Gigi Sohn, nominowana przez Bidena do FCC, zrezygnowała po krwawej bitwie lobbingowej

Komentarz

Prezydent Oferta Bidena, by pełnić rolę regulatora telekomunikacji, została wycofana Został nominowany do Federalnej Komisji Łączności po zaciekłej 16-miesięcznej walce lobbingowej, która zablokowała jego nominację i naraziła go na nieustające ataki osobiste.

Gigi Sohn, wieloletni rzecznik interesu publicznego i były urzędnik Demokratycznej FCC, został po raz pierwszy nominowany przez Biały Dom w październiku 2021 r. Powiedziała, że ​​decyzja o wycofaniu się Jest następstwem „nieustępliwych, nieuczciwych i jadowitych ataków” podsuniętych przez lobbystów z branży kablowej i medialnej. Sprzeciw wobec Sohna sprawił, że stosunkowo mało znana pozycja stała się przedmiotem bezprecedensowej walki, w tym trzech przesłuchań w Senacie, serii reklam i billboardu krytykującego Sohna jako „radykalnego” i „rasistowskiego”. .

Decyzja Sohna o wycofaniu się pogrąża ambitną agendę internetową administracji Bidena w chaosie i trwa ponad dwa lata impasu w FCC. Biden objął urząd dzięki obietnicom deregulacji podczas administracji Trumpa i przywrócenia ochrony neutralności sieci z czasów Obamy. Ale FCC utknęło w martwym punkcie w związku z podziałem 2-2, podważając plany administracji.

Internet Bidena jest w zamieszaniu podczas długiej walki o nominację FCC

„To smutny dzień dla naszego kraju i naszej demokracji, kiedy dominujące branże z pomocą nieograniczonej ilości ciemnych pieniędzy wybierają swoich regulatorów” – powiedział Sohn w oświadczeniu udostępnionym wyłącznie The Washington Post. „Z pomocą swoich przyjaciół w Senacie, potężne firmy kablowe i medialne właśnie to zrobiły”.

Upadek nominacji Syna jest zachęcającym sygnałem siły politycznej Białego Domu. Administracja nie była w stanie zjednoczyć Demokratów za nominacją Syna w wąsko podzielonym Senacie. Na krótko przed tym, jak Son ogłosił swoją decyzję o ustąpieniu, senator. Joe Manchin (DW.V.) zadał poważny cios, ogłaszając, że będzie głosował przeciwko niemu, oskarżając go o „partyjne sojusze z grupami skrajnie lewicowymi”.

„Zwłaszcza teraz FCC musi wznieść się ponad toksyczną dyskryminację, której Amerykanie mają dość, a pani Sohn wyraźnie pokazała, że ​​nie jest osobą, która może to zrobić” – powiedział Manchin w oświadczeniu.

READ  Aktor Jeremy Renner jest w stanie krytycznym po wypadku lawinowym

Grupy konserwatywne wydały setki tysięcy dolarów na partyzanckie i agresywne ataki na Sohna, prowadząc kampanię w wielu umiarkowanych stanach Demokratów, które już były na granicy nominacji Sohna. „Gigi Sohn jest zbyt poważna dla FCC”, głosił billboard w Las Vegas z twarzą Sohna i linkiem do strony internetowej American Accountability Foundation, grupy sprzeciwiającej się kandydatom Bidena. AAF i inna konserwatywna organizacja non-profit, Centre for a Free Economy, przeznaczyły ponad 200 000 dolarów na reklamy na Facebooku sprzeciwiające się Chohanowi.

Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała podczas wtorkowej odprawy, że Biały Dom nie ma obecnie żadnych aktualnych informacji na temat potencjalnych nominowanych.

„Pochwalamy kandydaturę Gigi Son do tej ważnej roli” — powiedział Jean-Pierre. „Wnosi ogromną wiedzę i doświadczenie, dlatego prezydent nominował ją w pierwszej kolejności.”

To jest przełomowa historia i zostanie zaktualizowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *