Podobno nowe przepisy imigracyjne wypierają pracowników-imigrantów z Florydy

Miami – Kontrowersyjne prawo stanu Floryda, które weszło w życie w sobotę, nie uznaje praw jazdy wydanych nieudokumentowanym imigrantom z innych stanów.

To jest część tego Wielka ustawa imigracyjna Republikański gubernator Florydy i kandydat na prezydenta Ron DeSantis podpisał ją w maju, co skłoniło wielu do opuszczenia stanu.

Nacisk na nowe prawo wywołał protesty pracowników migrujących, pracujących w branży turystycznej i hotelarskiej, a także tych, którzy pracują w rolnictwie.

„Słyszymy, że ludzie zaczynają wyjeżdżać” – powiedziała Yvette Cruz z Farm Workers Union of Florida w rozmowie z CBS News, że pracownicy migrujący porzucają pola i projekty budowlane. „Nadal zobaczymy, jak ustawa wejdzie w życie”.

Prawo przewiduje również surowsze kary dla tych, którzy próbują zatrudniać lub przewozić nielegalnych imigrantów, wśród których według krytyków znajdują się także członkowie ich rodzin.

Wymaga również, aby szpitale otrzymujące fundusze Medicaid pytały o status imigracyjny pacjenta.

DeSantis mówi, że prawo jest potrzebne z powodu tego, co uważa za porażkę administracji Bidena w zabezpieczeniu granicy.

„Ostatecznie, gdybyś nie miał wielu ludzi ułatwiających to w naszym kraju, nie miałbyś problemu z nielegalną imigracją” – powiedział DeSantis podczas niedawnego wiecu wyborczego.

W przypadku robotników rolnych, takich jak Ofelia Aguilar, dzieci, które nie mają dokumentów, ale są obywatelami USA — w tym 8-letni syn — obawiają się, że nowe prawo sprawi, że zostaną rozdzielone.

– Nie zostawię syna – powiedział Aguilar. „Jeśli pójdę, mój syn pójdzie ze mną.

Aguilar powiedział, że niedawno spadł z ciężarówki podczas pracy i od dwóch tygodni jest przykuty do łóżka z powodu kontuzji pleców. Jednak nie zwróciła się o pomoc lekarską z obawy przed przesłuchaniem w sprawie jej statusu imigracyjnego.

Florida Policy Institute szacuje, że prawie 10% pracowników w najbardziej pracochłonnych branżach na Florydzie jest nieudokumentowanych, co pozostawia pracodawców i pracowników niepewnych co do przyszłości, jaką stwarza nowe prawo.

Była to jedna z ponad 200 ustaw podpisanych przez DeSantis, które weszły w życie w sobotę i dotyczą takich obszarów, jak aborcja, edukacja i broń.

READ  Briscoe's Week 17 NFL wybiera: Bills pokonał Bengals w thrillerze z wysokimi wynikami, Packers podtrzymują nadzieje na playoffy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *