„Odważna, pomysłowa” Barbie Grety Gerwig przełamuje schemat

Zabawna, humorystyczna parodia ryby wyjętej z wody wywołuje uśmiech na twojej twarzy, prawie jak klasyczna Barbie lub Ken. Szczególnie imponujące jest klaunowanie Goslinga. W skeczu The Nice Guys i Saturday Night Live o logo Avatara jest energiczny, by zrobić z siebie głupka. Jednak na pierwszy rzut oka scena wygląda znajomo. Zasadniczo masz sentymentalne zabawki z Toy Story, nieskończenie ekscytujące figurki z filmu Lego (Will Ferrell pojawia się jako nikczemny biznesmen, tak jak w filmie Lego) i magiczny Innocent z zagranicy. i Elf (tak, Ferrell też w tym był).

Najbardziej przyjemne w Barbie jest to, że Gerwig i Baumbach nie marnują czasu, ścigając się przez sceny, których się spodziewasz, i sceny, których nie chcesz. Ich porywająca, kapryśna bajka ma mroczny, wściekły surrealizm Charliego Kaufmana (biura Mattela przypominają Bycie Johnem Malkovichem) i subtelną dziwaczność Stanleya Kubricka. Zawiera sekwencję z epickiej opery rockowej i oniryczny balet z muzyką Gene’a Kelly’ego. To wywrotowa historia często wątpliwego rozwoju produktów firmy Mattel oraz nieograniczona satyra na seksistowski i patriarchalny ucisk. Niektórzy młodsi widzowie — to znaczy ci, którzy wciąż są w wieku, w którym można kupić Barbie — mogą być zdezorientowani, ale Gerwig, ze swoją zwykłą szczerością, dba o to, by zawsze był to wesoły żart.

W rzeczywistości ona i Bombaj mogły próbować wcisnąć zbyt wiele: całkiem wyraźnie, trzy lub cztery wyniki to za dużo. Ale łatwo jest wybaczyć te ekscesy, ponieważ Barbie jest jednym z tych hollywoodzkich filmów, które dają więcej niż zwiastun, i jednym z nielicznych, który wydaje się być kompletną, samodzielną historią, a nie próbami. Aby ustanowić długoterminową ciągłość. Może to żart na temat masowo produkowanej plastikowej lalki, ale Barbie przełamuje schemat.

★★★★★

Barbie jest ogólnie dostępna od 21 lipca.

Czy to film romantyczny? dołączyć Kulturalny klub filmowy BBC Na Facebooku, społeczności fanatyków filmu z całego świata.

Jeśli chcesz skomentować tę historię lub cokolwiek innego, co widziałeś w BBC Culture, odwiedź naszą Facebook stronę lub wyślij nam wiadomość Świergot.

Jeśli podoba Ci się ta historia, Zapisz się do cotygodniowego biuletynu poświęconego bbc.com, zatytułowanej „Lista niezbędników”. Wybrane historie z BBC Futures, Culture, Work Life i Travel, dostarczane do Twojej skrzynki odbiorczej w każdy piątek.

READ  Biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie odrzuca sondę House GOP, mówiąc, że motywacją Trumpa było stworzenie „fałszywych oczekiwań” rychłego aresztowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *