Po 60 roku życia 10 000 kroków może nie być ważnym celem fitness

Raporty konsumenckie Ta witryna nie ma powiązań finansowych z żadnymi reklamodawcami.

Może słyszałeś, że musisz wziąć 10 000 kroków każdego dnia Dla Twojego zdrowia. Ale to nie jest tak naprawdę twarda i szybka zasada. Badania wykazały, że z wiekiem możesz wykonywać mniej kroków i czerpać poważne korzyści.

Na przykład, jeśli masz ponad 60 lat, możesz zmniejszyć o połowę swój cel 10 000 kroków i zachować zdrowie. „Nie ma jednej magicznej liczby” – mówi Amanda Baluch, badaczka aktywności fizycznej i adiunkt kinezjologii na University of Massachusetts Amherst.

W Duża analiza badań Aby odpowiedzieć na to pytanie, opublikowane w czasopiśmie Lancet Public Health w 2022 r., naukowcy odkryli, że zwiększenie liczby codziennych kroków zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci. Na przykład ludzie, którzy robili około 5800 kroków dziennie, mieli o 40 procent mniejsze ryzyko przedwczesnej śmierci w porównaniu z osobami, które robiły ich najmniej – około 3600 dziennie.

Twoje kroki — nawet jeśli są mniejsze niż 10 000 — mogą również przynieść inne korzyści. W Kolejne badanie z 2022 r, robienie mniej niż 4000 kroków dziennie wiąże się z niższym ryzykiem demencji. I krok Badanie 70-latków opublikowane w czasopiśmie PMC Public Health, osoby, które codziennie wykonywały 4500 lub więcej kroków, miały o 59 procent mniejsze ryzyko cukrzycy niż osoby mniej aktywne. Ryzykując, że zejście zostało wyrównane na 8000 stopni.

Ryzyko zachorowania na choroby serca i raka ma podobny wzór Niepewne korzyści powyżej 10 000 kroków. Większa liczba kroków może wiązać się z niższym ryzykiem bezdechu sennego, refluksu, depresji i otyłości. 2022 kurs naturopatii.

„Z każdą dekadą może być potrzebnych mniej kroków dziennie, aby wywołać reakcję fizjologiczną, która prowadzi do korzyści zdrowotnych” – mówi Baluch.

READ  Napisy początkowe „Secret Invasion” wykorzystują sztuczną inteligencję, wyzwalają luz – oś czasu

Sprawa: W Badanie Lancetamłodsi dorośli nie uzyskali znaczących korzyści w zakresie śmiertelności powyżej 8 000 do 10 000 kroków. Ale dla osób powyżej 60 roku życia dochód spadł do 6000 do 8000 kroków. Pewna ilość ćwiczeń, na przykład przejście pół mili, może być trudniejsza dla przeciętnego 70-latka niż dla przeciętnego 40-latka.

Nie ma minimalnych kroków, które należy podjąć, aby poprawić swoje zdrowie. „To nie jest sytuacja typu „wszystko albo nic” — mówi Baluch. „Każdy wzrost o 1000 do 2000 kroków może prowadzić do korzyści zdrowotnych, szczególnie dla osób zaczynających od niższych poziomów aktywności”.

Aby znaleźć swój cel kroków, zacznij od policzenia, ile kroków robisz w typowym tygodniu, mówi David R. mówi Bassett. (Użyj prostego krokomierza lub telefonu). Następnie zwiększ swoją średnią dzienną o 500 do 1000. Jeśli konsekwentnie osiągasz tę nową liczbę przez tydzień, dodaj kolejne 500 do 1000 kroków.

Zwiększ swoje dzienne kroki do 6000 do 8000 kroków, jeśli masz 60 lat lub więcej, lub 8000 do 10 000, jeśli jesteś młodszy.

Jeśli jesteś już na szczycie swojego zakresu, tak trzymaj. Jeśli uważasz, że stać Cię na więcej, działaj. Ale nie martw się, jeśli nie możesz trafić w konkretny cel.

„Rób to, co myślisz, że możesz zrobić” — mówi Bassett. Dopóki się poruszasz, czerpiesz pewne korzyści.

Prawa autorskie 2022, Consumer Reports Inc.

Consumer Reports to niezależna organizacja non-profit, która współpracuje z konsumentami, aby pomóc w tworzeniu bardziej sprawiedliwego, bezpieczniejszego i zdrowszego świata. CR nie reklamuje produktów ani usług i nie przyjmuje reklam. Czytaj więcej ConsumerReports.org.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *