Okręt podwodny zaginął podczas rejsu do wraku Titanica z 5 mężczyznami; Trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza

W poniedziałek przeprowadzono akcję poszukiwawczo-ratowniczą Zaginiona łódź podwodna W rejsie mającym na celu zbadanie wraków Titanica na północnym Atlantyku. Porucznik Jordan Hart z amerykańskiej straży przybrzeżnej w Bostonie po raz pierwszy potwierdził CBS News, że załogi są „obecnie zaangażowane w operację poszukiwawczo-ratowniczą”, gdy zapytano ich o działania ratownicze u wybrzeży Nowej Funlandii.

Na konferencji prasowej w poniedziałek po południu kontradmirał John Mager potwierdził, że na pokładzie było pięć osób. Urzędnik Straży Przybrzeżnej zidentyfikował ich jako operatora i czterech specjalistów ds. misji — z których firma korzysta dla swoich pasażerów.

Statek zatonął w niedzielę rano, a załoga Księcia Polarnego – łódź podwodna i statek, który przewoził członków ekspedycji na miejsce nurkowania – „straciła z nimi kontakt po około 1 godzinie i 45 minutach nurkowania” – powiedział strażnik. Tweet.

Rejsy OceanGateFirma wysyłająca bezzałogowe łodzie podwodne na wyprawy głębinowe potwierdziła w oświadczeniu, że jej łódź podwodna była przedmiotem akcji ratunkowej i że „bada i mobilizuje wszystkie opcje, aby zapewnić bezpieczeństwo załodze”.

Zdjęcie z pliku przedstawiające łódź podwodną Oceangate Explorations holowaną na otwartej wodzie.

agencji Reutera


Firma nie powiedziała, czy ktoś na pokładzie płacił turystom. Zabiera ich jako pasażerów w swoich podróżach.

„Cały nasz nacisk kładziemy na załogę i ich rodziny na pokładzie łodzi podwodnej”, powiedział OceanGate, dodając: „Jesteśmy głęboko wdzięczni za rozległą pomoc, jaką otrzymaliśmy od wielu agencji rządowych i firm głębinowych”.

Straż Przybrzeżna Stanów Zjednoczonych powiedział Załogi C-130 przeszukały podobszar około 900 mil od Cape Cod, a Centrum Koordynacji Ratownictwa Halifax wsparło samolot P8 Poseidon z możliwościami wykrywania pod wodą. Samoloty szukają z góry, podczas gdy statki również szukają w wodzie, powiedział Mager na odprawie. Boje sonarowe stacjonują w wodzie, próbując usłyszeć zaginionego partnera. Są w stanie słyszeć na głębokości 13 000 stóp.

„To odległy obszar i prowadzenie poszukiwań w tym odległym obszarze jest trudne, ale wykorzystujemy wszystkie dostępne zasoby, aby upewnić się, że możemy znaleźć statek i uratować ludzi na pokładzie” – powiedział Mauger.

Mauger powiedział, że straż przybrzeżna współpracuje z partnerami wojskowymi i cywilnymi w celu opracowania planu ratunkowego, jeśli statek znajduje się pod wodą.

„W tej chwili koncentrujemy się na znalezieniu statku. Ale jednocześnie, jeśli znajdziemy ten statek w wodzie, będziemy musieli przeprowadzić jakąś akcję ratunkową” – powiedział Mauger. „Koordynujemy i kontaktujemy się z różnymi partnerami w marynarce wojennej Stanów Zjednoczonych, kanadyjskich siłach zbrojnych oraz w sektorze prywatnym, aby zrozumieć, jakie mogą być możliwości ratownictwa podwodnego”.


Straż przybrzeżna „robi wszystko, co w naszej mocy”, aby znaleźć zaginionego oficera w pobliżu wraku Titanica

Uważa się, że oficer ma 96 godzin wytrzymałości w przypadku sytuacji awaryjnej na pokładzie.

„Wykorzystujemy maksymalnie każdą chwilę tego czasu, aby znaleźć statek” – powiedział Mauger.

Zapytany o awaryjne zaopatrzenie w tlen, Mauger powiedział: „Spodziewamy się, że w tym momencie będzie to od 70 do pełnych 96 godzin”.

Straż przybrzeżna zaalarmowała marynarzy w niedzielę wieczorem, że „okręt podwodny o długości 21 stóp” stracił swój biały kadłub i podał swoją ostatnią znaną pozycję. „Pobliskie statki są proszone o uważną obserwację i pomoc, jeśli to możliwe” – czytamy w komunikacie.

Mapa pokazuje, gdzie RMS Titanic zatonął na północnym Atlantyku 15 kwietnia 1912 r., 380 mil na południowy wschód od wybrzeża Nowej Funlandii w Kanadzie i 1300 mil na wschód od miejsca docelowego w Nowym Jorku.

Getty/iStockPhoto


Kanadyjska straż przybrzeżna, z którą skontaktowała się CBS News, powiedziała, że ​​ratunkiem zarządza Regionalne Centrum Koordynacyjne w Bostonie. Mapa przedstawiająca granice jurysdykcji Różne agencje Coastal Search and Rescue wzdłuż wybrzeża Ameryki Północnej pokazały wrak Titanica w obszarze odpowiedzialności Boston Center.

OceanGate powiedział niedawno Jego strona internetowa Według mediów społecznościowych poszukiwania wraku RMS Titanic, znajdującego się około 400 mil na południowy wschód od wybrzeża Nowej Fundlandii, trwają.

Firma ostatnio napisała na Twitterze o rejsie Titanica 15 czerwca.


Wewnątrz zaginionej sondy Titanica

Sobota, brytyjski biznesmen Hamish Harding udostępnił na Facebooku Był także na pokładzie rejsu Oceangate, który dzień wcześniej opuścił St. John’s w Nowej Funlandii. „Podzespół składa się z dwóch legendarnych odkrywców, z których niektórzy wykonali ponad 30 nurkowań na RMS Titanic od lat 80.” – napisał Harding. Powiedział, że warunki pogodowe oznaczają, że „będzie to pierwsza i jedyna załogowa podróż na Titanica w 2023 roku” oraz że zespół planuje rozpocząć operacje nurkowe o 4 rano w niedzielę.

Mark Butler, dyrektor zarządzający firmy Hardinga, Action Aviation, powiedział The Associated Press: „Jest jeszcze dużo czasu, aby ułatwić akcję ratunkową. Mamy narzędzia na pokładzie, aby przetrwać to wydarzenie. Wszyscy mamy nadzieję i modlimy się, żeby przyjechał Wróć. Wróć bezpiecznie.

Richard Garriott de Cayeux, prezes The Explorers Club, napisał w liście do członków klubu: „Kiedy zobaczyłem Hamisha na Global Exploration Summit w zeszłym tygodniu, jego podekscytowanie podróżą było namacalne. Wiedziałem, że nie może się doczekać prowadzenia badań. na miejscu.” Harding pomógł znaleźć zarząd klubu. Założony w 1904 roku klub określa się jako „zróżnicowane, profesjonalne stowarzyszenie zajmujące się rozwojem badań terenowych, badań naukowych i ochrony zasobów”.

Harding, weteran turystyki przygodowej, był Podróżował w kosmos W zeszłorocznym Blue Origin Rocket.

Rodzina Dawood z pakistańskiego międzynarodowego konglomeratu Dawood Group wydała we wtorek oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​„nasz syn Shahjata Dawood i jego syn Sulaiman” są w podróży.

„Jesteśmy niezwykle wdzięczni za troskę okazaną przez naszych kolegów i przyjaciół i prosimy, aby wszyscy modlili się o ich bezpieczeństwo, jednocześnie zapewniając prywatność rodzinie w tym czasie” – czytamy w oświadczeniu.

Z siedzibą w Kalifornii Firma Chety Shahjata Dawood jest wiceprezesem Dawood Hercules Corporation, części Dawood Group, która jest firmą rodzinną od ponad wieku.

Nurek i odkrywca Rory Golden napisał o byciu na Titanicu. A Rejestracja na Facebooku W poniedziałek po południu napisał: „Nic mi nie jest. Wszyscy skupiamy się tutaj na naszych przyjaciołach”.

Kontynuował: „Jest teraz sytuacja, która jest częścią większych wysiłków poszukiwawczych i ratowniczych podejmowanych przez główne agencje. Na tym się teraz skupiamy.

„Reakcja i oferta pomocy na całym świecie były naprawdę zdumiewające i tylko pokazują prawdziwe korzyści dla ludzi w takim czasie”.


Wizyta na RMS Titanic

Okręt podwodny OceanGate, The Titan, jest jedyną na świecie pięcioosobową łodzią podwodną zdolną do dotarcia do wraku Titanica, który znajduje się około 3,5 km pod powierzchnią oceanu. Korespondent CBS News „Sunday Morning” David Bogue Dołączył do załogi statkuZ małą grupą nieustraszonych turystów, na wycieczkę, aby zobaczyć najsłynniejszy wrak statku świata w zeszłym roku.

Siedząc na statku, który, jak powiedział, był tak pojemny jak minivan, Bogue powiedział: „ile części łodzi podwodnej wydawało się improwizowanymi, gotowymi komponentami, w tym kontrolerem do gier wideo używanym do pilotowania łodzi podwodnej.

W poniedziałek, po wiadomościach o zaginionym oficerze, Bok napisał na Twitterze, że fregata „zgubiła się na kilka godzin zeszłego lata, kiedy byłem na pokładzie”, wraz z linkiem do obejrzenia okolicy. Jego wideoklip na YouTube.


Miles Doran wniósł wkład w raportowanie.

READ  Dwa helikoptery armii amerykańskiej rozbiły się na Alasce, zabijając 3 żołnierzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *