Rynki azjatyckie są mieszane, ponieważ trwa sezon wyników na Wall Street

Godzinę temu

Ludowy Bank Chin pozostawił roczny średnioterminowy instrument kredytowy bez zmian

Bank centralny Chin utrzymał roczny średnioterminowy instrument kredytowy na niezmienionym poziomie 2,75%.

Ludowy Bank Chin prowadzone Zastrzyk płynności w wysokości 170 miliardów juanów był mniejszy niż konsensus rynkowy wynoszący 220 miliardów juanów i wyższy niż kwota zapadalności 150 miliardów juanów.

Środki „sygnalizują, że LBCh nie jest szczególnie zaniepokojony ożywieniem chińskiej gospodarki” – powiedziała w notatce Iris Pang, główna ekonomistka ING ds. dużych Chin.

– Jihye Lee

2 godziny temu

Oczekuje się, że chińska gospodarka wzrośnie w pierwszym kwartale o 4%: sondaż Reutera

Gospodarka Chin wzrośnie w pierwszym kwartale tego roku o 4 proc., wynika z sondażu przeprowadzonego przez ekonomistów Reutera.

Odnotował wzrost o 2,9% w czwartym kwartale 2022 roku i byłby to najwyższy wzrost od roku, odkąd chiński PKB wzrósł o 4,8% rok do roku w pierwszym kwartale 2022 roku.

Prognozuje się, że w ujęciu kwartalnym gospodarka wzrośnie o 2,2% po wyrównaniu sezonowym, po tym, jak odczyt był bez zmian w poprzednim okresie.

We wtorek Chiny mają opublikować swój raport o PKB. Chiński juan osłabił się nieznacznie do 6,8772 w azjatyckim porannym handlu w poniedziałek.

– Jihye Lee

2 godziny temu

Marcowy eksport krajowy Singapuru poza ropą naftową odnotowuje szósty z rzędu miesiąc spadku

Nienaftowy eksport krajowy Singapuru w marcu spadł o 8,3% rok do roku, co oznacza szósty miesiąc z rzędu spadku.

Spadek był jednak mniejszy niż lutowy spadek o 15,8%, a ekonomiści oczekiwali spadku o 20,8%.

Dane rządowe są niedostępne Poza Stanami Zjednoczonymi i Koreą Południową, ogólny eksport krajowy innych niż ropa na główne rynki Singapuru spadł w marcu.

Krajowy eksport innych niż ropa na Tajwan spadł o 30,4% w porównaniu z ubiegłym rokiem, następnie do Malezji o 23,1% i Chin o 14,1%.

– Lim Hui Jee

3 godziny wcześniej

Ceny domów w Chinach w marcu odnotowały największy miesięczny wzrost od 21 miesięcy

Według obliczeń Refinitiv ceny nowych domów w Chinach spadły w marcu o 0,8% rok do roku. Biuro Statystyki Narodowej W sobotę opublikowano szczegółowe informacje na temat cen domów w 70 miastach.

READ  Draymond Green wyrzucony, gdy Kings prowadzą w serii 2: 0 nad Warriors: Więcej dyscypliny przed nami?

Ceny domów spadły najmniej od czerwca 2022 r., kiedy odczyt spadł o 0,5% rok do roku.

Odczyt marcowy oznaczał miesięczny wzrost o 0,5%, w porównaniu ze wzrostem o 0,3% w lutym, co oznacza najszybsze tempo wzrostu od 21 miesięcy. agencji Reutera.

„Spodziewamy się większego złagodzenia warunków mieszkaniowych w nadchodzących miesiącach, ale podtrzymujemy naszą opinię, że ożywienie w sektorze nieruchomości będzie stopniowe i płaskie” – napisali ekonomiści Goldman Sachs w weekendowej notatce, powołując się na trendy demograficzne i zaostrzone warunki finansowania dla deweloperów.

– Jihye Lee

2 godziny temu

MFW widzi możliwość zmiany docelowej rentowności przez BOJ w 2023 r.: Reuters

Międzynarodowy Fundusz Walutowy przewiduje, że Bank Japonii prawdopodobnie zmieni w tym roku docelową rentowność obligacji, opierając się na rosnących perspektywach trwałego wzrostu płac w tym kraju. agencji Reutera.

Dynamika płac w Japonii „zmienia się”, zauważył Ranil Salgado, szef japońskiej misji MFW, po rozmowach między dużymi firmami i związkami zawodowymi.

Wezwał także Bank Japonii do utrzymania bardzo luźnej polityki pieniężnej, powtarzając stanowisko gubernatora Kazuo Uedy. Dodał, że dzieje się tak, ponieważ zrównoważony cel inflacyjny na poziomie 2% nie jest jeszcze widoczny.

– Lim Hui Jee

3 godziny wcześniej

CNBC Pro: Czy inwestorzy powinni kupować akcje banków regionalnych? Byk i niedźwiedź ważą się – i dzielą się 3 najlepszymi typami

Amerykańskie banki regionalne mocno się wyprzedały po upadku Silicon Valley Bank w marcu.

Kupić dip czy odejść od niepewności?

Byk i niedźwiedź zmierzyli się w czwartek w amerykańskich bankach regionalnych w „Street Science Asia” CNBC, dzieląc się swoimi wyborami giełdowymi, w tym jednym dużym bankiem i dwoma nazwami regionalnymi.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Weissen Don

pt., 14 kwietnia 2023 r. 12:27 EDT

Szef Chicago Fed: Najnowsze dane ekonomiczne pokazują, że inflacja porusza się we właściwym kierunku, ale wciąż ma wiele do zrobienia

Ponieważ najnowsza porcja danych ekonomicznych pokazała pozytywne zmiany na froncie inflacyjnym, prezes Rezerwy Federalnej w Chicago, Austin Goolsbee, powiedział, że praca Fed jest daleka od zakończenia.

READ  Na żywo z meczu Timberwolves-Nuggets 4

„Kiedy widzisz, że ceny producenta są bardzo ujemne, a kiedy widzisz te negatywy w sprzedaży detalicznej, nie chcesz przesadnie reagować na wiadomości krótkoterminowe, ale wydaje się, że zmierzają one we właściwym kierunku” – powiedział. . Steve’owi Leismanowi w piątkowym programie CNBC „Squawk Box”.

Goolsbee, który zastąpił Charlesa Evansa na stanowisku prezesa na początku tego roku, jest członkiem Federalny Komitet do spraw Otwartego RynkuOkreśla stopę funduszy federalnych.

– Alexa Haringa

3 godziny wcześniej

CNBC Pro: analitycy uwielbiają te 15 tanich akcji — a jedna oferuje podwyżkę o 250%

Rosnące akcje, aw szczególności akcje technologiczne, były jasnym punktem pomimo niestabilności rynku od czasu kryzysu bankowego, a Nasdaq w tym roku wzrósł o około 16% – pokonując S&P 500 i Dow Jones Industrial Average.

Jednak inwestorzy nadal muszą zmagać się z niepewnością, ponieważ analitycy ostrzegają przed spowolnieniem w tym roku.

Ale w zamieszaniu tkwi szansa, ponieważ wiele firm handluje z większymi dyskontami na podstawie stosunku ceny do zysków niż miało to miejsce w najnowszej historii. CNBC Pro jest sprawdzany pod kątem takich akcji z ogromnym wzrostem.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Weissen Don

piątek, 14 kwietnia 2023 r., 8:11 EDT

Citigroup dołącza do parady wyników banków przebijających oczekiwania

Akcje Citigroup zyskały ponad 2% w obrocie przedsesyjnym, co wynikało również z wyższych oczekiwań ze strony Wall Street w piątek.

Według analityków ankietowanych przez Refinitiv bank odnotował przychody w wysokości 21,45 mld USD, w porównaniu do oczekiwań na poziomie 19,986 mld USD.

Dochód netto banku wyniósł 4,6 mld USD w porównaniu do 4,3 mld USD w tym samym okresie ubiegłego roku

Citigroup odnotował zysk w wysokości 2,19 USD na akcję za kwartał, choć nie jest jasne, jak dobrze ta liczba ma się do szacunków, które przebiły oczekiwania.

piątek, 14 kwietnia 2023 r., 7:05 EDT

JPMorgan Chase wzrósł o 4% po pokonaniu górnej i dolnej linii

Akcje JPMorgan Chase wzrosły w obrocie przedsesyjnym po tym, jak bank odnotował lepsze niż oczekiwano wyniki za pierwszy kwartał. Zysk na akcję również przewyższył szacunki Wall Street.

JPMorgan podał skorygowany zysk na akcję w wysokości 4,32 USD za pierwszy kwartał i szacunki 3,41 USD na akcję, zgodnie z ankietą Refinitiv. Refinitiv miał przychody w wysokości 39,34 mld USD w pierwszym kwartale, w porównaniu do konsensusu na poziomie 36,19 mld USD.

Sprawdź wykres…

JP Morgan, 1 dzień

„Gospodarka USA nadal jest w ogólnie dobrej kondycji – konsumenci nadal wydają pieniądze i mają dobre bilanse, a firmy są w dobrej kondycji” – powiedział dyrektor generalny Jamie Dimon w oświadczeniu o zarobkach. „Jednak chmury burzowe, które śledziliśmy przez ostatni rok, są już na horyzoncie, a zamieszanie w sektorze bankowym zwiększa te ryzyka”.

-John Mellay, Hugh Sonn

piątek, 14 kwietnia 2023 15:36 EDT

Raporty o wynikach za pierwszy kwartał zostaną otwarte w przyszłym tygodniu

Spółki z indeksu S&P 500 podają swoje najnowsze wyniki kwartalne wraz z wynikami opublikowanymi w tygodniu kończącym się w przyszłym tygodniu (10).

Podczas gdy wyniki banków i instytucji finansowych są rozsypywane przez cały tydzień (w tym wiele banków regionalnych, od MTB do CFG do CMA), pierwszy z dużych liczb technicznych zostanie opublikowany w najbliższą środę LRCX TSLA FFIV IBM.

Dochód w przyszłym tygodniu:

MON SCHW STT JBHT MTB

WTOREK LMT BK JNJ GS PLD UAL NFLX OMC

Środa CFG GL USB ELV SYF TRV BKR NDAQ ABT MS DFS EFX LRCX LVS TSLA ZION FFIV KMI IBM CCI STLD

Czwartek CMA T TFC ALK DHI FITB KEY SNA GPC AXP HBAN MMC PM Pula UNP NUE PPG STX CSX WRB ISRG

Piątek FCX RF PG SLB

-Scotta Snappera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *