Napisy początkowe „Secret Invasion” wykorzystują sztuczną inteligencję, wyzwalają luz – oś czasu

To Marvel Tajna inwazja Studio już robi szum w mediach społecznościowych, choć nie z oczekiwanych powodów.

Serial, który zadebiutował w środę tylko jednym odcinkiem, trafił w czuły punkt po reżyserze Ali Selim Potwierdzone dla wielokąta Napisy początkowe są generowane przez sztuczną inteligencję. Zaprojektowany przez Method Studios, Selim powiedział, że pomysł wykorzystania AI do napisów początkowych pasuje do tematu serialu.

„Kiedy zwróciliśmy się do dostawców sztucznej inteligencji, to było częścią tego – to była zmiana kształtu, Skrull wyszedł ze światowej tożsamości, wiesz? Kto to zrobił? Kto to jest?” Powiedział, że „tak naprawdę nie rozumiał”, jak działa sztuczna inteligencja, ale wzbudziło to jego zainteresowanie.

O procesie wyjaśnił: „Porozmawiamy z nimi o pomysłach, tematach i słowach, a potem komputer się zawiesi i coś zrobi. Wtedy możemy użyć słów, aby trochę to zmienić, i to się zmieni.

Rewelacja wywołała reakcję widzów w mediach społecznościowych, mówiąc, że użycie sztucznej inteligencji mogło wyeliminować potrzebę tworzenia napisów początkowych przez grafików i animatorów.

Zawiera również język dotyczący ochrony pisarzy przed wykorzystaniem sztucznej inteligencji w procesie pisania, ponieważ WGA strajkuje obecnie po nieudanych negocjacjach z Gildią Producentów Filmowych i Telewizyjnych. W ciągu ostatnich ośmiu tygodni wykorzystanie sztucznej inteligencji do zastąpienia pracowników było głównym tematem wielu dyskusji na temat strajku.

Niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych wyraźnie wspomnieli o zmaganiach scenarzystów, podczas gdy inni twierdzą, że postanowili nie kontynuować oglądania serialu.

„To sól na rany wszystkich artystów i pisarzy biorących udział w strajku WGA” — powiedział John Lam, autor scenariuszy. Napisał na Twitterze.

Inny użytkownik napisał:: „Naprawdę podobał mi się pierwszy odcinek Secret Invasion, ale ich użycie „sztuki” AI we wstępie jest po prostu dziwne. Dobra robota, Marvel.

Zobacz więcej reakcji poniżej. Tajna inwazja Transmisja na Disney+.

READ  Ssaki mogły polować na dinozaury na obiad, sugerują rzadkie skamieliny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *