Most na grobli w Baltimore zawalił się po uderzeniu statku

Widok z lotu ptaka na frachtowiec Daly i zawalony most widziany we wtorek, 26 marca. Gwardia Narodowa Maryland/Podręcznik/Reuters

Pilot statku, który we wtorek uderzył w most w Baltimore, zrobił „wszystko, co mógł”, aby spowolnić statek i uniemożliwić mu skierowanie się w stronę mostu, powiedział Clay Diamond, dyrektor wykonawczy i główny radca prawny Amerykańskiego Stowarzyszenia Pilotów.

Diamond był w bliskim kontakcie ze Stowarzyszeniem Lotników Maryland w sprawie tego, co wydarzyło się na pokładzie frachtowca Daly na kilka chwil przed katastrofą.

„Kilka minut przed mostkiem na statku nastąpiła całkowita awaria prądu, co oznaczało, że statek stracił moc silnika i energię elektryczną, co spowodowało całkowitą awarię” – Diamond powiedział CNN.

W tym momencie, według Diamonda, pilot zrobił „wszystko, co mógł”, aby spowolnić statek i zapobiec skierowaniu się prosto w stronę mostka.

Pilot szybko wydał rozkazy, wzywając do przestawienia steru w lewą stronę – jak najdalej w lewo – i rzucenia kotwicy.

Ponadto Diamond powiedział, że to pilot skontaktował się z dyspozytornią pilotów, aby zatrzymać ruch na mostku.

„Wszystkie te kroki były właściwe, ale stało się to tak szybko i w tak krótkim czasie… żaden z tych manewrów nie wystarczył” – powiedział Diamond.

Diamond widział, jak światła na łodzi ponownie się włączają – ponieważ generator awaryjny działał po początkowej przerwie w dostawie prądu – ale silniki statku nie uruchamiały się ponownie.

Piloci piechoty morskiej, którzy muszą posiadać licencję, tymczasowo wchodzą na statek i pomagają w nawigacji statkiem po lokalnych wodach. Według Diamonda programy szkolenia pilotów są obszerne i rygorystyczne i wymagają doświadczenia w nawigowaniu statkami na wodzie, symulacji w salach lekcyjnych i pracy pod nadzorem licencjonowanych pilotów.

READ  Lakers-Warriors Game 6 aktualizacje na żywo, składy, raport kontuzji, jak oglądać, kanał telewizyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *