Rynki Azji i Pacyfiku, bank centralny, podwyżka stóp procentowych, RBA

35 minut temu

CNBC Pro: Stratedzy twierdzą, że jest to obecnie rynek zbieraczy akcji — i wymieniają swoje najlepsze typy

W tym roku akcje znacznie wzrosły od najniższych poziomów z 2022 r., ale doświadczona inwestorka Nancy Dengler uważa, że ​​„wciąż jest dużo miejsca”, aby znaleźć akcje wysokiej jakości z rosnącymi dywidendami i niezawodnym wzrostem zysków.

Mówi, że inwestorzy powinni uważać, gdzie inwestują swoje pieniądze, co powtarza wielu rynkowych profesjonalistów.

Subskrybenci Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Javiera Onga

Godzinę temu

Tajlandia może wstrzymać podwyżkę stóp w maju: Citi

Tajlandia może wstrzymać się z podwyżkami stóp procentowych w maju, napisali analitycy Citi w notatce dziennej.

Mówi się, że 29 marca doszło do „głosowania podzielonego” wśród członków RPP i „prawdopodobna jest przerwa w podwyżkach stóp procentowych w maju”.

Tajlandii Inflacja zasadnicza wzrosła w lutym o 3,79%. Według analityków ankietowanych przez Reuters, oficjalne dane nie osiągnęły wzrostu o 4,18% rok do roku.

Citi spodziewa się kolejnej podwyżki stóp procentowych o 25 punktów bazowych na kolejnym posiedzeniu.

– Lee Ying Shan

2 godziny temu

Akcje Hongkongu spadły w pierwszej godzinie handlu, na czele z nastrojami konsumentów

Sprawdź wykres…

Indeks Hang Seng

Indeks Hang Seng w Hongkongu spadł o ponad 2% w pierwszej godzinie handlu, na czele z nastrojami konsumentów, opieką zdrowotną, zapasami podstawowych towarów i technologii.

Akcje nieruchomości również odnotowały gwałtowne straty, w tym Longfour Group Holdings, która spadła o 4,59%, i Country Garden, która spadła o 4,56%.

Chiński producent smartfonów Xiaomi spadł o ponad 4%, podczas gdy NetEase spadł o ponad 3%.

– Jihye Lee

2 godziny temu

Ceny ropy wzrosły po tym, jak OPEC powiedział, że rosyjska produkcja ropy znalazła „nowe domy”

Ceny ropy nieznacznie wzrosły wśród nowych partnerów eksportowych po tym, jak sekretarz generalny OPEC powiedział, że produkcja ropy w Rosji pozostaje wysoka.

„Rosyjska produkcja jest odporna i jest w stanie znaleźć nowe domy” – powiedział. „To nie tylko Chiny i Indie, myślę, że to także Turcja”, sekretarz generalny OPEC Haitham Al Qais powiedział podczas konferencji CERAWEEK Przeprowadzony przez S&P Global.

Kontrakty futures na ropę Brent wzrosły o 0,23% do 83,48 USD za baryłkę, podczas gdy kontrakty futures na US West Texas Intermediate wzrosły o 0,06% do 77,63 USD za baryłkę.

READ  Jak zobaczyć nową „zieloną” kometę

– Lee Ying Shan

3 godziny wcześniej

Akcje singapurskiego giganta technologicznego Seay rosną po odnotowaniu pierwszego zysku

Notowane w USA akcje singapurskiej firmy technologicznej Seay wzrosły o 21,78% po ogłoszeniu zysku w pierwszym kwartale. Najnowszy raport o zarobkach We wtorek.

„Niedawne cięcia kosztów, takie jak zamrożenie wynagrodzeń i redukcja zatrudnienia, dały akcjom Sea bardzo potrzebne wytchnienie” – powiedział Jonathan Wu, starszy analityk ds. badań w Philip Securities.

Ocean widział miliardy strat w poprzednich latach.

Firma odnotowała dodatni dochód netto w wysokości 422,8 mln USD, wynikający z poprawy kosztów w czwartym kwartale 2022 r., w porównaniu do ujemnej wartości 616,3 mln USD w tym samym okresie rok temu.

„Pozytywna niespodzianka w zyskach za czwarty kwartał 2022 r. powinna nadal zapewniać wzrostową dynamikę – zwłaszcza, że ​​ścieżka do rentowności jest nieco wyraźniejsza” – powiedział Wu.

Sprawdź wykres…

Sea Ograniczona wydajność akcji

3 godziny wcześniej

Chiny odnotowują słaby import pomimo szybkiego ponownego otwarcia: UPS

Chińska gospodarka odnotowała słaby import pomimo szybkiego ponownego otwarcia, powiedział Wang Tao, szef badań ekonomicznych Chin w UBS, w notatce.

„Pomimo (kolejnego) szybkiego ponownego otwarcia w ciągu ostatnich 2 miesięcy, wzrost popytu krajowego mógł być nadal stosunkowo miękki w ujęciu r/r” – powiedział w nocie.

Powiedział również, że wielkość importu rudy miedzi i rudy żelaza poprawiła się od grudnia ze względu na wzrost działalności budowlanej.

„Nasze kontrole kanałów sugerują, że aktywność w sektorze budowlanym zwolniła w ciągu pierwszych dwóch tygodni po wakacjach CNY, ale przyspieszyła w trzecim i czwartym tygodniu”, powiedział, dodając, że wzrost importu ropy naftowej również spadł wraz z komponentami IT i importem samochodów. produkty.

Chiński eksport spadł w lutym o 6,8% w dolarach amerykańskich, a import spadł we wtorek o 10,2%.

– Jihye Lee

4 godziny temu

USA planują znieść wymóg testu Covid dla podróżnych z Chin: NBC

Stany Zjednoczone planują znieść wymagania dotyczące testów Covid dla podróżnych z Chin, podało źródło zaznajomione z tą sprawą. Wiadomości NBC.

Wymogi, które obowiązują niezależnie od narodowości i statusu szczepień, zaczęły obowiązywać 5 stycznia.

„Od czasu wdrożenia polityki mamy dowody na to, że liczba zachorowań, hospitalizacji i zgonów spada. [People Republic of China] Zebraliśmy lepsze informacje o wybuchu epidemii” – powiedziała osoba w rozmowie z NBC, dodając, że Stany Zjednoczone będą nadal monitorować przypadki w Chinach i na całym świecie.

READ  Aktor Jeremy Renner jest w stanie krytycznym po wypadku lawinowym

Program nadzoru genetycznego oparty na podróżnych będzie nadal obowiązywał i będzie nadal monitorował loty z Chin i regionalnych węzłów tranzytowych, powiedziała NBC.

– Lee Ying Shan, NBC News

4 godziny temu

Nadwyżka na rachunku obrotów bieżących Japonii zmniejszyła się w styczniu

Sezonowo wyrównane saldo rachunku bieżącego Japonii wzrosło w styczniu do 216,3 mld jenów (1,57 mld USD), wynika z danych rządowych opublikowanych w środę.

Obfite rezerwy odnotowały gwałtowny spadek z salda grudniowego wynoszącego 1,18 biliona jenów i salda listopadowego wynoszącego 1,92 biliona jenów.

Jen japoński osłabił się nieznacznie do 137,46 w stosunku do dolara amerykańskiego w środę rano

– Jihye Lee

5 godzin temu

Bank Rezerw Australii powtarza, że ​​jest bliski wstrzymania stóp procentowych

Prezes Reserve Bank of Australia Philip Lowe powiedział w środowym przemówieniu, że bank centralny jest bliski osiągnięcia punktu, w którym zawiesi dalsze podwyżki stóp procentowych.

„Z polityką pieniężną na ograniczonym terytorium jesteśmy blisko punktu, w którym właściwe byłoby wstrzymanie podwyżek stóp procentowych, aby dać więcej czasu na ocenę stanu gospodarki” – powiedział, zgodnie z transkrypcją.

„Kiedy przerwa jest odpowiednia, zostanie określona na podstawie naszej oceny danych i perspektyw” – powiedział Lowe.

Belinda Allen, starsza ekonomistka Commonwealth Bank of Australia, powiedziała w notatce, że wtorkowy raport miał mniej jastrzębi ton.

Allen powiedział, że CBA oczekuje, że Fed jeszcze raz podniesie stopy przed wstrzymaniem do 3,85%. Albo utrzymać stopy procentowe na nadchodzącym kwietniowym posiedzeniu w sprawie polityki pieniężnej.

– Jihye Lee

12 godzin temu

Większa część krzywej rentowności nie uległa odwróceniu od 1981 r

Różnica między rentownością 2-letnich obligacji skarbowych a stopą 10-letnich obligacji skarbowych powiększyła się do 100 punktów bazowych podczas wtorkowego handlu. Spread nie rozprzestrzeniał się na tym poziomie od 22 września 1981 r.

Rentowność 2-letnich obligacji wzrosła do najwyższego poziomu od 2007 r. po tym, jak prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że bank centralny powinien ponownie przyspieszyć tempo podwyżek stóp procentowych.

14 godzin temu

Kluczowe koncepcje Powella dla rynku

Zeznanie prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella przed Kongresem zawierało dwa kluczowe cytaty dotyczące rynków.

„Ostatnie dane gospodarcze są lepsze niż oczekiwano, co sugeruje, że ostateczny poziom stóp procentowych będzie wyższy niż wcześniej oczekiwano” – powiedział Powell w przygotowanych komentarzach.

Oznacza to, że bank centralny może kontynuować podwyżki dłużej niż oczekuje rynek. Wielu chciało, aby bank centralny wkrótce zaprzestał podwyżek stóp procentowych.

„Jeżeli całość danych wskaże, że potrzebne jest szybsze zacieśnienie polityki pieniężnej, będziemy przygotowani na zwiększenie tempa podwyżek stóp procentowych” – powiedział Powell.

Ostatnia podwyżka Fed wyniosła ćwierć punktu, ponieważ zwolniła tempo. Powell sugeruje tutaj, że Fed może być zmuszony do ponownego przyspieszenia, co jest dużym powodem do obaw dla rynków.

– Johna Meloya

5 godzin temu

CNBC Pro: Ten ETF inwestuje wyłącznie w firmy kierowane przez kobiety — i oczekuje się, że w tym roku wzrośnie o 20%

Notowany w USA ETF inwestuje wyłącznie w spółki kierowane przez kobiety, wierząc, że „czynnik kobiecy” będzie się dobrze sprawował.

ETF powstał po tym, jak jego zarządzający funduszem, który ma doświadczenie w bankowości inwestycyjnej i private equity, zauważył, że z powodu barier instytucjonalnych dla kandydatek na najwyższe stanowiska, zwycięzcy musieli osiągać wyższe wyniki, co skutkowało lepszymi ogólnymi wynikami. wydajność.

ETF opiera się na indeksie, który w ciągu ostatnich pięciu lat osiągnął lepsze wyniki niż jego benchmark o ponad 20%.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

5 godzin temu

CNBC Pro: Tesla „Knife Buy” czy Bellwether dla Zombie Stocks? Byki i niedźwiedzie robią swoje

17 godzin temu

Akcje Meta rosną po wiadomościach o nowych zwolnieniach

Według Bloomberg News Meta planuje kolejną rundę zwolnień w tym tygodniu, która może dotknąć tysiące pracowników. Raport Wydany w poniedziałek wieczorem.

Redukcje zatrudnienia nastąpiły po tym, jak firma zwolniła 13% siły roboczej w listopadzie w ramach dużego planu cięcia kosztów. Dyrektor generalny Mark Zuckerberg powiedział wcześniej inwestorom, że rok 2023 będzie dla firmy „rokiem wyników”.

Akcje Meta wzrosły o 1,5% w obrocie przedsesyjnym we wtorek po wiadomościach.

– Hakyung Kim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *