Senator John Fetterman opuszcza szpital po leczeniu depresji

WASHINGTON — senator John Fetterman, demokrata z Pensylwanii, ogłosił w piątek, że opuścił Wojskowe Centrum Medyczne Waltera Reeda, sześć tygodni po przyjęciu się na leczenie depresji klinicznej, korzystając z okazji, aby szukać osób cierpiących na problemy ze zdrowiem psychicznym. Pomoc.

Pan. Fetterman powróci do Senatu 17 kwietnia po dwutygodniowych wakacjach, powiedział jego rzecznik, dodając, że do tego czasu senator planuje spędzić czas z rodziną i wyborcami w Pensylwanii. Naczelny i dyrektor medyczny neuropsychiatrii Waltera Reeda, dr. David Williamson, Mr. Jego biuro poinformowało, że depresja Fettermana jest teraz w fazie remisji.

– Bardzo się cieszę, że jestem w domu – powiedział p. — napisał Fetterman w oświadczeniu. „Cieszę się, że jestem ojcem i mężem, jakim chcę być, a senator Pensylwania na to zasługuje”.

Pan. Fetterman, lat 53, powiedział, że jego decyzja, by otworzyć się na temat swojej depresji, odzwierciedla nową otwartość wśród niektórych osób publicznych, aby mówić o swoich wyzwaniach związanych ze zdrowiem psychicznym, przedstawiając siebie jako przykład transformacji możliwej dzięki leczeniu. Podziękował zespołowi medycznemu w Walter Reed, mówiąc, że opieka „zmieniła moje życie” i obiecał, że wkrótce powie więcej na ten temat.

„Do tej pory wszyscy powinni wiedzieć, że depresja jest uleczalna, a leczenie działa” – powiedział. „Tu nie chodzi o politykę. Obecnie w dzielnicach czerwonych i niebieskich przebywają osoby cierpiące na depresję. Jeśli potrzebujesz pomocy, poproś o pomoc.

W wywiadzie dla telewizji CBS „Sunday Morning”, wyemitowanym w ten weekend, Mr. Fetterman po raz pierwszy opowiedział o apatii i beznadziei, których doświadczył przed pójściem do szpitala.

„Przestałem wychodzić z łóżka” – powiedział. „Przestałem jeść. Traciłem na wadze. Przestałem robić w życiu niektóre rzeczy, które kocham”. Pomimo wygrania jednego z najbardziej konkurencyjnych wyścigów do Senatu w zeszłorocznych wyborach śródokresowych, „depresja może sprawić, że będziesz absolutnie przekonany, że faktycznie przegrałeś” – powiedział. Rozpoczął to, co opisał jako „spiralę spadkową”.

W swoim odprawie absolutorium dostarczonej przez biuro senatora, dr. Williamsona, Mr. Fetterman nigdy nie miał myśli samobójczych, ale „cierpiał na poważne objawy depresji, takie jak brak energii i motywacji, niewyraźna mowa, słaby sen, powolne myślenie, powolne poruszanie się” – napisał. Wina i poczucie bezwartościowości”.

Przez ostatnie sześć tygodni p. Fetterman brał udział w terapii rozmownej, lekarze monitorowali jego leki i spacerował po terenie placówki w celu leczenia. Dr. Przeczytał egzemplarz książki Raymonda DePaulo „Zrozumieć depresję” i patrzył na niego jak na szczeniaka. W miarę kontynuowania leczenia jego lekarz zauważył: „Sen powrócił, dobrze jadł i był nawodniony, a także wykazywał lepszy nastrój, jaśniejszy afekt i lepszą motywację, nastawienie do siebie i zaangażowanie z innymi”.

Pan. Fetterman i jego najlepsi współpracownicy nie spieszyli się z ratunkiem. Chociaż jego przeciwnicy polityczni kwestionowali jego stan zdrowia i zdolność do zasiadania w Senacie, biorąc pod uwagę długość jego pobytu w szpitalu i utrzymujące się skutki ciężkiego udaru, którego doznał w zeszłym roku, pozostawił go niepełnosprawnym, który dokonał zmian. Jego nowa praca jest bardzo wymagająca.

W lutym p. Kiedy Fetterman odwiedził szpital, tulipany w ogrodzie nie kwitły. Zanim wyjechał po długim pobycie, rozkwitły.

Jako prezent pożegnalny dla pracowników p. Fetterman dał jej tulipany, powiedział doradca, który rozmawiał pod warunkiem zachowania anonimowości, aby opisać szczegóły jej wyjazdu.

Pan. Biuro Fettermana działało pod jego nieobecność, a jego szef sztabu, Adam Gentleson, odwiedzał szpital każdego ranka, aby spotkać się z senatorem i poinformować go o codziennej pracy.

READ  Jorge spotyka się z Lopezem w celu skaleczenia po tym, jak po wyrzuceniu z drużyny zwalniający rzucił rękawicę na trybuny.

W czwartek p. Fetterman przedstawił swój pierwszy projekt ustawy, ustawę o odpowiedzialności kolei, która ma na celu rozszerzenie wymagań bezpieczeństwa kolei po wykolejeniu pociągu we wschodniej Palestynie w stanie Ohio w lutym.

Mimo to jego biuro i jego demokratyczni koledzy nie mogli się doczekać jego powrotu.

„Nikt w Senacie nie uważał go za siebie”, powiedział Mr. Gentleson powiedział w wywiadzie na początku tego miesiąca. „Ten facet będzie siłą natury jako senator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *