Pożar w fabryce tworzyw sztucznych w Georgii nakazuje ewakuację

Pożar w fabryce tworzyw sztucznych w Brunswick w stanie Georgia w sobotę skłonił władze do wydania nakazu ewakuacji ludzi znajdujących się w promieniu pół mili od miejsca zdarzenia, ponieważ nad miastem unosił się ciemny dym.

Straż pożarna w Brunszwiku i ratownictwo przeciwpożarowe hrabstwa Glynn odpowiedziały na zakład Pinova około 7 rano, poinformowali urzędnicy.

Strażacy opanowali pożar w ciągu kilku godzin, ale wybuchł ponownie około godziny 15:00, poinformowali komisarze hrabstwa Glynn. Facebook. Zarząd wydał nakaz schronienia się mieszkańcom w promieniu pół mili od elektrowni, a godzinę później wydano nakaz ewakuacji.

Nie było od razu jasne, jak doszło do pożaru ani co się paliło. Zarząd nie zgłosił żadnych obrażeń od sobotniego popołudnia.

Zastępca szefa straży pożarnej z Brunswick, Lawrence Cargill, powiedział na krótkiej konferencji prasowej w sobotę wieczorem, że pożar jest pod kontrolą. Burmistrz Brunszwiku Cosby H. Johnson powiedział na konferencji prasowej, że ogłosił stan wyjątkowy dla miasta.

„Kierunek wiatru ciągle się zmienia, ciągle się zmienia” Mr. powiedział Johnson. „Chcemy, aby każda część naszych obywateli była bezpieczna”.

Pinoa, globalna spółka zależna DRT Posiada zaplecze produkcyjne Worldwide nie odpowiedział natychmiast na e-mail z prośbą o komentarz w sobotę wieczorem.

Pożar w Brunszwiku miał miejsce zaledwie kilka dni po pożarze w fabryce tworzyw sztucznych w Richmond. Urzędnicy przeanalizowali próbki powietrza i wody w sobotę, aby ustalić, czy nakaz ewakuacji może zostać zniesiony.

– powiedział burmistrz Richmond Dave Snow Raport Urzędnicy spotkają się w niedzielę rano, aby omówić dalsze działania.

Nakaz ewakuacji Brunszwiku, miasta liczącego około 14 000 mieszkańców, położonego około 80 mil na południe od Savannah, wydano o godzinie 17:34.

Zdjęcia z pożaru pokazały dym pochłaniający fabrykę. Drogi w pobliżu elektrowni zostały zamknięte, więc zrzut z powietrza – który normalnie uwalnia środek zmniejszający palność – mógł zostać zakończony, a możliwe są jeszcze dwa zrzuty w sobotę wieczorem – poinformował zarząd. Samoloty, a nawet helikopter były w drodze, poinformował zarząd.

READ  OJ Simpson umiera w wieku 76 lat: aktualizacje na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *