Ostatni z nas zbiera brawa za realistyczne przedstawienie menstruacji i przełamywanie barier

W mediach głównego nurtu bardzo ważne jest, aby mówić o rzeczach, które w naszym społeczeństwie są uważane za tabu. Pomaga przełamać niektóre idee i piętno, jakie ludzie mają na temat takich rzeczy, jak miesiączka. Nowy serial HBO”Ostatni z nas”, który ukaże się 15 stycznia, robi wiele rzeczy dobrze. Opiera się na grze wideo z 2013 roku opracowanej przez Naughty Dog i rozgrywa się w roku 2023, dwadzieścia lat po rozprzestrzenieniu się grzyba na całym świecie. Źródło mówi, że fabuła mrocznego thrillera o końcu świata zawsze dotyczyła przełamywania barier społecznych, a odcinek szósty nie jest inny.

Po kilku odcinkach wzruszającej historii miłosnej między dwojgiem osób LGBTQ+, serial pokazuje, jak trudno jest dostać pierwszą miesiączkę. W szóstym odcinku Joel (Pedro Pascal) i Ellie (Bella Ramsey) docierają do spokojnego miasteczka, w którym mieszka brat Joela, Tommy (Gabrielle Luna) ze swoją nową żoną Marią (Rutina Wesley). Para jest witana z otwartymi ramionami, a Ellie otrzymuje nowe ubrania. Przeglądając swoje ubrania, znajduje kubeczek menstruacyjny. Na początku jest zdezorientowana, ale kiedy ściska kubek palcami i czyta instrukcje, jak go używać, zaczyna się intrygować.

Ona uśmiecha się i mówi:

Całkowity!

To mała scena, ale wiele osób uwielbia to, jak się czujesz podczas pierwszej miesiączki. Jest bałagan i bałagan, i zdarza się to co miesiąc, nawet jeśli starasz się trzymać z dala od ofiar. Fani chwalili ten moment w mediach społecznościowych za ułatwienie ludziom mówienia o menstruacji. Użytkownik Twittera @aikohwrites powiedział:

Jestem naprawdę zaintrygowany #TheLastOfUs, który pokazuje, jak ludzie radzą sobie z okresami apokalipsy.

@jobraincells skomentował,

Ostatni kubeczek menstruacyjny, jaki mieliśmy, był całkiem słodki. Wiele mediów zombie/apokalipsy ignoruje całą sprawę, miło widzieć, że zostało to otwarcie potwierdzone.

Inna osoba @duckses powiedziała:

Kubeczek menstruacyjny w The Last of Us! Wspaniale jest oglądać takie przedstawienie.

gospodarz”Ostatni z nas– powiedział Craig Mazin – Zacząłem myśleć o tamponach, kiedy przechodziłem przez Target na początku pandemii i nagle pomyślałem, że powinienem zaopatrzyć się w trochę dla mojej żony i córki. powiedział,

To są podstawowe rzeczy, których potrzebujemy lub chcemy. W postapokalipsie konieczność radzenia sobie z tym i brakiem opcji może być denerwująca. Dlaczego tego nie pokazać? Tym bardziej, że naszą współprowadzącą jest 14-letnia dziewczynka. To część jej życia!

W rozdziale 6 Ellie po raz drugi używa kubeczka menstruacyjnego w lesie po końcu świata. W pierwszej scenie odcinka 3 Ellie sprzeciwia się rozkazom Joela i zagląda do piwnicy sklepu spożywczego. Przedziera się przez ruiny, narażając się na niebezpieczeństwo wpadnięcia na zarażoną osobę. Kiedy znajduje w szafce zakurzone pudełko z perłami tamboxowymi, mówi:

Kurwa tak!

Mazin mówi, że ważne jest, aby Ellie nie pomyślała o włożeniu ich do torby, aby Joel ich nie zobaczył.

Tampony to fajny sposób na rozpoczęcie, ale tam, gdzie ten motyw naprawdę błyszczy, jest kubeczek menstruacyjny. Wykorzystuje ideę zbierania zasobów z momentu tamponu i dodaje nową warstwę struktury gry: przechodząc przez grę, awansujesz i zdobywasz lepszy sprzęt. Puchar według Masina,

Świetne rozwiązanie w trwającej katastrofie. To rozwiązanie wielokrotnego użytku, które nie wymaga znajdowania pudełek z tamponami w zainfekowanych piwnicach.

READ  Nastolatek ginie w strzelaninie, co powoduje zamknięcie w Mall of America na 2 dni przed Bożym Narodzeniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *