Prognoza, mapa na niedzielny wieczór

grać

W wielu częściach stanu Michigan, w tym w metrze Detroit, ponownie w niedzielę wieczorem będzie można zobaczyć zorzę polarną, zwaną także zorzą polarną – jeśli pogoda na to pozwoli.

Jest następstwem rzadkich obserwacji zorzy polarnej w całym regionie, gdy w piątek wieczorem rozpoczęły się silne burze geomagnetyczne, które według prognoz będą trwać przez cały weekend.

Zegarek burzy geomagnetycznej przewiduje możliwość zobaczenia zorzy polarnej w niedzielę wieczorem, Według Centrum Prognoz Pogody Kosmicznej.

Oto, co musisz wiedzieć.

Prognoza zorzy polarnej na niedzielę w Michigan

A Monitoring burz geomagnetycznych Według Centrum Prognoz Pogody Kosmicznej, obowiązującej przez całą niedzielę, istnieje ryzyko wystąpienia burz o sile G4 lub większej.

Oczekuje się, że burza nasili się w niedzielę po południu i wieczorem, a ryzyko zobaczenia zorzy polarnej przy braku chmur wynosi co najmniej 50%.

Chociaż w piątek obserwacje burzy geomagnetycznej nie są tak powszechne, w metrze Detroit ponownie można było zobaczyć zorzę polarną, powiedział Mike Betvey, szef operacyjny w Centrum Prognoz Pogody Kosmicznej.

Mapa prognozy zorzy polarnej

Mapy National Weather Service przewidujące intensywność i położenie zorzy polarnej w niedzielę i poniedziałek pokazują zorzę polarną widoczną w stanie Michigan, w tym na Półwyspie Górnym i północnym Półwyspie Dolnym.

Zielony owal na mapie wskazuje, gdzie światła są widoczne, a owal zmienia kolor na czerwony tam, gdzie jest najbardziej intensywny. Górny Półwysep i części północnego Michigan w niedzielę wieczorem przyjmą kształt zielonego owalu, podczas gdy zielony owal może ominąć północną część Górnego Półwyspu w poniedziałkową noc.

NWS stwierdziło również, że zorza polarna niekoniecznie znajduje się bezpośrednio nad danym obszarem i można ją zobaczyć z odległości do 600 mil, gdy zorza jest jasna i jest odpowiednia pogoda. Z dowolnego miejsca znajdującego się wewnątrz czerwonej linii na mapie można zobaczyć zorzę polarną z dużej odległości.

READ  Koordynator ofensywy w stanie Michigan, Matt Weiss, został wysłany na urlop w związku z policyjnym dochodzeniem

Prognoza pogody i zachmurzenia podczas oglądania zorzy polarnej w stanie Michigan

Niedziela rozpoczęła się ciepło i słonecznie, a wieczorem nadeszło częściowe zachmurzenie.

W nocy front chłodny przyniesie opady deszczu i burze. Zdaniem NWS. NWS przewiduje, że od 20:00 w niedzielę do 2:00 w poniedziałek 38–61% nieba pokryje metropolię Detroit, co może mieć wpływ na widoczność zorzy polarnej. Wzrasta do 77% o 5 rano

Najlepszy czas na zobaczenie zorzy polarnej

The Najlepszy czas na obserwację zorzy polarnej to godzina 22:00–2:00Według Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej.

Nie widzisz zorzy polarnej? Skorzystaj z telefonu

Jeśli nie widzisz zorzy polarnej gołym okiem, spróbuj użyć aparatu w telefonie w trybie nocnym i wycisz go podczas robienia zdjęć. Być może zastanawiasz się, co tańczy na niebie.

Skontaktuj się z Jenną Prestininzi: [email protected]. Śledź ją na X: @jennapresti.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *