Producent komputerów PC Acer chce wejść na rynek e-rowerów z 35-funtowymi „ebii” – Ars Technica

Kiedy myślisz o firmie Acer, prawdopodobnie myślisz o komputerach PC Tanie laptopy Petera I tablety, nieco ładniejsze, ale wciąż budżetowe ultrabooki i laptopy do gier lub dziwne eksperymenty typu swing-and-a-miss. Ale dziś firma zadeklarował coś zupełnie innego-thena żywo”, lekki e-rower, który nie ma połączenia z komputerem ani tabletem, z wyjątkiem powiązanej aplikacji na smartfony.

Sprawdziliśmy rowery elektryczne o stylowych wzorach i atrakcyjnych zakrętach, ale ebii wygląda najbardziej efektownie. Masywny „ebii Box” pośrodku mieści skrzynkę kontrolną, akumulator i reflektor, a siodełko i kierownicę wystają z niego w górę. Jako ukłon w stronę historii producenta komputerów i tabletów, akumulator 460 W ebii można wyjąć i używać jako przenośnej stacji ładującej urządzenia USB-C.

Ważący 35 funtów (16 kg) ebii jest lekki – oszczędza trochę wagi dzięki zastosowaniu bocznego widelca na przednią oponę. Acer twierdzi, że może pomieścić większość jeźdźców o wzroście od 4,75 do 6 stóp (145 do 185 cm), co oznacza, że ​​szczególnie wysocy jeźdźcy nie uznają go za wygodny. Z maksymalną prędkością 15 mil na godzinę i zasięgiem 68 mil na godzinę motocykl nie pobije żadnych rekordów prędkości ani dystansu.

Żadne ze zdjęć produktów Acer nie pokazuje wbudowanego wyświetlacza ebii, ale ma miejsce na zamontowanie telefonu między kierownicą.

Acera

Rower jest opisany jako „zasilany sztuczną inteligencją”, co mówi więcej o obecnym stanie „AI” niż o możliwościach motocykla.[adapt] Zdolność pedałowania rowerzysty, warunki jazdy i preferowany poziom wspomagania uczą się z czasem, aby uzyskać bardziej spersonalizowane wrażenia. „Nauczanie maszynowe”.

READ  Liczba ofiar śmiertelnych burzy zimowej wzrosła do 27 w Buffalo w stanie Nowy Jork, mieszkańcy uwięzieni pod śniegiem

ebii korzysta również z aplikacji w telefonie do blokowania i odblokowywania w oparciu o bliskość, a rower ma pozycjonowanie GPS, dzięki czemu można go zlokalizować, jeśli zostanie przesunięty. Ogłoszenie Acera mówi, że ebii ma „inteligentny wyświetlacz LED”, który pokazuje poziom naładowania baterii i pozostały zasięg, ale nie jest to uchwycone na zdjęciach firmowych — niektóre pokazują smartfon zamontowany między uchwytami. Ebii nie ma żadnego wbudowanego ekranu pokazującego poziom naładowania ani żadnych innych funkcji, chociaż niektóre zdjęcia pokazują go za pomocą aplikacji do przeglądania tych informacji.

Acer nie ogłosił, ile będzie kosztować ebii ani kiedy będzie dostępny.

Zdjęcie katalogowe Acera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *