Morgan i Rapinoe zostali wybrani do składu Pucharu Świata Kobiet w USA

Osiemnastoletnia Alyssa Thompson została wybrana w środę wraz z weteranką Megan Rapinoe i 21-osobową zawodniczką ze Stanów Zjednoczonych, która w przyszłym miesiącu będzie rywalizować o to, czego nie dokonał żaden inny kraj – o trzecie z rzędu trofeum na Mistrzostwach Świata Kobiet.

Thompson, która wyróżniała się w tym sezonie jako debiutantka w Angel City w National Women’s Soccer League, jest najmłodsza w składzie, podczas gdy Rapinoe, 37 lat, jest najstarsza.

„Rozmawiałem już z niektórymi weteranami o tym, jak gromadzimy tych graczy od 18 do (Rabineau)” – zażartował napastnik Alex Morgan. „Jak możemy wszyscy się spotkać i być niesamowicie płynni i przejść przez ten Puchar Świata”.

Zawodnicy zostali również przedstawieni Post z gwiazdami w mediach społecznościowych Obejmuje prezydenta Joe Biden, pierwszą damę Jill Biden, Taylor Swift, Lil Wayne i Meghan the Stallion.

33-letni Morgan i Rapinoe zagrają w swoich czwartych mistrzostwach świata dla drużyny USA zajmującej pierwsze miejsce w rankingu. Morgan powstrzymał się przed stwierdzeniem, że Amerykanie byli faworytami w turnieju.

„Na koniec myślę, że mamy już cel na plecach, aby zostać mistrzami świata. Ale są zespoły, które radziły sobie niesamowicie dobrze w ciągu ostatnich czterech lat i wyrobiły sobie markę, by walczyć o to trofeum” – powiedział.

Obrońca Kelly O’Hara, lat 34, zdobyła miejsce w swoim czwartym składzie na Mistrzostwa Świata, dając jej obecność weterana, aby wzmocnić linię obrony pod nieobecność kapitana drużyny Becky Sauerbrunn, która ogłosiła w zeszłym tygodniu, że nie zagra na Mistrzostwach Świata . Z powodu przewlekłej kontuzji nogi.

Turniej rozpocznie się 20 lipca w Australii i Nowej Zelandii. Amerykanie są w grupie E Wraz z Wietnamem, Holandią i Portugalią. Stany Zjednoczone, które zdobyły w sumie cztery mistrzostwa świata, zmierzą się z Wietnamem 22 lipca w Auckland.

„Chcemy zrobić coś, czego wcześniej nie robiono. Wierzymy w jakość zespołu i wsparcie, które mamy i uważamy, że mamy wszystko, czego potrzeba, aby było to możliwe”, powiedział Antonovski o swojej szansie na zdobycie trzeciego miejsca. Tytuł Pucharu Świata.

READ  USA wzywają Xi, by naciskał na Putina w sprawie „zbrodni wojennych” na Ukrainie

Rapinoe obecnie dochodzi do siebie po kontuzji łydki, ale powinien być gotowy do gry w meczu drużyny USA z Walią 9 lipca w San Jose w Kalifornii. Antonowski powiedział, że w 2019 roku przyjmie inną rolę, strzelając sześć goli, w tym rzut karny, w wygranym 2: 0 meczu z Holandią w finale.

„Ona na pewno będzie miała różne rodzaje minut. Ale jej rola, przede wszystkim z punktu widzenia przywództwa, ale jej występ na boisku jest dla nas bardzo cenny” – powiedział Antonovski.

Zespół przed meczem boryka się z kontuzjami. Oprócz Sauerbrunn w Stanach Zjednoczonych zabraknie napastnika Mallory Swanson, który zerwał ścięgno rzepki. Na jej lewym kolanie. Swanson strzelił w tym roku siedem bramek, zanim doznał kontuzji w kwietniowym meczu pokazowym z Irlandią.

Catarina Macario, utalentowana napastnik, która zerwał ACL podczas gry w swoim francuskim klubie Lyon w zeszłym roku, nie wyzdrowiała na czas, aby stworzyć skład. Pomocnik Sam Mewis również nie zagra na mundialu z powodu utrzymującej się kontuzji.

Wśród młodych graczy jest 22-letnia Sophia Smith, okrzyknięta zarówno Najcenniejszą Zawodniczką NWSL, jak i Piłkarką Roku 2022 w USA, oraz 21-letnia Trinity Rodman, Młoda Piłkarka Roku 2021 w USA i jej córka byłej gwiazdy NBA, Dennisa Rodmana.

Thompson jest drugim najmłodszym zawodnikiem, który znalazł się w kadrze na mistrzostwa świata, po asystentce trenera USA Tiffany Roberts Sahaytak, która grała na mistrzostwach świata w 1995 roku. Thompson został powołany do kadry na mecz z Irlandią na początku kwietnia, zastępując Swansona.

Niespodziewanym dodatkiem do listy jest 25-letnia Savannah DeMelo, która jeszcze nie wystąpiła w meczu dla Stanów Zjednoczonych. DiMelo gra w Racing Louisville w NWSL i strzelił gola w trzech z ostatnich czterech meczów. W tym sezonie strzelił w sumie pięć goli.

DiMelo jest trzecim Amerykaninem, który został wybrany do drużyny mistrzostw świata bez rozegrania meczu międzynarodowego.

READ  Iam Tongi, zwycięzca „American Idol” z wysp Pacyfiku, zachęca Hawajczyków

„Jego występ w lidze jest jednym z największych powodów, dla których jest w drużynie” – powiedział Antonovski. „Biorąc pod uwagę potrzeby, jakie mamy w odniesieniu do przeciwników i różne sytuacje, z którymi możemy się zmierzyć, uważamy, że obrona jest bardzo ważna w przyszłości”.

Lista mądrych pozycji z przynależnością klubową:

Bramkarze: Aubrey Kingsbury (Washington Spirit), Casey Murphy (North Carolina Courage), Alyssa Naher (Chicago Red Stars)

Obrońcy: Alana Cook (OL Reign), Crystal Dunn (Portland Thorns), Emily Fox (North Carolina Courage), Naomi Kirma (San Diego Wave), Sofia Huerta (OL Reign), Kelly O’Hara (Gotham), Emily Sonnett ( zasada OL).

Pomocnicy: Savannah DeMelo (Racing Louisville FC), Julie Ertz (Angel City), Lindsay Horan (Lyon), Rose Lavelle (OL Reign), Christy Mewis (Gotham), Ashley Sanchez (Washington Spirit), Andy Sullivan (Washington Spirit) .

Napastnicy: Alex Morgan (San Diego Wave), Megan Rapinoe (OL Reign), Trinity Rodman (Washington Spirit), Sophia Smith (Portland Thorns), Alyssa Thompson (Angel City), Lynn Williams (Gotham FC).

___

Piłka nożna AP: https://apnews.com/hub/Soccer I https://twitter.com/AP_Sports

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *