymi i lokalnymi, aby „w terenie przyjrzeć się” wysiłkom władz federalnych.

Również w poniedziałek o Administracja małych przedsiębiorstw W okolicy otwarto dwa ośrodki, w których firmy mogą uzyskać pożyczki na pokrycie strat spowodowanych zawaleniem się mostu. Centrum znajduje się w Dundalk, na przedmieściach Baltimore, na północno-wschodnim krańcu mostu.

Yvette Jeffery, rzeczniczka Biura ds. usuwania skutków awarii, powiedziała, że ​​dotknięte przedsiębiorstwa mogą otrzymać pożyczki w wysokości do 2 milionów dolarów. Dodał, że skutki mogą obejmować wyzwania związane z łańcuchem dostaw lub zmniejszenie ruchu pieszego w społecznościach w dużym stopniu uzależnionych od mostu.

READ  Honduras nawiązuje stosunki dyplomatyczne z Chinami, zrywa stosunki z Tajwanem

The Most upadł 26 marca załoga frachtowca Dally straciła władzę i kontrolę. Zwołali Mayday, co dało policji wystarczająco dużo czasu na zatrzymanie pojazdów przed wjazdem na most, ale za mało czasu na opuszczenie pokładu ośmioosobowej załogi. Struktura.

Dwóch pracowników przeżyło. Znaleziono dwa ciała Uważa się, że czterech kolejnych mężczyzn nie żyje w zanurzonym pick-upie. Pogoda i podwodne śmieci sprawiły, że poszukiwanie ciał nurków jest niezwykle niebezpieczne.

Dally jest zarządzany przez Synergy Marine Group i własnością Grace Ocean Pvt. Duńskie przedsiębiorstwo żeglugowe Maersk wyczarterowało Daly, który miał już opuścić port, gdy stracił moc.

Urzędnicy próbują zdecydować, jak odbudować duży most, który został ukończony w 1977 r., wraz z oczyszczeniem szlaku żeglugowego w celu ponownego otwarcia portu. Prowadziła autostradę międzystanową nr 695 przez południowo-wschodnie Baltimore i stała się symbolem robotniczych korzeni miasta. Kultura morska.

Oczekuje się, że Kongres rozważy pakiety pomocowe mające pomóc osobom, które z tego powodu stracą pracę lub firmy Przedłużone zamknięcie portu w Baltimore. Port obsługuje więcej samochodów i sprzętu rolniczego niż jakikolwiek inny obiekt w USA.

___

Reporterzy Associated Press, Mike Pezzoli z Baltimore, wnieśli swój wkład w powstanie tego raportu; Jeffrey Collins w Kolumbii w Południowej Karolinie; i Sarah Brumfield w Waszyngtonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *